اهداء خون زکات سلامتی

  • کد خبر : 31477
  • ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۴
اهداء خون زکات سلامتی

گندم پرس:همشهریان محترم سیستانی،باحضوردرپایگاه انتقال خون یاری گر بیماران تالاسمی باشیم. پلاکت عمر سه روزه داشته و امکان ذخیره‌سازی آن بیشتر از این مدت امکان‌پذیر نیست، بنابراین در مواقعی که میزان مراجعه اهداءکننده‌ها به مراکز انتقال خون کاهش می‌یابد،این مراکزبا چالش کمبود پلاکت مواجه می‌شوند. ایام تعطیل و روزهای سرد سال از جمله زمان‌هایی است […]

گندم پرس:همشهریان محترم سیستانی،باحضوردرپایگاه انتقال خون یاری گر بیماران تالاسمی باشیم.

tm.aspx
پلاکت عمر سه روزه داشته و امکان ذخیره‌سازی آن بیشتر از این مدت امکان‌پذیر نیست، بنابراین در مواقعی که میزان مراجعه اهداءکننده‌ها به مراکز انتقال خون کاهش می‌یابد،این مراکزبا چالش کمبود پلاکت مواجه می‌شوند.

ایام تعطیل و روزهای سرد سال از جمله زمان‌هایی است که میزان مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون جهت اهداء خون کاهش می‌یابد، بنابراین از افرادی که علاقمند به اهدا خون هستند، درخواست داریم در این روزها اهدا خون را فراموش نکرده و آن را به روزهای آتی موکول نکنند.

اهدا خون یک فرهنگ است: افراد می‌توانند اهدا خون را زکات سلامتی خود و نوعی فریضه بدانند و بر همین اساس، مستمراً خون اهدا کنند.

آقایان چهار بار در سال و خانم‌ها سه بار در این مدت می‌توانند با میانگین فاصله ۳ تا ۴ ماهه خون اهدا کنند.

افراد ۱۸ تا ۶۰ سال می‌توانند جهت اهدا خون اقدام کنند، البته این مسئله برای افرادی توصیه می‌شود که دارای وزن مناسب بوده و فشار خون نداشته و مبتلا به بیماری خاص نباشند.

همراه داشتن کارت ملی جهت اهدا خون لازم است و افراد باید این مسئله را مورد توجه قرار دهند.

 

انجمن تالاسمی زابل

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=31477

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. من میام خون می دم