گندم پرس : به گــزارش پایگاه اطلاع رسـانی دفترامام جمعه شهرستان زابل ، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلای المهدی (عج)  با اشاره به تعابیر حکیمانه مقام معظم رهبری در دیدار ائمه جمعه سراسرکشور ، گفت : نماز جمعه یک قرارگاه ایمان ، […]

گندم پرس : به گــزارش پایگاه اطلاع رسـانی دفترامام جمعه شهرستان زابل ، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلای المهدی (عج)  با اشاره به تعابیر حکیمانه مقام معظم رهبری در دیدار ائمه جمعه سراسرکشور ، گفت : نماز جمعه یک قرارگاه ایمان ، تقوا ، بصیرت و اخلاق در جنگ اعتقادی ، فرهنگی و سیاسی است و مکانی است که در آنجا یکپارچگی و اتحاد بین نیروها شکـل می گیرد .

وی در ادامه افـزود : در این قـرارگاه برنامه هایی طـراحی و با اتحاد و یکپارچگی در یک مسیر و یک هـدف مشخص حرکت می شود و این باعث اتحـاد بیشتر نیروهـا و عـدم تفرق و گسست خواهد شـد.

امام جمعه زابل، نماز جمعه را مکانی برای اتحـاد و یکپارچگی صفوف مسلمین دانست، و افـزود: نماز جمعه مکـانی برای بصیرت افـزایی و بیان آرمـان ها و ارزش ها انقلاب اسـلامی است .

وی تاکید کـرد : تشکیل نماز جمعه یکی از برکات انقلاب اسلامی است که در قرن های مختلف نصیب مسلمین جهـان نشده و همه آحاد جامعه وظیفه دارند با تلاش و شرکت باشکـوه بر عظمت این سنگر مقدس بیفزایند.

انتخابات نشـانه ی مـردم سـالاری دینـی

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا با اشاره به اهمیت و جایگاه انتخابات ، اظهار کـرد : انتخابات نشانه ی مردم سالاری دینی در این کشور پهناوراست و به نحوه احسن در سالهای گـذشته شکل و مدیریت شده است .

وی در ادامه گفت : انتخابات شکوهمند و حضور حداکثری مردم باعث اقتدار و کـوری چشم دشمنان قسم خـورده ایران اسلامی خواهد شد .

امام جمعه زابل بیان کـرد :  انتخاب فـرد اصلح از بین افرادی که تایید صلاحیت شده اند حق مردم است و باید به دنبال نمایندگانی باشند که قوانین خوبی را برای آبروی اسلام و پیشرفت کشور وضع کنند .

وی افـزود :انتخابات یعنی مردم حق دارند در سرنوشت کشور خود ابراز نظر کنند و در نظام اسلامی تمامی مسئولین بصورت مستقیم یا غیر مستقیم توسط خود مردم انتخاب می شوند و این آزادی را شما در هیچ جای جهان بجز ایران مشاهده نخواهید کـرد .

عدم ورود زود هنگام به فضـای انتخابات

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره ورود زود هنگام به فضای انتخاباتی ، گفت : ورود زود هنگام به فضای انتخاباتی کـار غلط و مضری است .

وی، شایعه تقلب را یکی از راه های دشمن در انتخابات مخملی و رنگی دانست، و افـزود : به ید قدرت الهی دسیسه های دشمن در انقلاب اسلامی در برهه های مختلف ، خنثی شده است و دشمن مفتضح و مردم با بصیرت و قدرت به دشمن پاسخ دادند .

امام جمعه زابل تاکید کرد : آمریکا و استکبار جهانی به انتخابات ایران چشم طمع دوخته و یک سری تحرکاتی که در حال حاضر انجام می شود برنامه آن ها جهت تحت الشعاع قرار دادن انتخابات است .

وی تا کید  کـرد : بر ما لازم است تا بصیرت لازم را داشته و نگاهمان به فرمایشات مقام معظم رهبری  باشد  و در مسیر آن حرکت کنیم.

وی در ادامه مناسبت‌های هفته از جمله ۱۹ دی را گرامی داشت.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه