سید باقرحسینی نماینده مردم سیستان درمجلس شورای اسلامی صبح امروز در تذکری شفاهی به دولتمردان کشور نسبت به شرایط حاد و حساس سیستان هشدار داد. به گزارش سیدباقر حسینی در نشست علنی امروز چهارشنبه  مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رییس جمهور ، گفت : آیا باید فاجعه‌ای بدتر از آنچه […]

_______20140111_1646593349  سید باقرحسینی نماینده مردم سیستان درمجلس شورای اسلامی صبح امروز در تذکری شفاهی به دولتمردان کشور نسبت به شرایط حاد و حساس سیستان هشدار داد.

به گزارش _______20140111_1646593349 سیدباقر حسینی در نشست علنی امروز چهارشنبه  مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رییس جمهور ، گفت : آیا باید فاجعه‌ای بدتر از آنچه که در سیستان رخ داده اتفاق بیفتد تا دولت توجه جدی به این منطقه محروم و دورافتاده ولی مهم و استراتژیک برای جمهوری اسلامی بکند و به داد مردم برسد؟

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی افزود: آیا دمای 53 درجه همراه با طوفان شن و ماسه که حداقل 5 ماه در سال فراتر از وضعیت بحرانی است و در برخی ایام به 20 برابر حد مجاز می رسد، کافی نیست تا دولت برای گرفتن حقابه تالاب هامون و تثبیت شن های روان اقدامی جدی کند؟ متاسفانه منطقه سیستان رتبه اول سه نوع بیماری‌های ریوی، تنفسی و چشمی را در کشور دارد.

حسینی با بیان اینکه دولت برای کارمندان پرتلاش که عاشقانه در این منطقه خدمت می کنند چه کرده است، ادامه داد: چرا بدی آب وهوا به کارمندان تعلق نمی گیرد؟ آیا آب و هوای شهرهای برخوردار و خوش آب و هوا کشور و منطقه سیستان یکسان است که این حق به سیستانی ها داده نمی شود؟

دکتر حسینی دراین تذکر با اشاره به وضعیت نامناسب آب و هوای سیستان خطاب به دولتمردان گفت : مصوبه تثبیت شن های روان در سفر استانی چه شد ؟ وزیر محترم نیرو , شما در سفر به سیستان قول دادید که هزینه برق سیستان کاهش بیابد , چرا علیرغم پیگیری نمایندگان این وعده عملی نمی شود ؟ حداقل 5 ماه از سال امکان استفاده از کولرهای آبی در سیستان وجود ندارد , آیا همین یک مساله برای کاهش تعرفه برق کافی نیست ؟

1139419-2264-b

 

وی در بخشی از سخنانش خطاب به رئیس جمهور گفت :  مردم به ما میگویند ما هیچ از دولتمران نمیخواهیم فقط مقامات ارشد دولتی بیایند , همراه با خانواده هایشان , فقط یک هفته در شرایط فوق بحرانی در سیستان زندگی  کنند , بعد خود تصمیم بگیریند

وی با اشاره به مشکلات کم آبی در برخی از روستاهای سیستان خطاب به وزیر نیرو گفت : پیش از دو ماه است که روستاهی سیستان آب شرب ندارند , اقای رئیس جمهور : چرا صندوق توسعه ملی 500 میلیون دلار اعتبار آبرسانی را در اختیار  وزارت خانه های مربوطه قرار نمی دهد تا مشکل آب شرب روستاهای سیستان حل شود.

وی در ادامه خطاب به دکتر روحانی نیز گفت : تک نرخی کردن قیمت بنزین برای شهرهای که فاقد جایگاه سی ان جی هستند مشکلات زیادی را ایجاد کرده است , با این تک نرخی شدن بنزین عدالت از بین رفته و برای احیای عدالت و طبق اصل سوم قانون سوم اساسی درخواست می شود برای تاکسیداران و آژانس داران بسته حمایتی صورت گیرد.

وی در پایان ضمن تشکر از دکتر ظریف گفت : آیا وقت آن نرسیده که دستگاه دیپلماسی کشور بدنبال گرفتن حق آبه سیستان باشد ؟

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه