گندمــــ پرس : امام جمعه زابل : منطقه آزاد تجاری – صنعتی سیستان که چندی پیش هیئت دولت به تصویب رسید بدلیل توجیه اقتصادی و مشکلات منطقه هرچه سریعتر به مجلس شورای اسلامی ارائه شود .     به گـــزارش گندمــــ پرس حجت الاسلام علی اکبر کیخا  در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان […]

گندمــــ پرس : امام جمعه زابل : منطقه آزاد تجاری – صنعتی سیستان که چندی پیش هیئت دولت به تصویب رسید بدلیل توجیه اقتصادی و مشکلات منطقه هرچه سریعتر به مجلس شورای اسلامی ارائه شود .

 

 

به گـــزارش گندمــــ پرس حجت الاسلام علی اکبر کیخا  در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان زابل گفت : انتظار است این طرح بدلیل توجیه اقتصادی و مشکلات منطقه نه تنها در صحن علنی مجلس بلکه در کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی نیز مصوب شود.

 

 

امام جمعه زابل با بیان اینکه تاکنون هیچ نامه ای از سوی مـدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان به دفتر امام جمعه این شهرستان ارسال نشده تصـریح کــرد : در هفته گذشته نامه ای از سوی مدیرکل راه وشهرسازی استان در فضای مجازی منتشر شد جای تقدیر و تشکـر دارد ولی این توضیحات مردم را قانع نکرد.

 

 

وی ادامـه داد : مردم این منطقه زمانی قانع می شوند که آزاد راه زابل ـ زاهـدان راه اندازی شود ؛ ما زمانی قانع مـی شویم که این طــرح 9 سال است که تحرکی ندارد و در این مدت زمان این همه بودجه هـدر رفته است در صورتیکـه  اگـر در دیگر نقطه کشور این مدت زمان از اجرا آن می گذشت تاکـنون راه انـدازی شده بود.

 

 

وی در ادامـه از عـدم اجرای طـرح تجارت چمـدانی در منطقه گلایه کـرد و گفت: مسوولان در مـدت یک سال گذشته از اجـرای طـرح تجارت چمـدانـی سخن می گفتند اما تاکنون به مرحله اجرا در نیامده است.

 

 

امـام جمعه زابل شارژ کارت های مرزنشینی از سوی دولت را که حق این مردم است خواستار شد.

 

 

وی اظهار داشت: طرح 46 هزار هکتار آبیاری نوین با سرعت بیشتری در منطقه اجرا شود و اعتبار این طرح در بانک های خود منطقه اختصاص داده شود تا شاهد ایجاد اشتغال در منطقه باشیم.

 

 

حجت الاسلام کیخا با بیان اینکه رسانه ها و جوانان بیدار منطقه اقـدامات تک تک مسوولان را رصد می کنند افزود: این اقدام از سوی رسانه و جوانان تاکنون برای مسوولان مشاهده شده است.

 

 

وی تصریح کـرد : مسوولین از فـرصت و بازه زمانی در اختیارشان کمال استفاده را ببرند و اگر کوتاهی صورت گیرد افکار عمومی طرف مسوولان قرار خواهد گرفت.

 

 

 

خطیب نماز جمعه زابل با اشاره به سالروز تشکیل بسیج مستضعفین از سوی امام راحل در سال 58 گفت: بسیج تفکر ، مسئولیت پذیری ، ایثار و از خود گذشتگی ، یعنی بصیرت و روشندلی ، یعنی سلوک علی الله ، علم و دانش و نشاط است .

 

 

 

ایشان افزود : هر فرد ایرانی بالقوه یک بسیجی است و دلیل شکست ناپذیری نظام جمهوری اسلامی ایران  این تفکر است منتهی حواس همه باید جمع باشد چون دشمن درصدد تفرقه بین ماست.

 

 

 

وی تصریح کـرد : در هرشغلی که هستیم سعی کنیم بسیجی باشیم و باعث عزت ، افتخار و پیشرفت مملکت اسلامی باشیم که اینان شاخصه های یک بسیجی است.

 

 

 

وی اظهار کــرد : حرکت تشکیل حلقه شجره طیبه صالحین از سوی سپاه پاسداران اقدامی مقدس برای نشر معارف است.

 

 

ایشان تصریح کـــرد : اتحاد درون مساجد نقطه قوت ماست و اگر خدایی نکرده بین اهالی و مسولان مسجد اختلافاتی باشد جز دشمن کسی شاد و  بهره مند نخواهد شد ؛ حواص همه ما جمع باشد دشمن در کمین است ما فرصت تفرقه و اختلاف و درگیری  نداریم و باید مواظب حرکات دشمن باشیم.

 

 

 

وی گفت: مسوولان استانی بسیجی وار به این مردم که شایسته بهترین خدمت هستند خدمت کنند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه