گندمـــــ پرس : خطبه های نمـاز جمعـه این هفته زابـل به امـامت حضرت حجه الاسلام و المسلمین کیخــا امام جمعه زابل درمحل مصلی المهدی زابل برگزار گردید.     مختصری از خطبه اول بهترین راه رسیدن به سعادت دنیا و آخرت و تهذیب نفس عمل و رعایت تقوا الهی است .انجام واجبات و ترک مکرمات بهترین […]

گندمـــــ پرس : خطبه های نمـاز جمعـه این هفته زابـل به امـامت حضرت حجه الاسلام و المسلمین کیخــا امام جمعه زابل درمحل مصلی المهدی زابل برگزار گردید.

 

DSC01821

 

مختصری از خطبه اول

بهترین راه رسیدن به سعادت دنیا و آخرت و تهذیب نفس عمل و رعایت تقوا الهی است .انجام واجبات و ترک مکرمات بهترین کاری است که انسان می تواند برای سعادت خود انجام دهد. عمل به واجبات چه در اعتقاد و چه در عمل باید باشد ؛ یکسری حرام های اعتقادی داریم مثل اعتقاد به شرک ، شک در امامت اینها حرام می باشد.

هر چیزی که حرام است باید از آن دوری کنیم چه اعتقادی  و چه عملی ، دوری از اینها سعادت انسان را در پیش دارد.به علم خود عمل کنیم و هر کسی که هر چیزی در زمینه کاری خود می داند باید به آن عمل کند.تلاوت قرآن باعث شادی دل می شود . یکی از راه های تهذیب نفس و پاک شدن دل ، هم نشینی با افراد پاک می باشد . آنان افردای هستند که

1.نگاه او شما را به یاد خدا می اندازد.

2. وقتی حرف می زند به علم شما اضافه می شود.

3. عملش شما را تشویق به آخرت می کند.

برای کودکان و نوجوان خود برای سعادت آن ها برنامه داشته باشیم.

 

خطبه دوم

به گــــزارش گندمــــ پرس ، حجت الاسلام والمسلمین کیخا با اشاره به جمعه 13 شهریور و تبریک هفته  تعاون گفت : با توسعه فرهنگ تعاون این کشور اسلامی به سمت خود کفایی سوق داده خواهد شد ؛ تعاون و همکاری یکی از توصیه های اسلام می باشد که باعث شکوفایی و وحدت و یکدلی در عرصه های اجتماعی می شود و  گام مهی در جهت نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی می باشد .

 

وی افزود : تعاونی ها یعنی آن سازمان های مردمی که مبتنی بر اصول بین المللی تعاون اداره می شوند، واحدهای کوچک اقتصادی که بصورت مستقیم یا غیر مستقیم در تولید ملی و در امر کار آفرینی و جذب نیرو در تلاش هستند.

 

وی در ادامه گفت: تعاون ها نقش موثری در رشد اجتماعی، فرهنگــی ، اقتصادی و سیاسی می توانند داشته باشند.

 

خطیب نماز جمعه زابل در ادامه سخنانش افزود: با توجه به وجود جوانان جویای کار و مشکل اشتغال نگاه ویژه به بخش تعاون که در کنار بخش دولتی و خصوصی یکی از بخش های اقتصادی ایران هست ضروری به نظر می رسد و ما از استاندار محترم و از فرماندارن عزیز خواستاریم که قدم های بزرگی برای ایجاد واحدهای تولیدی و کــار آهرینی در این منطقه بردارند.

 

وی در ادامه اظهار داشت:  خانواده ها و جوانان توجه داشته باشند ، رشته ای را انتخاب کنند که کاربردی باشد .

 

خطیب نماز جمعه زابل در ادامه افــزودند: در زمینه هنرهای دستی و سنتی بانوان می توانند تعاونی هایی تشکیل دهند و همچنین در بخش صادارات غذاهای سنتی که مختص به سیستان می باشد مثل کشک زرد و آچار می می توانیم  تعاونی هایی تشکیل بدهیم و قدم هایی رو برداریم و دولتمردان هم حتماً حمایت می کنند.

 

حجـت الاسـلـام والمـسلمـین کیخـا در ادامـه افــزود: سرمایه داران این خطه بجای اینکه سرمایه خود را در خارج از سیستان سرمایه گذاری می کنند به سرزمین پدری خود توجه کنند ؛ شاید دربازه زمانی کم ســود آنچنانی نداشته باشد اما در بازه زمانی بلند حتما خواهــد داشت و هر منطقه ای  که آباد شـود توسـط خــود مــردم و اهــل آن منطقه آباد خـــواهد شد .

 

 

وی در ادامه در رابطــه با طــرح هــای منطقه سستان گفت: ما مجدانه پیگـیر مطالبات خود هستیم ، در مــورد پاس مـرزی هنوز خبری که دل مــا را شــاد کند نشنیده ایم .

مــا از مسئولین می خواهیم جــواب بدهـنـد تجــارت چمـــدانی چــه شد ؟؟

 

مرز فــرصت است نه تهدید ، مرز بهترین مکان برای بازاریابی و ورود به بازارهای آسیا میانه از طریق کشور افغانستان است ، این فرصت را چرا تبدیل به تهدید کنیم ؟؟ و به چشم تهدید نگــاه کنیم ؟؟

 

مشکل مالیات کسبه حل نشده است ، مسـئولین عزیز الوعده وفــا ……

 

تخفیف برقی کـه وعده داده شد مــا در این مدت ندیده ایـــم … !!! آقـــایون الـوعـده وفــا ….

 

 

وی در ادامه سخنانش افــزود:  الحمدالله مطالباتی که بر زبان این مردم جاری شده ، الان تبدیل به گفتمان شده است و رســانه های ما پیگیر هستند و بارها و بارها گفتیم که این مطالبات را رصـــد می کنیم و اگـــر در برهه ای سکــوت می کنیم این سکوت نشانه غفلت نیست و فرصت دادن به مسئولین می باشد که مطالبات مــردم را پیگیری کنند.

 

 

 

حجـت الاسـلام والمسـلمین کیخــا با اشـاره به گــرامی داشت ســالــروز قیام خونین 17 شهـریور 57  گـفت : فــراموش نکنیم که چــه خون هایی بر زمین ریخته و چه جوانان هایی پر پر شدند تا این انقلاب به اینجا رسیده است و اگــر فــرامــوش کردیم کفر نعمت کرده ایـــم.

 

 

وی در ادامه افزود : این قدرت ، این عزت و سربلندی ، این امنیت و این آزادی ایران اســلامی در جهان ، این به اهـتزاز در آمدن پرچم اسـلامــی ثمره ی خون و صبر خــانواده شهدا و ولایت مداری شما می باشــد.

 

 

خطیب نماز جمعه زابل در ادامه افزودند: حـــرف مردم ایران که در کلـاس درس امام راحل و مقام معظم رهبری یاد گرفته اند این است که ما این خون خواهی را ادامه خواهیم داد و معتقدیم که دشمن دشمن است و عوض نشده، انگلیس و آمریکا همان انگلیس و آمریکا هستند ، پس چــه توافق بشود چه توافق نشــود شعار مرگ بر آمریکا بر زبان ما جــاری است.

 

 

وی در ادامه اظهار داشت: مقام معظم رهبری در مورد توافق نامه برجام در مورد نقس مجلس اشاره فرمودند که ، مجلس کنار نـــرود و مسئولین مواظب باشند و مــا خواستاریم تا عزیزان کلمه به کلمه این توافق نامه رو توجه کنند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه