گندمـــــ پرس : در روزهایی که همه با حال و هـوای برگـزاری نخستین همایش ملی هنر و ادب سیستان در پایتخت همـدل و هـم آوا شـده بـودند تا به بهترین نحـو ممکن صــدای رســای فــرهنگ ، هنر و ادب خـطه ی سیستان را به گــوش مـردم ایران برسانند تیتری در برخـی خبر گزاریها ، مبنـی […]

گندمـــــ پرس : در روزهایی که همه با حال و هـوای برگـزاری نخستین همایش ملی هنر و ادب سیستان در پایتخت همـدل و هـم آوا شـده بـودند تا به بهترین نحـو ممکن صــدای رســای فــرهنگ ، هنر و ادب خـطه ی سیستان را به گــوش مـردم ایران برسانند تیتری در برخـی خبر گزاریها ، مبنـی بـر  ” افتتاح کمپ ترک اعتیاد کودکان ” دیده شد ؛ خـبری کـه شاید از لحـاظ اهمیت مـوضوع بسیار مهم و شایسته تقـدیر و تشکـر بـود و جـای خــالـی آن در شهـرستان زابل بـه شدت احساس می گــردید.

 

 

امـا زمـان مناسبی برای افتتاحیه آن انتخاب نشده بود ؛ زیرا آنان کـه از سـرعشق خـدمت به مردم سیستان در این همایش ، تمـام وقت خــود را وقـف کـرده بودند با شنیدن این خبـر خستگـی وجـودشان را فـرا گرفت و سـوالاتی به ذهـن شان خطـور کـرد :

 

1.  آیا افتتاحیه در زمـان مناسبی انجام گـرفت؟!

 

2.  آیا شـرح وظـایف معـاونت و فـرماندار ویژه یک شهرستان فقط رسیدگـی به معضـل و بیمـاری اعتیاد است؟!

 

3. آیا تنها مشکـل و درد مردم در سیستان اعتیاد اسـت؟!

 

4. آیا درج خبر تشکیل کمپ ترک اعتیاد درست در زمانی که عده ای دردمندانه و متعهدانه قصد داشتند با قبول تمام رنج ها و سختی ها ،چهره ی فـرهنگی و فرهنگمدار سیستان را به جای نا امنـی و قاچاق و اعـتیاد به تصـویر بکشند،ذهن مخاطبان و جستجوگــران اخبار را به سمت و سوی که نباید معطـوف نمی کند؟

 

 

 جناب آقای ناظــری، معـاون استاندار و فـرماندار ویژه شهـرستان زابل !!!

 

به عنوان یک جوان سیستانی با شما درد دلی کـوتاه دارم؛ و گلایه ای کـه جز مسئول ارشد شهرستان، راه گـشایی نخـواهد داشت ،اگر راهی داشته باشد!

شما چه می گویید؟! درست تر آن نیست که در کنار ساخت کمپ ترک  اعتیاد ،فکـر چـاره کـرده و در پی رفـع این معضل از ریشه باشیم؟

 

معضلی که پایه ی  اصلـی آن نبود شغـل مناسب،بیکـاری و نداشتن یک فضای فــرهنگـی، تفــریحی و ورزشــی مناسب می باشد.

 

شما در سمت و کسوت ناظـر استاندار در شهـرستان چند بار در پی ساخت یک فضـای فرهنگـی ورزشی مناسب برای جوانان بوده اید؟؟

 

مگـر نه اینکه سیستان به دلیل هم مرزی با افغانستان، در مواجهه با هجمه ی عظیم تهاجم فرهنگـی و جنگ نـرم ،نیازمند پدافندی حساب شده و مـدبرانه است.

 

برای نجات جوانان و نوجوانانش از غرق شدن در اقیانوس رنگارنگ و فریبنده ی ترفندهای بیگانگان برای لرزاندن و شکستن زیرساختها و ساختهای فرهنگی،اجتماعی،اعتقادی ، ارزشی،معنوی و دینی ما؟

 

کدام فرهنگـسرا ، کـدام خانه ی فرهنگ و هنر،کـدام تولید و تکثیر و ترویج ابزار و اندیشه ی مهـار کننده و پیش گیرنده و بازسازی کننده؟

 

مگــر نه اینکه یکی از مهمترین وظایف فرماندار یک شهر فراهم آوردن زمینه های مناسب برای رشد و پیشرفت و گسترش آموزش و پرورش، ورزش همگانی، بهداشت عمومی، آموزش عالی و تحقیقات می باشد در این زمینه ها چقدر تلاش کرده اید ؟

 

آیا تنها مشکل ما را در اعتیاد می بینید و احساس می کنید ما هیچ دغدغه ی دیگری نداریم؟

 

 امروزه با نبود شغل و درآمد مناسب، گزینه ی پیش روی ما و خانواده هایمان،گزینه مهاجرت است و ترک جانکاه سرزمین مادری مان . پاسخگوی مشکلات جوانان چه کسی است؟

 

 فــرمـانـدار عــزیــز !

 

لازم می دانم دوباره یاد آور شوم؛ مشکل جامعه امروز ما،فقط اعتیاد نیست!!!

 

چند بار با مسولین شهرستان جلسه و کارگروه تشکیل شده و مسایل و معضلات جوانان مورد بررسی و آسیب شناسی و بحث و گفتگو قرار گرفته است؟! گفتگوی کار آمد!!!!  نه نشست و نشست و نشست بی حاصل و حرف و حرف و حرف بی عمل!!!!

 

جوانانی که امروز به دلیل نداشتن کار  وفضای مناسب شهر و دیار خود را ترک نکرده اند و عاشقانه ماندند و خاک خوردند و خـون، امروز در گـودالی از مشکلات فرو رفته اند و شور و نشاط از خانه ی دلشان رخت بربسته و خمودگــی و افسردگی و کسالت،جای آنرا گرفته است.

 

جناب مهندس ناظری !!!

 

دود قلیان و سیگـار و افیون و چایخانه نشینی ،هـدیه ی امــروز مسولین مــان است به جوانان و جایگــزین مــرهم نداشته ای که بر زخمهایمان نشسته.

 

بازگشایی ” کمپ ترک اعتیاد کودکان” را به مـردم صبور و غیور سیستان و مـدیران پیگیر و متعهد تبریک عـرض می نماییم اما کاش به همت بلندتان پیش گیری می شد پیش از درمان.

 

خـدا یارتـان بـاد

نـــورا

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه