گندمـــــ پرس : جلسه هم اندیشی و پرسش و پاسخ امـام جمـعه زابل با جمعی از فعالین حوزه رسانه سیستان و گلستان در محل دفتر ایشان برگــزار گردید. به گـــزارش گندمــــ پرس ، در ابتدای این جلسه ، امیرهـادی سندگل ٰمـدیر مسئول پایگـاه تحلیلی، خبری « شـاهـد فـردا » از استان گلستان حضـور امـام جمعه […]

گندمـــــ پرس : جلسه هم اندیشی و پرسش و پاسخ امـام جمـعه زابل با جمعی از فعالین حوزه رسانه سیستان و گلستان در محل دفتر ایشان برگــزار گردید.

IMG-20151102-WA0002

به گـــزارش گندمــــ پرس ، در ابتدای این جلسه ، امیرهـادی سندگل ٰمـدیر مسئول پایگـاه تحلیلی، خبری « شـاهـد فـردا » از استان گلستان حضـور امـام جمعه زابل در جمع سیستانی های مقیم این استان در حسینیه سیستانی هـا را قابل تقـدیر دانست و گفت: سخنان امام جمعـه زابل در جمع سیستانی های مقیم گلستان تاثیر خوب و مثبتی در میان مـردم داشت و از آن به نیکی یاد می کنند.

 

سندگل بیان داشت: سیستانی های مقیم استان های گلستان، خراسان رضوی و شمالی دغدغه خود را برای حضور در منطقه سیستان اعلام کرده اند و مقرر شد در قالب کارگروه تخصصی به سیستان و بلوچستان سفر کنند.

 

 

حجت الاسلام علی اکبر کیخا  در این نشست گفت : سیستان از مردمی متمدن و فهیم با پیشینه ای ارزشمند ولایتمداری برخورداست و خودباوری و اتحاد آنان زمینه ساز پیشرفت این منطقه است.

 

وی افزود: هر جامعه برای رشد نیاز به نگاه جمعی و بلند دارد و باید از نگاه جــزیی دوری کـــرد زیرا با نگاه جزیی جامعه دچار آشفتگی و عقب ماندگی خواهد شد.

 

 IMG-20151102-WA0003

 

وی با اشاره به سفر چندی پیش خود به استان گلستان و دیدار با سیستانی های مقیم آن استان اظهار داشت: سفر به گلستان و دیدار با سیستانی های مقیم این استان تجربه خوب و موفقی بود و انتظار است با خودباوری و اتحاد به پیشرفت و توسعه و اهداف مورد نظر برسند.

 

امام جمعه زابل با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس در اسفند امسال، ملاک انتخاب فرد را خدا شناسی عنوان کرد و گفت: فردی که دارای قابلیت های فراوان برای خدمتگزاری به خلق خدا باشد باید ملاک انتخاب قرار گیرد.

 

وی افزود: در انتخابات پیش رو نباید طایفه و قوم گرایی ملاک باشد چرا که این نوع نگاه سبب اختلاف و تفرقه می شود.

 

حجت الاسلام کیخا با بیان اینکه تصویب منطقه آزاد تجاری سیستان اقدامی جمعی بوده است، از تمامی تلاشگران آن تقدیر کرد.

 

 IMG-20151102-WA0004

 

در پایان این نشست مهدی کشته گر مدیر مسئول پایگاه خبری اطلاع رسانی نی زار  با تاکید بر وحدت رسانه ها در مسایل کلان منطقه اظهار داشت: اتحاد و تلاش رسانه ها در سیستان و بلوچستان با هر نوع نگاه و گرایش فکری زمینه ساز تصویب منطقه آزاد تجاری سیستان شد.

 

وی در ادامـه افـزود : وقتی سخن از اتحاد رسانه هـا می شود نباید به دنبال متون و تیترهای مشترک بود بلکه هر رسانه بر اساس نوع تفکر و نگـاه خود مسایل را تحلیل کند و بر ضـرورت یک طــرح در منطقه تاکید ورزد.

 

ایشان بیان داشت: تصویب منطقه آزاد تجاری صنعتی سیستان ابتدای حرکت اتحاد گونه رسانه هاست و باید حول دیگر محورها همچون احیای هامون نیز این اتحاد و همبستگی را ادامه داد زیرا رمز پیشرفت و توسعه سیستاناتحاد بر سر منافع و ضرورت های منطقه است.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه