شهرگندمـــ : حلیمه عالی در نشست علنی  (یکشنبه ۱۲ بهمن‌ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی , خطاب به مسئولین سازمان هواپیمایی کشوری , وزیر کشاورزی , رئیس سازمان محیط زیست کشور ایراداتی را به به شرح زیر به آنها وارد دانست. به گزارش شهرگندمــــ , خطاب به رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت : چرا […]

شهرگندمـــ : حلیمه عالی در نشست علنی  (یکشنبه ۱۲ بهمن‌ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی , خطاب به مسئولین سازمان هواپیمایی کشوری , وزیر کشاورزی , رئیس سازمان محیط زیست کشور ایراداتی را به به شرح زیر به آنها وارد دانست.

به گزارش شهرگندمــــ , خطاب به رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت : چرا پروازهای زابل- تهران به بهانه‌های مختلف کنسل می‌شود؟

این موضوع در تابستان و برخی فصول سال به دلیل بدی آب و هوا و طوفان صورت می‌گیرد، اما چرا در بیشتر اوقات سال که مشکل بدی آب و هوا وجود ندارد، پروازها کنسل و به شرایط بد مردم این منطقه توجه نمی‌شود.

 

وی خطاب به وزیر کشاورزی نیز گفت : چرا نهاده‌های کشاورزی در زمان معین با توجه به آبیاری دیرهنگام منطقه در اختیار کشاورزان قرار نمی‌گیرد؟ و چرا در پرداخت بیمه حاصل از خسارت خشکسالی با توجه به آبیاری دیرهنگام کوتاهی می‌شود؟

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در تذکری به رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست تصریح کرد: آیا احیای تالاب‌ها به‌خصوص تالاب هامون، فقط در اجرای همایش‌ها و سخنرانی‌ها خلاصه می‌شود؟ جهت احیای تالاب هامون کدام اقدام اجرایی شده است؟

 

عالی در انتقادی به وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش محل تسویه‌حساب‌های قومی و قبیله‌ای و باشگاه سیاسی نیست، چرا به این موضوع توجه نمی‌شود؟ چرا وزارت صنعت، معدن و تجارت عزم جدی در بازگشایی شهرک‌های صنعتی ندارد؟

 

بنا براین گزارش حلیمه عالی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت :  از دستور ریاست جمهور در شورای اداری کنارک در مورد منطقه آزاد تجاری سیستان، حدود ۱۰ ماه می‌گذرد اما چرا اجرای دستور رئیس جمهور با کندی پیش می‌رود، ایجاد منطقه آزاد تجاری یکی از راه‌های ماندگاری مردم منطقه در جلوگیری از مهاجرت آنهاست.

4545445545

 

واکنش علی اصغر میرشکار به این سخنان :

در همین راستا علی اصغر میرشکار معاون امنیتی استاندار در گروههای اجتماعی به این سخنان واکنش نشان داد وگفت :  دیشب با سرکار خانم دکتر عالی نماینده محترم مردم شریف سیستان در مسیر زاهدان تهران همسفر بودم , من برای شرکت در جلسه مقابله با مواد مخدر و قاچاق سوخت راه کارهای مقابله مسیرهای ورود مواد مخدر و خروج سوخت بصورت قاچاق و کلا برنامه سال آینده میباید در جلسه در وزارت کشور شرکت میگردم  و سرکار خانم عالی از حوزه انتخابیه اش یعنی سیستان عازم منزل و فردای آن شب به مجلس میرفت.

پس از پیاده شدن و در سالن ورودی (سالن شماره6) با ایشان مذاکره داشتم , در مورد منطقه آزاد سیستان با ایشان صحبت کردم , اقدامات انجام شده را برایشان تشریح کردم , اینکه مطالعات نهایی شده است و آماده ارائه است و بعد برای اینکه به ایشان آرامش دهم گفتم یک راه میان بر برای تصویب وجود دارد , تا در سریع ترین زمان به تصویب برسد حتی به وی گفتم که این راه میان بر را به نائب رئیس محترم مجلس شورای اسلامی حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای ابوترابی در سفر ایشان به سیستان خدمت ایشان عرض کردم و ایشان ضمن تایید این مطلب در سخنرانی خود در جمع مردم مردم زابل اشاره کردند ,  حتی راه نقشه را هم به خانم دکتر گفتم و نیز گفتم اگر تصویب منطقه آزاد سیستان به مجلس برود یعنی دو سال وقت بردن و ایشان هم تایید کردند و گفتند , خداوند به شما خیر بدهد  , حتی اراده بسیار قوی و محکم استاندار محترم را برایشان تشریح کردم و گفتم این طرح بطور ویژه با ابتکار و اندیشه استاندار آغاز شده است و به بهره برداری خواهد رسید , اما صد حیف که ایشان امروز در گفتار خود در مجلس بدان توجه نکردند.

خداوند به امنای ما امانت داری و وفا و صداقت و اخلاق و ایمان دهد تا رعایت انصاف داریم و امانت های در اختیار را وسیله نام و نان قرار ندهیم و با هیاهو و جنجال زحمات دیگران را نادیده نگیریم.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه