گندمـــــ پرس : دنیای امروز دنیای تکنولوژی است،و جو حاکم بر زندگی امروزه بشر را هرچه سریعتر و بیشتر به سوی مکانیزه کردن و آسانتر کردن امور وا می دارد.استفاده صحیح از فناوری های نوین در زندگی ما امری است که باعث بهبود کیفیت زندگی می شود.   علیرغم پذیرفتن این حقیقت که با پیشرفت […]

گندمـــــ پرس : دنیای امروز دنیای تکنولوژی است،و جو حاکم بر زندگی امروزه بشر را هرچه سریعتر و بیشتر به سوی مکانیزه کردن و آسانتر کردن امور وا می دارد.استفاده صحیح از فناوری های نوین در زندگی ما امری است که باعث بهبود کیفیت زندگی می شود.

 

علیرغم پذیرفتن این حقیقت که با پیشرفت تکنولوژی در خیلی از عرصه ها شاهد محدودیتهایی نیز بوده ایم اما کمتر کسی را می توان یافت که به طرق مختلف از تکنولوژی های پیشرفته بی بهره باشد.

 

از مصادیق بارز و ملموس و فراگیر، استفاده از ابزراها و فناوری های نوین می توان به کارت های بانکی و خدمات آن ها اشاره کرد. این امر هرچند در کشور ما با تاخیر صورت پذیرفته است اما امروزه طیف عظیمی از مردم به شبکه های بانکی دسترسی داشته و بسیاری از امورات خویش نظیر پرداخت قبوض و اقساط و خردید و…..را با استفاده از همین فناوری انجام می دهند.

 

گسترش شبکه های بانکی و استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک و پایانه های فروش مزایای متعددی دارد که از جمله آن ها می توان به عدم حمل پول نقد،سرعت دهی در معاملات،کمک به سلامت و بهداشت افراد و جامعه،افزایش ضریب امنیت،دریافت و پرداخت مبالغ بالا بدون پذیرش ریسک،عدم وجود مشکلات شمارش و استرداد وجه خرد و……اشاره کرد.

 

با این حال اورژانس و کلینیک زابــل به عنوان بزرگترین مرکز و مـروج سلامت و بهداشت در سطـح منظـقه و با دارا بودن حجم زیادی از مراجعـه کنندگان و لزوم جابجایی وجه نقد فـاقد دستگـاه کارت خــوان می باشـد و هر گــونه جابجایی پول در این مرکز به صورت نقدی صورت می پذیرد.

 

 

در حال حاضر اکثریت مراکز خدماتی و فروشگاههای سطح شهر مجهز به دستگاه کارت خوان بوده و به نوعی مردم را بی نیاز از حمل پول نموده اند و از آنجا که مبلغ پرداختی از پیش تعیین شده نمی باشد اکثرا مراجعه کنندگان بیمارستان با مشکلاتی مواجه می شوند.

 

 

بسیار پیش آمده است که بیماران تا هنگام پرداخت وجه منتظر مانده و اگر همراه بیمار پول مورد نیاز به صورت نقدی به همراه نداشته باشد تا رسیدن به دستگاههای خود پرداز و یا شعب بانکی مدت زمان زیادی طول می کشد و مشکلاتی برای بیماران و همراهانشان فـراهم می آورد در حالیکه با نصب یک دستگاه کارت خوان می توان هم از اتلاف وقت جلوگـیری نمود و روند رسیدن به مراکـز درمانی مجهز در شهرهای دیگــر را تسهیل بخشید و هم زمینه آرامش روحی بیمار و همراهان را فراهم نمود.امری که به نظر می رسد چندان هم مشکل نباشد.

 

بــارانــــی

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه