امضای بزرگترین قـرارداد گـازرسانی با حضور وزیر نفت در سیستان و بلوچستان

  • کد خبر : 28699
  • ۰۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۴
امضای بزرگترین قـرارداد گـازرسانی با حضور وزیر نفت در سیستان و بلوچستان

گندمـــــ پرس : بزرگترین قرارداد گازرسانی در سیستان و بلوچستان با اعتبار 1،8 میلیون دلار امضا شد.     به گـــزارش گندمـــــ پرس ، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران روز دوشنبه در آیین امضای این قرارداد گفت: گازرسانی به سیستان و بلوچستان طرحی در دست اقدام بوده که اکنون اجرایی شده است.   […]

گندمـــــ پرس : بزرگترین قرارداد گازرسانی در سیستان و بلوچستان با اعتبار 1،8 میلیون دلار امضا شد.

 

 

به گـــزارش گندمـــــ پرس ، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران روز دوشنبه در آیین امضای این قرارداد گفت: گازرسانی به سیستان و بلوچستان طرحی در دست اقدام بوده که اکنون اجرایی شده است.

 

 

حسن منتظر تربتی افزود: هدف از اجرای این طرح، گازرسانی به شهرستان های زاهدان، خاش، زابل، چابهار، کنارک و تامین سوخت مورد نیاز نیروگاههای ایرانشهر و زاهدان است.

 

 

وی تصریح کرد: 60 هزار میلیارد ریال معادل 1،8 میلیون دلار برای اجرای طرح گازرسانی به سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده است.

 

 

وی اظهار داشت: قرارداد عملیات اجرایی گازرسانی به شهرهای سیستان و بلوچستان شامل 260 کیلومتر خط لوله 36 اینچ منشعب از کیلومتر 839 خط لوله هفتم سراسری از ایرانشهر به سمت زاهدان امروز منعقد شد.

 

 

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفت: با بهره برداری از این طرح بیش از 300 هزار خانوار شهری و روستایی در زاهدان، چابهار، خاش و زابل از نعمت گاز برخوردار می شوند.

 

 

منتظر تربتی اظهار داشت: هم اینک ورقه های این طرح گازرسانی به وزن 87 هزار و 149 تن از خارج از کشور خریداری و به ایران انتقال یافته که بخشی از آن نیز به شرکت های لوله سازی کشور منتقل و در حال تبدیل شدن به لوله است.

 

 

وی گفت: شرکت ملی گاز ایران از اواخر سال 84 طرح انتقال گاز به مناطق شرقی و جنوب شرقی کشور از طریق خط هفتم سراسری را در دستور قرار داده است.

 

وی افزود: پیش از این، خط انتقالی به طول 907 کیلومتر و قطر 56 اینچ از عسلویه به ایرانشهر اجرا شده و عملیات اجرایی خط انتقال گاز از ایرانشهر به سمت زاهدان و دیگر شهرهای استان در دست اقدام است.

 

 

بیژن زنگنه وزیر نفت به همراه مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران و شماری از مسئولان این وزارتخانه امروز وارد زاهدان شد و در فرودگاه بین المللی این شهر مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولان استانی قرار گرفت.

 

 

وزیر نفت و هیات همراه همچنین در ادامه این سفر یک روزه با حضور در سه راهی میرجاوه – زاهدان عملیات اجرایی طرح بزرگ گازرسانی به شهرستان های سیستان و بلوچستان را کلنگ زنی می کند./وزارت کشور

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=28699

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. لطفا اعلام کنید دقیقا کی مشعل گاز در زاهدان روشن میشه

  2. فکر کنم 1/8 میلیارد دلار درست باشه

  3. هر موقع کارخانه لاستیک سازی افتتاح بشه مشعل گاز هم روشن میشه تو خونه های شماو ما0000000000000هر موقع بزرگراه زابل به هیرمند افتتاح بشه انشا الله بعد مشعل گاز در زابل روشن میشه