گندمــــ پرس : حجت الاسلام کیخا امام  جمعه زابل ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: ای بندگان خدا برادران و خواهران، خودم و شما بزرگواران را به تقوا سفارش می کنم. بهترین نوع سفارش و توصیه همین توصیه و سفارش به تقواست یعنی رعایت حدود الهی و رعایت حرمت احکام دین مقدس […]

گندمــــ پرس : حجت الاسلام کیخا امام  جمعه زابل ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: ای بندگان خدا برادران و خواهران، خودم و شما بزرگواران را به تقوا سفارش می کنم. بهترین نوع سفارش و توصیه همین توصیه و سفارش به تقواست یعنی رعایت حدود الهی و رعایت حرمت احکام دین مقدس اسلام. اسلامی که به ما شرف، عزت و هویت داد.

81504776-6272878

به گزارش گندمـــ پرس به نقل از دفتر امام جمعه زابل , حجت الاسلام کیخا در ادامه با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) بیان داشت: روایتی را مرحوم طبرسی در مجمع البیان نقل می کنند که معاذ بن جبل آمد خدمت رسول الله وعرض کرد: نظر شما درباره این آیه چیست: آن روز که در صور دمیده می شود وشما مردم گروه گروه در صحرای محشر جمع می شوید.

رسول خدا(ص) فرمودند: از یک چیز بزرگی سوال کردی.حضرت نگاهش را به طرفی متمایل کردند و فرمودند: ده صنف از امت من در صورت های گوناگون محشور می شوند:

خداوند با یک شکل هایی آنها را از دیگر مسلمانان متمایز می کند. صورتهایشان را تغییر می دهد. بعضی ها را به شکل میمون محشور می کند و بعضی ها به شکل خوک محشور می شوندو بعضی وارونه محشور می شوند. صورتشان روی زمین کشیده می شود. وارونه اند و بر این صورت بر زمین محشر کشیده می شوند واین ها در حالی است که بقیه می بینند ومی شناسند این ها را.بعضی ها کورند.بعضی ها کرو لال اند.و بعضی ها زبان هایشان را می جوند و چرکی از دهانشان خارج می شود، که اهل محشر از آن بیزارند.و بعضی ها دست ها و پاهایشان بریده است و بعضی بر ستون های آتش بسته شده اند. و برخی از جیفه و مردار گندیده ترند.و بعضی ها لباسی از قیر یا مس و یا آهن مذاب و گداخته بر تن دارند.

حجت الاسلام کیخا در ادامه گفت: انسان در روز محشر با صفات خودش محشور می شود.روزی که تجسم اعمال است.

بنا به روایت بیان شده،آن هایی که به شکل میمون محشور شدند، چاپلوسان و خبرچینان هستند.

آن هایی که به شکل خوک محشور شده اند کسانی اند که اموال حرام و نجس می خوردند.

آن هایی که به صورتشان کشیده می شوند،رباخواران اند.

آنهایی که کور محشور میشوند آنهایی اند که حکم به ستم جاری کردند.

آنهایی که کرو لال اند عجب داشتند. می گفتند ما هستیم که اهل نمازیم.

آن هایی که زبانشان را می جوند و چرک از دهانشان بیرون می آید علما و قضاتی اند که عملشان با قومشان یکی است.

آنهایی که دست و پا بریده محشور می شوند،کسانی اند که همسایگان خود را اذیت می کردند.

آنهایی که برستونهای آتش بسته می شدند، خبرپینانی اند که نزد سلطان خبرچینی می کردند.

آنهایی که از مردار گندیده ترندکسانی اند که دنبال مسایل جنسی و شهوترانی بودند. و حق خدا را در اموالشان ندادند.

آنهایی که لباسی از مس و آهن گداخته دارند،اهل فخرفروشی و تکبر و غرورند.

انشا الله که خداوند ما را از این الودگی ها حفظ نماید و به یاد روز قیامت باشیم.

 

خطبه دوم :

حجت الاسلام کیخا در خطبه های دوم بار دیگر نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی دعوت نمود و بیان داشت: بار دیگر خودم و شما بزرگواران مومنین و مومنات را به تقوا دعوت می کنم به رعایت حدود الهی که اگر این کار را کردیم استجابت دعای ما در قنوت است”ربنا اتنا فی الدنیا حسنه و فی الاخره حسنه و قنا عذاب النار” با رعایت تقواست که دعای ما مستجاب می گردد. با پناه بردن تمام معنا به خداست.

با انجام واجبات و ترک محرمات به خدا پناه ببریم.پس به این جمله عمل کنیم تا خیر دنیا و آخرت به ما برسد.

 

ایشان در بخشی از سخنان خود مناسبتهای مهم هفته را بیان کردند : جمعه 1 اسفند مصادف با 1 جمادی الاول سالروز انتشار حکم تحریم تنباکو توسط فقیه مجاهد ایت الله العظمی میرزای شیرازی

تفکر شیعه این است که دیانت ما مانند سیاست ماست و سیاست ما مانند دیانت ماست و این دو از هم جدا نیستند.

همچنین امروز سالروز حمله جنگنده رژیم بعثی عراق به هواپیمای مسافربری و شهادت 40 نفر از جمله حجت الاسلام و المسلمین محلاتی است. در عرصه های جبهه و جنگ لباس بسیجی و عمامه طلبگی علامت حوزه علمیه در خط مقدم بوده است.

یکشنبه 3 اسفند کودتای کثیف انگلیسی رضاخان در سال 1299 شمسی و همچنین سالروز فاجعه انفجار و تخریب حرم مطهر عسکریین(ع) در سال 1384

سه شنبه 5 اسفند سالروز ولادت خجسته حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) که روز پرستار و بهورز نیز نامگذاری شده است.

حجت الاسلام کیخا در ادامه با اشاره به اینکه در آخرین ماه از سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی هستیم اظهار داشت: هر ساله با توجه به نامگذاری مقام معظم رهبری توجه خاصی به سال هل می شود و امسال هم مقوله های اقتصادی را داشتیم.

وی در ادامه افزود:کشور ما مورد هجمه اقتصادی و فرهنگی است. باید در هر دو مقوله قدرتمند شویم. الان عرصه جنگ نرم است. ما دستائردهای بزرگی را در طول تحریم ها داشته ایم.در این عرصه تولید علم را داشته ایم.

ایشان در ادامه از قوه قضاییه به دلیل رسیدگی به پرونده های فساد اداری و مالی تشکر کردند و بیان داشتند: امیدواریم که این کار توسعه پیدا کند. خیلی از آقا زاده ها هستند که به واسطه موقعیت و منزلتی که پدرشان داشته رانت خواری کرده اند و پولهای زیادی را به جیب زدند، بیت المال را ضایع کردند و حقوق مردم را از بین بردند. امیدواریم که قوه قضاییه در این مورد به صورت جدی ورود بکند و حکم خدا و قرآن را در مورد اینها اجرا کند. اگر این کار انجام شودمطمئنا ما در مقوله اقتصاد و فرهنگ پیشرفت خواهیم کرد.

مردم اگر ببینند مدیری اختلاس کرده در این برهه زمانی که کشور اسلامی ما با تمام قوا در برابر استکبار جهانی ایستاده، تحریم ها بسیار زیاد به کشور فشار می آورد. یک فردی بیاید و از بیت المال و حقوق این مردم دزدی و اختلاس کند این یک فسادی است که تنبیه بزرگی را می طلبد و اگر این تنبیه انجام نشود مردم دلسرد شده و بدبین می شوند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه