انتخابی از جنس احساس و خدمت

 • کد خبر : 32119
 • ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۳
انتخابی از جنس احساس و خدمت

گندم پرس : مردم سرزمینم ۷اسفندماه حماسه آفریدند،حماسه ای ازجنس ایمان، آری مردم دارالولایه سیستان باقلبی سرشار از ایمان وشجاعت به پای صندوقهای سرنوشت رفتند و دیگربار به فرمان مقام عظمای ولایت لبیک گفته و با انتخابی از جنس احساس وخدمت جانی دوباره در کالبد غرور ملی دمیدند. هرچند این بار هم احساس برما پیروز […]

گندم پرس : مردم سرزمینم ۷اسفندماه حماسه آفریدند،حماسه ای ازجنس ایمان، آری مردم دارالولایه سیستان باقلبی سرشار از ایمان وشجاعت به پای صندوقهای سرنوشت رفتند و دیگربار به فرمان مقام عظمای ولایت لبیک گفته و با انتخابی از جنس احساس وخدمت جانی دوباره در کالبد غرور ملی دمیدند.

هرچند این بار هم احساس برما پیروز شد اما امروز برحماسه آفرینی مردمان پاک سرشت سرزمینم سجده می کنیم.

هفتم اسفندماه از صندوقهای سرنوشت سیستان نام دومرد برآمدکه دیوان تابناک زندگی هرکدامشان پرازبرگ های زرین خدمت بود و هرکدامشان باکوله باری از تجربه ،پا به میدان وکالت این ملت گذاشته اند.

امید جاری شده در سیستان گویای این است که این بار مردم سرزمینم انتخابی پرصلابت داشتند وبا ایمان قوی سرنوشت خویش را رقم زدند.

این درحالیست که پیش بینی ها حاکی ازین بود که ؛ تعدد مشتاقان خدمت به سیستان و وابستگی قومی وقبیله ای ،باعث تقسیم آرای مردم شده و انتخاب فرد اصلح با مخاطره مواجه خواهد شد، اما مردم فهیم سیستان این بار قوم گرایی راکنارگذاشته ومنتخبین خود را با رای حداکثری وبه دور از وابستگی و عصبیت های فامیلی و تنها با تکیه و اعتماد بر عقبه ی خدمت راهی بهارستان کردند تا شاید غبار فراموشی و بی مهری از رخساره ی آفتاب خورده ی نیکان مرز نشین سیستان، پاک شود .

 

حال با گذشت ده روز از این حماسه ی بزرگ ، شاهدتلاشهای فراوان منتخبین مردم هستیم هرچندآغاز به کار رسمی آنها شروع نشده است اما با تعهدی درخور، می کوشند تابه اعتماد مردم پاسخ مثبت دهند.

حرف آخرمان با وکلای سیستان بزرگ این است:

نمایندگان مجلس دهم سیستان

عالیجنابان دکتردهمرده ودکترکیخا

مردم دارالولایه سیستان به شما از سر تردید و امید به فرداها و آینده ای نامعلوم،رای ندادند.
بلکه به بینش وافکاربلندتان ،که پیشینه ی دیروزتان بود، آری گفتند.
و به سوابق درخشان خدمتتان رای دادند.
پس قدمهایتان را استوارتر بردارید.
تن زخمی سیستان،تنها امیدش پس از حضرت آفریدگار، افکار؛کردار وتلاشهایتان است.
این انتخاب نشان داد که یگانه برگ برنده مردم درپای صندوقهای سرنوشت، گویا شما دوبزرگوار بودید. آنگونه قدم بردارید که مردم سرزمین مان در آینده،همچنان اسطوره های خدمت و همت شان را ،چونان شما،به نیکی یادکنند و از سر اعتماد.
نه اینکه، خدایی نکرده ،همانند سایرفرزندان دلیرواسطوره ی مان که با عملکردی دور از انتظار، یکی پس از دیگری از گردونه ی اعتماد مردم، پاک شدند .
بی تردید مردم کارنامه تان را به قضاوت خواهند نشست.

     به امید روزهای خوب برای سیستان بزرگ
                                                                                             ابوذر نکویی-سردبیر

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=32119

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 8در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۸
 1. باسلام
  درود وسپاس فراوان…
  نگاه خالق خدمت بدرقه راهشان باد..

 2. سلام بر گندم پرس و بزرگواران سیستان
  تیتر: انتخابی از جنس احساس و خدمت
  جمله:انتخابی از روی احساس نه عقلانیت……
  ۱-منظورتان از بکار بردن کلمات متضاد و تفرقه افکنانه و مظلوم نمایی و احساس عقل کل بودن چیست؟
  ۲-ایا فردی متدین تر، با اخلاق تر و پاکتر و اصلح تر از دکتر دهمرده سراغ داشتید و دارید پس چرا انتخاب مردم را احساسی و نه عقلانی تعبیر می کنید؟
  ۳-چرا از تخریب ابرمرد سیستان و ایران دست بر نمی دارید؟
  ۴-مگر شما جواب خویش را در حماسه هفت اسفند دریافت نکردید؟
  ۵-چرا شما قانون مداری و برنامه داشتن دکتر دهمرده را حمل بر مغرور و خودخواهی و دوری از مردم ، آنهم در اخرین لحظات سرنوشت ساز تعبیر کردید؟
  ۶-قبلا هم به شما سفارش کردم تا راه عقلانیت و وظیفه را طی کنید نه راه تنفر نسبت به سیستان را چرا به نتایج افکار خود در نوشته ها تفکر نمی کنید؟
  ۷-واقعا دنبال انجام وظیفه هستید بروید برای پیدا کردن اعتبارات طرح های منارید در شهرستان هامون، دریاچه هامون، طریقه هزینه کرد طرح ابرسانی به مزارع، طرح های عمرانی سیستان مانند بزرگراهها و ……. گزارش ، واکاوی و ….. انجام دهید ، و گرنه بیکاری کار دست شما می دهد
  و کلام آخر دکتر دهمرده نماینده تمام ایران است و برای انجام وظیفه منتظر اجازه از شما نیست ، چرا که خود شما بهتر در جریانید که چرا در همین هفته به ساختمان مجلس رفتند و بهتره با رفتن زمستان شما هم در افکار خویش شکوفه های بهار را سرکوب نکنید.
  با تشکر فراوان از زحمات تمام بزرگواران گندم پرس و ممنون از قلب تمام تپندگان برای سیستان و ایران پرگهر

 3. دیروز در مجمع بسیج شهرستان خیلی از بیانات ارزشمند و پر از معانی دکتر کیخا لذت بردم /ایشان را به واقع چهره ای مومن /متعهد / ارام/ مصمم /قوی / دارای قدرت نفوذ بیان و کلام /و دارای جایگاه ارزشمند کشوری یافتم.
  امیدوارم این دو چهره سیستانی همانطوریکه شخص اقای دکتر کیخا فرمودند رای مردم به خدمات گذشته ما بود بنابراین اگر می خواهیم به نیکی بمانیم باید خدمت کنیم.هردو بزرگوار کار را همانطوریکه با برنامه و اتحاد شروع کردند تا اخر با اتحاد و برنامه پیش ببرند.
  کار ارزشمند جناب سرهنگ ثمره دیروز ستودنی بود.و جنبه ای از تقویت وحدت و همراهی

 4. عزیزان و سرورانم
  هیچ نماینده ای در تاریخ نتوانسته به تنهایی ناجی افسانه ای مردمش شود و انچه در گذشته بیان شد معجزه ای در راه است این بود که برای نخستین بار تخریبگران و ضعیف کنندگان مهار شدند و نمایندگان این سرزمین دیگر با تک روی و با نمایش فعالیتی نخواهند داشت دو نماینده انتخاب شده اند که اصلح ترین و برترین هستند و معتقد به کار گروهی و مهمترین صفت غالب بمانند نیاکانشان اول شدن در کشور و از یکی مانده به اخر شدن بشدت گریزانند
  ما هم پشتیبان بدون چون و چرا نمایندگانمان خواهیم شد با همکاری و همیاری و همراهی
  بدون تخریب و تضعیف همدیگر
  چرا که جامعه ای که بزرگانش گرفتار مکر و حیله دشمن شوند و افراد ان همدیگر را زخمی و نخبگانشان را تضعیف کنند اینده برتر نخواهد داشت
  و مسئولیت خواستن را از خود شروع کرده ایم
  و امید به:
  اینده روشن سرزمین مان ایران
  و اینده برتر فرهنگی،اقتصادی ، اجتماعی و عمرانی مردم عزیزمان سیستان
  با جذب و بازگشت نخبگان
  و با ایجاد بازار و خدمات بازرگانی و صنعت و کشاورزی بین المللی انشاالله

  یاعلی مدد

 5. هرچند این بار هم احساس برما پیروز شد….ومردم سرزمینم انتخابی پرصلابت داشتند وبا ایمان قوی سرنوشت خویش را رقم زدند.
  کدام راقبول کنیم؟؟انتخاب احساسی مردم رایاانتخاب پرصلابت مردم را؟
  بهتربود ابوذرعزیز موضع شفافتری رابیان میکردتاازپارادوکس نظربرحذرمیماند.مردم باقاطعیت وبدورازاحساس وبابینش صحیح آخرین تیرهای درترکش نجات سیستان رارهاکردند،همانندآرش کمانگیر،باآخرین رمق وامیدوبرای احیاواعتلای سیستان زه کمان راکشیدندوتیرهای نجات بخش رارهاکردندتاخداچه خواهدوتقدیرچه باشد.بیشک کسانیکه مسئولانه خودرادرمعرض انتخاب مردم قراردادندهدفی جزنجات سیستان نداشتندوتمام قدبایدباحترام آنان ایستادولی امابرگزیدگان خردجمعی مردم بهترین بودندوامیداست که بهترین بمانندوبهترین خدمات رابه بهترین مردم تاریخ سیستان(بخاطرصبروشکوه ایستادگی دربرابرانبوه مشکلات وماندگاری درسرزمین آباواجدادی)داشته باشند.

 6. با وجود ابرمردی چون صدمرده ما نگران هیچی برای آینده سیستان نخواهیم بود حالا ما با آرامش زندگی می کنیم و امیدوار به آینده روشن سیستان هستیم

 7. با سلام وعرض تبریک خدمت آقایان دکتر دهمرده ودکتر کیخا که هر دو بزرگوار با تجارب کشوری ودرخشان کمر همت (دست در دست هم )بسته اند واز هم اکنون با جدیت برای خدمت به سیستان مجدانه فعالیت می کنند ، یقینا هر دو بزرگوار به فکر نام خود نیستند تا هریک کاری را به نام خود تمام کند وفقط به فکر خدمت وآبادانی سیستان عزیز هستند ، متن خوبی بود ، از نویسنده ومردم فهیم سیستان ممنونم

 8. دکتردهمرده باتدبیر،واراده محکم باعث آبادى زابل میشود،فقط