گندمـــ پرس : جوابیه استاندار به سوالات فراوانی که در اذهان عمومی مردم سیستان قرار دارد , واکنش های مختلفی در بین مردم سیستان بوجود آورد , اگر چه برخی از این نوشتار رضایت داشتند اما اغلب از نحوه نوشتار و عدم پاسخگویی به سوالات مردمی گلایه مند هستند و حتی عده ای معتقدند ایشان […]

گندمـــ پرس : جوابیه استاندار به سوالات فراوانی که در اذهان عمومی مردم سیستان قرار دارد , واکنش های مختلفی در بین مردم سیستان بوجود آورد , اگر چه برخی از این نوشتار رضایت داشتند اما اغلب از نحوه نوشتار و عدم پاسخگویی به سوالات مردمی گلایه مند هستند و حتی عده ای معتقدند ایشان در بخشی از نامه به مردم توهین کرده است  , در همین راستا یکی از نخبگان سیستانی در نامه ای تحت عنوان شکری و شکایتی به استاندار مباحثی را درخصوص مشکلات مردم به ایشان گوشزد کرده است.

 

84b95aeb-cb1d-4c87-8c1c-4b548835f9c9_20140508_122202

 

امیر حمزه پیروزرام : شکری و شکایتی به محضر استاندار ارجمند
با سلام و عرض تشکر از جوابیه استاندار محترم و بزرگوار استان ، با گفتاری کوتاه و مختصر ، هم شکری و هم شکایتی به محضر حضرتعالی .
1- استاد ارجمند ، نیت خیر و دلسوزی جنابعالی که به دنبال اقدامات زیر بنائی و ماندگار هستید بر کسی پوشیده نیست ، اما دغدغه مردم بیکار و رنج کشیده سیستان ( نه دلواپس سیاسی) این است که بسیاری از مدیران ارشد بومی و غیر بومی نیز در اوج قدرت و ثروت ( مسئولیت و دارائی) ، در ذهن مبارکشان طرحهای بزرگ و زیربنائی داشتند و مدام به آن فکر می کردند و مشغول آن شدند و از زمان غافل گشته ، که یا عمر دولت یارشان و یا عمر مدیریت آن دلسوختگان به سر آمد و اگر طرحی را نیز شروع نمودند نیمه کاره رها گردید , مانند کانال های سیمانی که در مزارع کشاورزی بودجه را حیف و حال برای جمع آوری آنها هزینه ای را نیز بر کشاورزان فقیر سیستانی تحمیل نموده است ، وهیچ حاصلی آن طرحها برای مردم نداشت .
2- وقتی بر خی طرحها نیز به مرحله اجرا رسید ، آنقدر زمان کوتاه بود وبا بازیهای سیاسی همراه شد که سیاسیون جناح های مختلف می خواستند به نام خود ودر دوره مسئولیت خود آنرا اجرا کنند ، که بعلت شتابزدگی از حالت کارشناسی خارج و به انحراف کشیده شد ، هیچ دردی که از مردم درمان نکرد حتی رنج دیگری را بر رنجهای مردم سیستان افزود ، مانند چاه نیمه چهارم که موجب خشکی هامون عزیز گردید و یا خط انتقال آب سیستان به زاهدان .
3- خدایا تو شاهد باش که بدور از هر دیدگاه سیاسی عرض می کنم ، امروز همه مسئولین دولتی ، فرهنگی ، سیاسی ، نظامی و هرکسی که به هر نحو با روز گار سخت ، تاریخی مردم سیستان ، در جریان است ، مشکلات و راهکار ، حل آنرا خوب می داند چون همه بارها بازگو کرده اند ، اما اراده ای قوی و خداپسندانه در اجرا دیده نمی شود ، رنج تاریخی مردم همچنان ادامه دارد.
4- اگر گلی به سر مردم مستضعف سیستان به هر دلیلی نمی زنیم ، حداقل انتظار این است که حق حیات شان را به آنان بر گردانیم ، مگر این آب حق مردم سیستان نسیت ؟

مگر ما مسلمان نیستیم مگر نه اینکه باید با آبی که وضو میگیرم ، غسل می کنیم ، روزه میگیرم و… ، صاحبان حق ، راضی باشند ؟ پولی که اداره آب از مشترکین در زاهدان میگیرد، چه خیری به حال مردمی ، که رنج آنان کمتر از برخی مسلمانان جنگزده در کشورهای دیگر نیست ، دارد ؟ آب را از سر سفره مردم محروم سیستان می بریم بر سر سفره اغنیاء زاهدان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟** !!!!!!!!!!!
5- حال با این همه مباحثی که عرض شد ، به نظر حضرتعالی، نباید مردم فراموش شده سیستان ، نگران ، نه آینده ، بلکه همین فردای خود و فرزندانشان و شکم گرسنه آنان باشند ؟؟؟
6- در پایان از سوز دل ، توجه همه دلسوختگان را به این چند جمله معطوف می کنم ، تا وقتی که ما برای سیستان طرح جامع توسعه و عمران نداشته باشیم ، تاهر دولت و مسئولی که روی کار بیاید ، براساس آن طرح جامع ادامه دهد ، تا پروژه ها و طرحهای که با فکر امثال جنابعالی و تیم کاری تهیه می گردد در نبود طراحان نیز اجرا گردد بنظر میرسد باید دبیرخانه فعالی برای طرح جامع سیستان زیر نظر استاندار در مقام عمل و نه تشریفات ، تشکیل شود و فرمانداران سیستان ، ائمه جمعه ، نمایندگان مجلس و اعضای شورای تامین نیز عضو آن باشند و دبیر خانه در خود سیستان مستقر تا از نزدیک، هم پیگیر و هم پاسخگو باشد .

شهر من سوخته بود
آب هامون خشکیده بود
هرچه بود ، رنج سیستان کم نبود
رنج مردم ، از پی بیکاری وفقر بود
دادمردم ، چه بی حاصل بود
داداز مظلومیت سیستان بود
داد از فرصت های سوخته بود
هر که را منصب ،هنر ، گفتار بود
آخرین اقدام او ، هشدار بود
غفلت از امنیت و کسب و کار بود
غفلت از اقدام ، حاصل بار بود

با تشکر : امیرحمزه پیروزرام

index

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه