گندمـــــ پرس : خطبه های نمـاز جمعـه این هفته زابـل به امـامت حضرت حجه الاسلام و المسلمین کیخــا امام جمعه زابل درمحل مصلی المهدی زابل برگزار گردید.       مختصری از خطبه اول: ایام ذی الحجه است. عید قربان را داشتیم. جا دارد که یاد کنیم از حاجیان عزیزی که در حادثه منا جان باختند. […]

گندمـــــ پرس : خطبه های نمـاز جمعـه این هفته زابـل به امـامت حضرت حجه الاسلام و المسلمین کیخــا امام جمعه زابل درمحل مصلی المهدی زابل برگزار گردید.

 

 

 

مختصری از خطبه اول:

ایام ذی الحجه است. عید قربان را داشتیم. جا دارد که یاد کنیم از حاجیان عزیزی که در حادثه منا جان باختند. به همه بازماندگان و صاحبان عزا در جهان اسلام و به خصوص ملت بزرگ ایران اسلامی  و خانواده های این عزیزان تسلیت عرض می کنم.

حادثه جانکاهی که در پی آن رهبر عزیزمان 3روز عزای عمومی اعلام کردند. بی تدبیری و سوء مدیریت و عدم توجه به حال زائران توسط آل سعود باعث این اتفاق شد، که دولت عربستان باید در این زمینه پاسخگو باشد.

 

 

خطبه دوم:

 

به گـــزارش گندمـــــ پرس به نقل از وب سایت دفتر امام جمعه ،حجت الاسلام والمسلمین کیخا با اشاره به جمعه 3 مهر سالروز تهاجم امریکا به مردم مظلوم افغانستان گفت: امریکا به بهانه واهی مبارزه با تروریسم در سال 2001 این تهاجم را انجام داد. و دست به کشتار انسان های بی گناه زد، که این سبب نا امنی در کل منطقه شد.

 

 

وی در ادامه گفت: همه جهان اسلام باید متوجه خوی استکباری و ددمنشی امریکا باشند. امریکا خودش به تمام معنی تروریسم و حامی تروریسم است. ایجاد و تقویت جریانهای تروریستی مثل داعش، و گروه های تکفیری و اختلاف انداختن بین قومیتهای مختلف مذهبی که نتیجه اش تجزیه کشورهای منطقه است، در اولویت کارهای امریکاست.

 

 

خطیب نماز جمعه زابل در ادامه افزود: می خواهند امت اسلام را ضعیف کنند. هدفشان کند کردن حرکت بیداری اسلامی و تضعیف جبهه مقاومت است. در تلاشند تا در تفکر و رویکرد مسئولان و سران نظام اسلامی تغییر ایجاد کنند تا به اهدافشان نزدیکتر شوند.

 

 

وی در ادامه سخنانش بیان داشت: امریکا تلاش زیادی برای نفوذ در کشور انجام می دهد، به خصوص نفوذ در ساختار سیاسی و فرهنگی و چشم امیدش برای تحقق این امر به جریان ها و اشخاص غافل و همسو با غرب است.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین کیخا در ادامه سخنانش افزود: استکبار جهانی قصد دارد که در یک پروسه زمان بندی شده که 25 سال آینده را گفته اند، به اهدافش برسد. اما ما مردم ایران اسلامی همان سخن هوشمندانه رهبر عزیزمان را خطاب به صهیونیست ها فریاد می زنیم که” به مدد الهی تا 25 سال آینده خبری از اسرائیل و صهیونیسم نخواهد بود.”

 

 

خطیب نماز جمعه زابل در ادامه با اشاره به یکشنبه 5 مهر روز جهانی جهانگردی گفت: کشورها برای بهبود اوضاع اقتصادیشان توجه خاصی به صنعت گردشگری دارند و تلاششان برای جذب توریسم و جهانگرد است. ایران اسلامی هم یکی از کشورهای زیبایی است که جاذبه های جهانگردی زیادی دارد، اما از همه طرفیت آن استفاده نمی شود. مخصوصا در استان ما و بالاخص در سیستان که بهشت باستان شناسان را داراست.

 

 

 

وی در ادامه افزود: تا به حال شاهد بوده ایم که مسئولین میراث فرهنگی استان برنامه ی در خور شأنی در این زمینه نداشته اند، و به راحتی درب بهشت را به روی جهانگردان بسته اند و به فکر بازگشایی نیستند. قبلا اشاره کردیم و مسئول مربوطه عوض شد. مسئول جـدید هم آمد و برنامه ها را ارائه داد ولی متاسفانه تغییر آنچنانی دیده نشد.

 

 

 

وی در ادامه سخنانش گفت: آثار باستانی ما دارد خــاک می خورد. آثاری همچون: کـوه خواجه، دهـانه غلامان، زاهــدان کهنه و مخصوصا شهر سوخته که اگر در اصفهان بود الان شهرت جهانی پیدا کرده بود. مسئول مربوطه پاسخگوی مطالبات این مردم عزیز باشد.

 

 

 

حجت الاسلام والمسلمین کیخا در ادامه با اشاره به کامل نشدن طــرح آزاد راه زابل به زاهدان گفت: این طرح باید چندین سال پیش کامل می شد ولی هیچ خبری نیست. کامل شدن این بزرگراه می تواند برکات زیادی داشته باشد از جمله : ارتقا سطح نشاط جامعه، کاهش تصادفات، تاثیر بر اشتغال و رونق کسب و کار، و همچنین زیاد شدن سفرها به این منطقه.

 

 

 

وی در ادامه افزود: ما پیگیر مطالباتمان هستیم، و از شما مردم عزیز، معتمدین،ریش سفیدان،اهل قلم و اندیشه و رسانه های منطقه که پیگیر مطالبات بودید، تشکر می کنم. حس مطالبه گری که خواسته رهبر عزیزمان است را همیشه داشته باشیم. از تفرقه بپرهیزیم. وقتی صحبت از مطالبات است همدیگر را متهم نکنیم.

 

 

 

وی در ادامه با اشاره به بحث انتخابات گفت: برای تبلیغ کاندیدای مورد نظرتان، هنر و استعداد و توانمندیهای خودش را بیان کنید، نه اینکه کاندیداهای دیگـر را متهم کنید. تقوی داشته باشیم. چــرا که روز قیامت باید پاسخگو باشیم.

 

 

 

حجت الاسلام والمسلمین کیخا در ادامه خطاب به رسانه ها و اهل قلم گفت: رسانه ها و اهل قلم متوجه باشند، تا به هـدف نرسیدیم، تا طـرح ها را اجرایی و عملیاتی ندیده ایم، تیتر و عنوان مطالبات را از سایت ها بر نداریم. منطقه آزاد تجاری شدن سیستان را پیگیر باشید و از تفرقه و دودستگی بپرهـیزید.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه