تاریخ : شنبه, ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱ Saturday, 4 February , 2023

« مــرگ بــر آمــریکـــا » رمـز عـزت انقلاب ماست/ مسئولین عزیز ما هنوز مطالباتمان را فراموش نکرده ایم

 • کد خبر : 29233
 • ۲۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۰
« مــرگ بــر آمــریکـــا » رمـز عـزت انقلاب ماست/ مسئولین عزیز ما هنوز مطالباتمان را فراموش نکرده ایم

گندمـــــ پرس : خطبه های نمـاز جمعـه این هفته زابـل به امـامت حضرت حجه الاسلام و المسلمین کیخــا امام جمعه زابل درمحل مصلی المهدی زابل برگــزار گردید.         مختصری از خطبه اول : مـاه محرم است،ماه حـزن و ماه ماتم عزای ابی عبدالله الحسین(ع) ، سید و سالار شهیدان ،میوه دل پیامبر اکرم(ص)، […]

گندمـــــ پرس : خطبه های نمـاز جمعـه این هفته زابـل به امـامت حضرت حجه الاسلام و المسلمین کیخــا امام جمعه زابل درمحل مصلی المهدی زابل برگــزار گردید.
 
 
 
 
مختصری از خطبه اول :

مـاه محرم است،ماه حـزن و ماه ماتم عزای ابی عبدالله الحسین(ع) ، سید و سالار شهیدان ،میوه دل پیامبر اکرم(ص)، نور دیده زهرای اطهر(س) و پاره تن امیرالمومنین (ع).

 

مصیبت آن آقایـی که برای دفـاع از حریم اسلام قیام کرد و با قیام خونینش دین خدا را حفظ کرد و علت مبقیه دین جدش رسول خدا شد. و اباعبدالله بودنش بروز و ظهور کرد. تا قیام قیامت هر کس با این دین بر حق “عبد خدا” شود، عبدالله شود حسین حق پدری و مربی گری بر او دارد. لذا ” ابا عبد الله” است. السلا علیک یا ابا عبدالله سلام بر تو آقایی که پدر بندگان خدا هستی.

 
 
حجت الاسلام والمسلمین کیخا در ادامه به روایاتی در رابطه با ماه محرم اشاره نمودند. و در رابطه با ماه محرم سخنانی را ایراد نمودند.
 
 

خطبه دوم:

به گــزارش گندمــــ پرس به نقل از وب سایت دفتر امام جمعه شهرستان زابل ، حجت الاسلام والمسلمین کیخا با اشاره به جمعه 2 محرم الحرام سالروز ورود کاروان ابی عبدالله الحسین(ع) به کربلا گفت: کوفیان طی هزاران نامه امام (ع) را به کوفه دعوت کردند، اما عهد شکستند و حرمت میهمان را حفظ نکردند. حتی اجازه بازگشت هم به امام (ع) ندادند.

 

وی در ادامه به پیام عاشورا اشاره نمود و گفت:  پیام عاشورا هیهات من الذله است. انسانی که حسینی زندگی می کند ذلت را نمی پذیرد. در هر زمانی و مکانی اگر میخواهی سربلند باشی، باید یزید زمانت را بشناسی و در مسیر حسین حرکت کنی، این یعنی پیام عاشورا.

 

خطیب نماز جمعه زابل در ادامه گفت: حسین (ع) با یزید بیعت نکرد. وامام راحل عظیم الشان ما هم که تفکر حسینی دارد با طاغوت و امریکا بیعت نکرد و به مبارزه پرداخت. امام دشمن را نصیحت کرد، نهیب زد ولی مذاکره و معامله نکرد.

 

وی در ادامه سخنانش افزود: ندای امام حسین (ع) بر مرکب زمان به ما رسید و شهدای ما به این ندا لبیک گفتند. هل من ناصر ینصرنی حسین را شنیدند و لبیک گفتند و بر سر ارزشها ایستادند و مانند شهدای کربلا جان دادند.گوش به فرمان رهبرشان بودند و ثابت کردند که اگر در عاشورا هم می بودند به ندای امام(ع) لبیک می گفتند.

 
 
حجت الاسلام والمسلمین کیخـا در ادامـه گفت : همیشه باید حسینی زندگی کـرد و به یادقیام امـام حسین(ع) بـود. دشمنان آب را به خیام امـام حسین(ع) بستند ولی ذره ای سستی در آنها ایجاد نشد. کشور مـا را هم تحریم کـردند ولی مـا همچنان مانند همیشه محکم گـوش به فـرمان رهبر عزیزمان بر سر ارزشها ایستاده ایم و دست از استکبار ستیزی دفاع از مظلوم برنمی داریم و فریادمان بر سر یزید زمان( امریکا) بلند است. “مــرگ بــر آمــریکـــا “ و این رمز عزت انقلاب ماست. رمز عـزت ما ایستادگـی در برابر ظـالم است.
 
 
 

وی در ادامه در رابطه با مذاکره با آمریکا بیان داشت : آمریکا قابلیت مذاکره را ندارد. ایران ثابت کرده که اهل منطق و اندیشه است و در جای خودش اهل مذاکره است، اما مذاکره با امریکا ممکن نیست. امریکایی که به فرمایش رهبر عزیزمان ، حزب الله لبنان را تروریسم معرفی می کند و از رژیم کودک کش و جعلی اسرائیل حمایت می کند. جایی برای مذاکره با این کشور نمی ماند.

 
 
 

وی در ادامه به خطر نفوذ امریکا در ایران اشاره نمود و گفت: امریکا به دنبال نفوذ در ایران است و این را باید همگان متوجه باشند. امریکایی که با ذلت ازاین کشور اخراج شد منافعش رادر خطر دیده و از راههای مختلفی به فکر نفوذ است.الان در فضای پسا برجام هستیم. برهمه مسئولین و آحاد ملت بزرگ ایران اسلامی لازم است که همدلی و همزبانی را رعایت کنند. هرگـونه اختلاف و فـریاد بر سر همدیگر باعث تقویت دشمن شده و این خیانت به ایران اسلامی است.

 
 

وی در ادامه با اشاره به 24مهر روز پیوند اولیا و مربیان،روز جهانی غذا و هفته بهداشت روانی از مسئولین خواست تا به این مقوله ها نگاه عمیق و کارشناسی داشته باشند و در ادامه گفت: فشارهای اقتصادی بر این مردم زیاد است. مردم عزیز خطه دارالولایه سیستان که رهبر عزیزمان این خطه را به تنگه احد تشبیه کردند. خیلی از مسئولین عزیزمان انگار به این واژه “تنگه احد” توجه نکرده اند. لازم است تا بیشتر در این زمینه فکر شود.

 
 
 
خطیب نماز جمعه زابل در ادامه بیان داشت: خشک شدن هامون سبب شد  که هزاران شغل از بین برود و هـزاران صیاد و کشاورز و دامدار شغلشان را از دست بدهند. این گونه مشکلات روی تغذیه و بهداشت روانی و به تبع روی پیشرفت تحصیلی وپرورش استعدادها اثر جدی می گـذارد.
 
 
 
وی در ادامه با ابراز تعجب از اینکه چرا با وجود اینکه شهرهای دیگر در ایران اسلامی دارای کارخانجات مختلفی اند و سیستان از این امر بی بهره مانده است گفت : در سیستان به جای خط تولید محصولات مورد نیاز منطقه و کشور همسایه و کشورهای آسیای میانه، یک دیوار بتنی ساخته شده و هرچه داد می زنیم کـه مرز فرصت است نه تهدید، صـداها شنیده نمی شـود و قوه سامعه مسئولین مربوطه امـواج را دریافت نمی کند.
 

وی در ادامه سخنانش اظهار داشت : البته زحمات زیادی هم کشیده شده. بحث منطقه آزاد را که معاون اول رئیس جمهور قول داده اند. گرچه از دو هفته بیشتر شده ولی ما منتظر تصویب و اجرایی شدنش هستیم. ما هنوز مطالباتمان را فراموش نکرده ایم.
 
 
در رابطه با بحث گردشگری هم یک حرکتی دیده شده که ضمن تشکر، منتظر توسعه آن هستیم.
 
 
 
امام در رابطه با بحث آزاد راه زابل به زاهدان، خبری نشد. ما از نمایندگان خواستاریم، از وزیر مربوطه در این مورد طـرح سوالی داشته باشند. همینطور از نمایندگان زحمتکشمان در خواست می کنیم تا در مورد سهم و نفع زابل از انتقال آب چاه نیمه به زاهدان از وزیر مربوطه طرح سوال کنند.
 
وی در ادامه خطاب به مردم سیستان در سراسر ایران و جهان گفت: از شما مـردم عزیز و تمامی سیستانیها در تمام منطقه، استان، ایران و جهان درخواست می کنم که به منطقه آبا و اجدادیتان، به دارالولایه سیستـان توجـه داشته باشید. در ایـن منطقه سرمایه گذاری کنید، کـارگاههای تولیـدی برای اشتغال ایجاد کنید ولو اگر در اوایل سودش کم باشد. از فکر قومی، قبیله ای و طایفه گری خارج شوید. اگر قـرار بـاشد در جـذب امکانــات برای انتخابات هر کسی به فکر قوم و قبیله وطایفه اش باشد سیستان از بین می رود و هیچوقت پیشرفت نخواهد کرد.
 
 
رسانـه ها، اهـل قلـم و فکـر واندیشه فعال باشند و وظیفه شان را فراموش نکنند. معتمدین، ریش سفیدان، علمـا و اساتید حـوزه و دانشگـاه ورود کنند. همـدل و همـزبان باشیم و کاری کنیم تا ذهن مبارک رهبر عـزیزمان از تنگـه احد ایران اسـلامـی راحت باشد.
لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=29233

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 9در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۹
 1. از امام جمعه محترم انتظار داریم به مسوولین محیط زیست کشور در خصوص شرایط بد اب و هوا و لزوم احیای تالاب تذکر بدهند از طریق تریبون نماز جمعه

 2. ما از نمایندگان این دوره و خصوصا نماینده پرتلاش دکترسیدباقرحسینی عزیز کمال تشکر و قدر دانی را داریم همچنین از وزیر محترم راه در خصوص اختصاص بودجه به آسفالت راههای روستایی و شهری و آزاد راه زابل به زاهدان ممنونم

 3. بخاطر خدا به داد مردم محروم شهرک جهاد زاهدان برسید
  چرا هیچ کس پاسخگو نیست؟
  قریب بیست هزار نفر از داشتن ابتدایی ترین امکانات محروم هستند ,اب ,راه دسترسی,درمانگاه,اسفالت,کلانتری,مخابرات,مدرسه!!!!!!!

 4. پس واسه چی آقای ظریف با پریزیدنت اوباما دست داده ؟

 5. سلام آقای خزاعی عزیز. شما از عرایض بنده چه برداشتی داشتید؟

 6. سلام آقای کیخا لطفا در مورد مالیات کسبه ها توجه کنید . کسبه ها دیگه خسته شدند از بی درآمدی . کسبه ها فروش ندارند که مالیات بدن . صندوق مکانیزه هرکس نداشته کلی جریمه کردن بدون هماهنگی که کسی صندوق مکانیزه باید داشته باشه ؟ لطفا پیگیری کنید مردم زابل نه نماینده دارن نه هیچ کس که ازشون دفاع کنه تنها کسی هستید که پشتیبان مردم هستید

 7. از امام جمعه محترم خواستار هستیم که به فکر تفریح جوانان باشند با ایجاد مراکز تفریحی و فرهنگی

  حاج آقا به جای تاسیس مرکز ترک اعتیاد ریشه رو بخشکانید .

 8. می خواسته شمارا خوشحال کنه اقای گودار .

 9. مشکل کشاورزان سیستان عدم احیای تالاب هامون و گرفتن حق آبه هست امام جمعه محترم باید حق ما رو بگیرد بهترین راه تذکر و جمع آوری طومار برای مسوولین محیط ریست است خانم ابتکار به سیستان توجهی ندارد دوبار به سیستان آمد و دوستان بهره برداری سیاسی کردن عواید سفر خانم ابتکار با اون هزینه میلیونی زیاد و چارتر کردن هواپیما چی بود؟