گندمـــــ پرس : بزرگترین قرارداد گازرسانی در سیستان و بلوچستان با اعتبار 1،8 میلیون دلار امضا شد.     به گـــزارش گندمـــــ پرس ، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران روز دوشنبه در آیین امضای این قرارداد گفت: گازرسانی به سیستان و بلوچستان طرحی در دست اقدام بوده که اکنون اجرایی شده است.   […]

گندمـــــ پرس : بزرگترین قرارداد گازرسانی در سیستان و بلوچستان با اعتبار 1،8 میلیون دلار امضا شد.

 

 

به گـــزارش گندمـــــ پرس ، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران روز دوشنبه در آیین امضای این قرارداد گفت: گازرسانی به سیستان و بلوچستان طرحی در دست اقدام بوده که اکنون اجرایی شده است.

 

 

حسن منتظر تربتی افزود: هدف از اجرای این طرح، گازرسانی به شهرستان های زاهدان، خاش، زابل، چابهار، کنارک و تامین سوخت مورد نیاز نیروگاههای ایرانشهر و زاهدان است.

 

 

وی تصریح کرد: 60 هزار میلیارد ریال معادل 1،8 میلیون دلار برای اجرای طرح گازرسانی به سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده است.

 

 

وی اظهار داشت: قرارداد عملیات اجرایی گازرسانی به شهرهای سیستان و بلوچستان شامل 260 کیلومتر خط لوله 36 اینچ منشعب از کیلومتر 839 خط لوله هفتم سراسری از ایرانشهر به سمت زاهدان امروز منعقد شد.

 

 

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفت: با بهره برداری از این طرح بیش از 300 هزار خانوار شهری و روستایی در زاهدان، چابهار، خاش و زابل از نعمت گاز برخوردار می شوند.

 

 

منتظر تربتی اظهار داشت: هم اینک ورقه های این طرح گازرسانی به وزن 87 هزار و 149 تن از خارج از کشور خریداری و به ایران انتقال یافته که بخشی از آن نیز به شرکت های لوله سازی کشور منتقل و در حال تبدیل شدن به لوله است.

 

 

وی گفت: شرکت ملی گاز ایران از اواخر سال 84 طرح انتقال گاز به مناطق شرقی و جنوب شرقی کشور از طریق خط هفتم سراسری را در دستور قرار داده است.

 

وی افزود: پیش از این، خط انتقالی به طول 907 کیلومتر و قطر 56 اینچ از عسلویه به ایرانشهر اجرا شده و عملیات اجرایی خط انتقال گاز از ایرانشهر به سمت زاهدان و دیگر شهرهای استان در دست اقدام است.

 

 

بیژن زنگنه وزیر نفت به همراه مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران و شماری از مسئولان این وزارتخانه امروز وارد زاهدان شد و در فرودگاه بین المللی این شهر مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولان استانی قرار گرفت.

 

 

وزیر نفت و هیات همراه همچنین در ادامه این سفر یک روزه با حضور در سه راهی میرجاوه – زاهدان عملیات اجرایی طرح بزرگ گازرسانی به شهرستان های سیستان و بلوچستان را کلنگ زنی می کند./وزارت کشور

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه