تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ Monday, 15 August , 2022

تقدیر و تشکر امام جمعه زابل از توجه استاندار به سیستان

  • کد خبر : 23466
  • ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۱
تقدیر و تشکر امام جمعه زابل از توجه استاندار به سیستان

گندمـــ پرس : حجت الاسلام کیخا در خطبه های این هفته نماز جمعه زابل ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوی الهی اظهار داشت: خودم و شما بزرگواران را به رعایت تقوای الهی سفارش میکنم. تقوا باعث می گردد تا رحمت خداوند متعال نصیب ما گردد.     به گزارش گندمــ پرس به نقل از وبسایت […]

گندمـــ پرس : حجت الاسلام کیخا در خطبه های این هفته نماز جمعه زابل ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوی الهی اظهار داشت: خودم و شما بزرگواران را به رعایت تقوای الهی سفارش میکنم. تقوا باعث می گردد تا رحمت خداوند متعال نصیب ما گردد.

 

81395125-6090770

 

به گزارش گندمــ پرس به نقل از وبسایت دفتر امام جمعه زابل وی در ادامه گفت : تقوا داشتن یعنی عمل کردن به دین خدا. تقوا داشته باشید تا خداوند رحمتش را شامل حالتان کند و در معنویات و مادیات شما برکت دهد.

وی در ادامه به ماه پر خیر وبرکت رجب اشاره نمود وگفت: این ماه ،ماه تهذیب نفس و استغفار است. ماهی که انسان فرصت دارد تا بندگی خود را ثابت کند، تا فیوضات خداوند متعال شامل حالش گردد.

وی در ادامه با اشاره به روز جمعه و برکات آن بیان داشت: یکی از ذکرهای روز جمعه ذکر صلوات است.

یکی از اثرات ذکر صلوات این است که انسان را آرام می کند و خضونت و عصبانیت را کاهش می دهد.

وی در ادامه به حدیثی از پیامبر اکرم( ص) اشاره نمود و اظهار داشت: پیامبر(ص) فرمودند: در هر کجا باشید نزدیک ترین شما به در روز قیامت کسانی اند که در دنیا زیاد برمن صلوات فرستاده اند.

یکی دیگر از برکات این ذکر این است که به ولی خدا و اهلبیت (علیهم السلام) ابراز محبت می کنی و این یعنی تولی. و این ذکر تمامی اصول دین را در خود جای داده است.

حجت الاسلام کیخا در خطبه های دوم بار دیگر نمازگزاران را به رعایت تقوی الهی دعوت نمود و بیان داشت: بار دیگر خودم و شما بزرگواران را به تقوا دعوت میکنم در همه شئون زندگی خدا را ببینیم. هرکسی که خود را فراموش کند و همواره به یاد خدا باشد به سعادت در دنیا و آخرت می رسد.

وی در ادمه به شنبه 5 اردیبهشت سالروز واقعه طبس اشاره نمود وبیان داشت:این روز سالروز شکست حمله نظامی امریکا علیه ایران است. این واقعه مهر تایید خداوند متعال به اسلامی بودن انقلاب ایران است. در این روز ریگهای بیابان سربازان خداوند متعال شدند و این ظهور وعده” ان تنصرالله ینصرکم ویثبت اقدامکم” بود.

حجت الاسلام کیخا در ادامه به سخن امام راحل اشاره نمود و گفت: امام راحل فرمودند : قیام”لله” پشتوانه اش قدرت خداست. و تا زمانی که پشتوانه اش قدرت خدا باشد، هیچ قدرتی نمی تواند در برابر آن عرض اندام کند.

وی رمز استحکام و قدرت این انقلاب را خدایی بودن دانست و بیان داشت: ازبرکات خداوند متعال به این نظام، رهبری الهی امام راحل و مقام معظم رهبری است. هیچ قدرتی هم نمی تواند به این انقلاب حتی خراشی وارد کند.

وی در ادامه به سه شنبه 8 اردیبهشت شهادت سروان خلبان شهید شیرودی اشاره کرد و گفت:در این روز یادی هم داشته باشیم از شهیدی غریب و گمنان سرلشکر خلبان شهید محمد میر که از همرزمان شهید شیرودی بوده است، واولین خلبان بمب افکن اف 4 سیستان و بلوچستان است. امیدواریم بزودی یادواره ای برای این شهید بزرگوار گرفته شود.

چهارشنبه روز شوراها،هفته شهر و شهروند نامگذاری شده است. آرزوی موفقیت میکنیم برای همه اعضای شورای شهر وشهرداری شهرستان زابل ،و همچنین تقدیر و تشکر میکنیم از اینکه خدمت می کنند. تقدیر و تشکر می کنیم از استاندار و فرماندار ویژه به دلیل بذل توجهشان به شهرداری.

وی در ادامه به درخواستا و حقوق مردم این منطقه اشاره نمود و بیان داشت: مردم عزیز ما درخواستهایی دارند. آرزو دارند که شهری ایده ال و استاندارد داشته باشند. چرا که حق این مردم است. بنده هم از تلاشها مطلع هستم و امیدواریم که روز به روز مردم ما به حقوق خود برسند.

وی در ادامه سخنانش افزود: پنجشنبه روز ملی خلیج فارس وهمچنین سالروز شکست امریکا در ویتنام است. تاریخ آمریکا پر از جنایات و کشتار است و در جای جای جهان می بینیم که دست این دولت جنایتکار به خون مظلومان آغشته است و درعین حال شکستهای مفتضحانه این دولت جنایتکار را نیز مشاهده می کنیم.

حجت الاسلام کیخا با اشاره به جنایتهای آمریکا بیان داشت:این دولت با اینهمه جنایت خود را مدافع بشر نیز می داند. همه امروزه می دانند که داعش در هر کجا کشتار دارد تحت برنامه صهیونیست است.

وی در ادامه به شکست اخیر آمریکا و آل سعود در یمن اشاره داشت و گفت: اخیرا هم در یمن شکست خوردند که هم آبروی امریکا رفت و هم آل سعود و نقاب از چهره ی این رژیم جنایتکار برداشته شد. ان شا الله که بزودی تمام مظلومین عالم نجات پیدا کنند.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=23466

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. سلام سرانجام اعزام به عتبات معرفی شده ها از طرف جنابعالی چه شد ؟…..