تاریخ : پنج شنبه, ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱ Thursday, 9 February , 2023

افشاگری بی سابقه ی شهردارسابق زابل

 • کد خبر : 31319
 • ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۹
افشاگری بی سابقه ی شهردارسابق زابل

گندم پرس:درپی انتشارجوابیه ای درسایت گندم پرس ازطرف شهرداری زابل ،دکترغلامعلی خمرشهردار اسبق زابل جهت روشن ترکردن آن جوابیه  مطلبی ارسال کردند که بدون کم وکاست درج میگردد.     بسم الله الرحمن الرحیم   مدیریت محترم سایت گندم پرس با سلام احتراماً نظر به درج برخی مطالب خلاف واقع در گزارش روابط عمومی شهرداری […]

گندم پرس:درپی انتشارجوابیه ای درسایت گندم پرس ازطرف شهرداری زابل ،دکترغلامعلی خمرشهردار اسبق زابل جهت روشن ترکردن آن جوابیه  مطلبی ارسال کردند که بدون کم وکاست درج میگردد.

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

مدیریت محترم سایت گندم پرس

با سلام

احتراماً نظر به درج برخی مطالب خلاف واقع در گزارش روابط عمومی شهرداری زابل که به تاریخ ۲۳/۱۰/۱۳۹۴ توسط آن رسانه وزین منتشر گردیده است و اظهار نظرهای یکجانبه ای راجع به دوره مدیریت یک ساله اینجانب در شهرداری زابل بیان شده است، مستدعی است مطابق مفاد ماده ۲۳ قانون مطبوعات نسبت به درج توضیحات زیر جهت آگاهی بخشی به افکار عمومی اقدام فرمایید:

حافظ تو ختم کن که هنر خود عیان شود

با مدعی، نزاع و محاکا چه حاجت است

رفتارهای فردی و اجتماعی ما انسان ها، سرشار از بروز اشتباهات است. لاجرم حقیر نیز از این قاعده مستثنی نمی باشم و اشتباهات ریز و درشت فراونی را در دوره تصدی مسئولیت شهرداری زابل مرتکب شده ام. لهذا جا دارد پیرو گزارش روابط عمومی شهرداری زابل، برای عبرت دیگرانی که اهداف، مقاصد و تفکراتی همچون بنده دارند مطالبی را به اختصار در باب اشتباهات و تفصیرات خود به سمع و نظر برسانم.

 روزگاری پیش، دعوتی برای رفتن و دفاع کردن از میهن به گوشم رسید. صادقانه و خالصانه برای دفاع از معتقدات خود، جان را سپر کرده و رهسپار حضور در مناطقی شدم که از هر کرانه آن، تیر بلا به جانب سربازان میهن روان بود. سال ها از آن ایام سپری شد تا بار دیگر صدای دعوتی را برای خدمتگزاری در مقام شهردار زابل بشنوم. با همان روحیه و با آغوش باز و بدون هیچ پیش شرطی این دعوت را نیز لبیک گفتم چرا که این بار هم اعتقاد داشتم می توانم به مردم سرزمینم خدمت کنم.

دریغ که در فاصله بین این دو دعوت، گویی فضای گفتمانی مدیریت دستخوش تغییرات اساسی گشته بود و من از آن بی اطلاع بودم همانند اصحاب کهف سکه و حرفم خریداری نداشت و امروز به دلیل این بی اطلاعی خود را قاصر و مقصر اصلی می دانم.

من مقصر بودم چون نمی دانستم پوشیدن لباس رفتگران که آن را چون لباس بسیجی مقدس می انگاشتم، موجبات کسر شأن یک مدیر عالی رتبه شهری را فراهم می کند.

من مقصر بودم چون نمی دانستم تصمیم شخصی ام مبنی بر عدم دریافت حق مدیریت و حق جلسه، موجب اعمال فشار ذهنی بر برخی از بزرگان و بزرگواران علاقمند به دریافت حقوق و مزایا می شود.

من مقصر بودم چون نمی دانستم یک شهردار واقعی نباید زودتر از ساعت ۱۰ صبح به دفتر کار بیاید و یک سال را بدون حتی یک روز مرخصی به کارشبانه روزی بپردازد.

من مقصر بودم چون نمی دانستم وقتی آقایی به نام “ص” برای بردن پول های شهرداری می آید، مقاومت در برابر او برای دفاع از حقوق ۱۵۰ هزار نفر از مردم این شهر، نه تنها با هیچ حمایتی همراه نخواهد شد بلکه خبررسانی بنده در خصوص برداشت پول شهرداری، با شلیک خنده معنی دار برخی از ناهمکاران نیز بدرقه خواهد شد.

من مقصر بودم چون نمی دانستم در این قبیل پرونده ها، نمی توان روی کمک فرمانداری و استانداری حساب کرد و اینجا کسی به نامه های متعدد و فریادهای “هل من ناصر ینصرنی” شهرداری وقعی نخواهد گذاشت.

من مقصر بودم چون نمی دانستم وقتی پارک مهم و قدیمی الغدیر در خیابان هیرمند با قراردادی عجیب برای بیست سال به یک نفر واگذار می شود و در طی چهار سال هیچ اجاره ای به شهرداری پرداخت نمی شود و استفاده عمومی ارزنده ای نیز از آن صورت نمی گیرد، نباید برای احقاق حقوق شهروندانم اعتراض کنم چرا که هیچ یاریگری در کنارم نخواهد ایستاد.

من مقصر بودم چون نمی دانستم وقتی پیمانکار، هزینه ساخت یک آلاچیق ساده را ۷ میلیون تومان برآورد می کند، نباید دست به کار شوم و با آموزشی کوتاه، کارگران ساده شهرداری را به سازندگان و طراحان سازه های بتنی تبدیل کنم و پیمانکاران فربه را از نان خوردن مفت و مجانی بیندازم.

من مقصر بودم چون نمی دانستم وقتی نرده گذاری بتنی از میدان کارگر تا فلکه رستم مستلزم صرف میلیاردها تومان بودجه می باشد، نباید این پروژه را با کار جهادی کارگران و با هزینه ای غیرقابل باور تولید و اجرا کنم.

من مقصر بودم چون به جای به کار گرفتن پیمانکار میلیاردی، آس بادی را با درآمدهای چندروزه میدان بار و با کمک نیروهای بومی و متخصص دانشگاه، میراث فرهنگی و شهرداری ساختم.

من مقصر بودم چون کمترین انحراف از بودجه را در طی یکساله خدمتم داشته ام و همه هزینه ها را در راستای قانون انجام داده ام.

من مقصر بودم که به جای آسفالت چندباره خیابانهای از ما بهتران ؛ به احداث پارکی در محرومترین ناحیه (هیرمندشمالی) آنهم با نیروی فنی شهرداری اقدام کردم که البته الان متروکه شده و توجیهی برای بالانشین ها ندارد.

من مقصر بودم که به جای اینکه به جان مردم و کسبه بیافتم و دست در جیب شان کنم ؛ از دولتیان کمک خواستم و شهردار مشهد را به عنوان شهردار معین؛ متقاعد به کمکهای مالی و عمرانی کردم.

من مقصر بودم چون هرگز نمی دانستم که نوشتن اولین سند چشم انداز در استان برای شهرداری زابل ویا کسب گواهینامه شهردار صلح جهانی توسط شهردار هیروشیما و یا آوردن پیمانکار ترکیه جهت راه اندازی کارگاه قطعات بتنی در مدت کمتر از سه ماه نیاز به تبلیغ دارد و احیای گلخانه ها و کاشت و تکثیر انواع گلهای تزیینی در شهرداری می تواند نام نهضت به خود گیرد.

من مقصر بودم چون به راز و رمز تبلیغات آشنایی نداشتم و نمی دانستم به جای برداشتن عکس خود از صفحه نخست وب سایت شهرداری، چه شیوه های بهتری را برای برقراری ارتباط با مردم می توان در پیش گرفت.

 

آری من مقصر بودم چون …..

مردم شریف سیستان. من مقصر بودم و تمام اشتباهاتم را می پذیرم و بابت آن از همه شما عذرخواهی می کنم. بدانید که من به عنوان یک دانشگاهی نمی دانستم که انجام دادن این قبیل کارها خدمت به مردم و حق طلبی نیست بلکه از آن به “عدم تعامل” یاد می شود.

 

دکتر غلامعلی خمر

عضو هیأت علمی دانشگاه و شهردار سابق زابل

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=31319

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 107در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۰۷
 1. سلام آقای خمرشمامطمئن باشیدکه درقلب ماجای دارید

  • سلام ای دریغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغ و افسوسسسسسسسسسسسسسس اززابل

  • با سلام.
   همان روزی که دکتر خمر ریاست شهرداری زابل را بر عهد گرفت دانستم که اشتباه بزرگی کرده چرا…….چون ایشون یک فرد دانشگاهی بودند و جای ایشان اینحا نبود اری اینجا کسی را می خواهدتا بتواند به مردم خ…. کند
   متاسفم برای شما سیستانی ها

   راحل عمران شهرتان عبارت است از ….

   ۱. انتخاب اعضای شورای شهر توسط مردم البته با مدارک تحصیلی فوق
   کارشناس عمران،توریسم،برنامه ریزی شهری،اقتصاد،فضای سبز و علوم سیاسی
   ان هم باید انتخاب به شکلی باشد که یک فرد از هر رشته در شورا حضور داشته باشد.
   ۲. انتخاب افراد با اصالت(مهمترین مشکل ….)
   ۳.داشتن تجربه و مدیرت قبلی
   ۴. دادن تهد قانونی مبنی بر انجام وظایف و بررسی پرونده کاری ایشان پس از اتمام دوره شورا ( تا اگر پس از اتمام دوره کم کاستی در انجام امور محوله مشاهده گردید محاکمه گردد)
   ۴.داشتن مقالات علمی ……….
   ۵. مشخص شدن اموال شخصی قبل و بعد از اتمام دوره شورای

   و اما انتخاب شهردار مهمترین مسئله است که باید به آن توجه خاص شود

   البته گذاشتن این نظر هیچ تاثیری در بهبود وضعیت شهر زابل نخواهد گذاشت چون ……………………..

 2. ” آقای دکترخمربزرگوارانشاالله درتمام مراحل زندگی موفق وموید باشید”

 3. با تمام احترامی که نسبت به استاندار دارم در قضیه شهرداری زابل اصلا خوب عمل نکردن.

 4. سلام دکتر جون بر همه زحمات شما اشکار است ، چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است ، ارادتمندتیم دکتر

 5. درود جناب دکتر

 6. سلام و عرض احترام

  جناب دکتر غلامعلی خمر بی شک جزء دلسوزترین و مردمی ترین مسئولانی بودند و هستند که چه در مقام شهردار زابل (دوران قبل) و چه در سمت استاد دانشگاه (زابل)؛ بزرگترین خدمات و دلسوزی ها را به مردم خطه سیستان انجام داده اند، نباید از یاد ببریم در روزگاری که افراد زیادی حاضر نبودند ساعتی در زابل و سیستان بمانند ایشان آستین همت بالا زده و پا به پای دکتر دهمرده در آبادانی سیستان می کوشیدند و ترک زادگاه نکردند، ایشان بواسطه موقعیت دانشگاهی که داشته و دارند بارها از سوی مجامع علمی دیگر شهرها و کلانشهرهای ایران دعوت به همکاری شده اند که در آن دانشگاه ها تدریس و تحقیق کنند (همکاران بسیاری از ایشان رفاه را بر ماندن در سیستان و زابل ترجیح دادند) اما دکتر خمر هیچ گاه، عزت سیستان و سیستانی را با هیچی چیزی دیگر عوض نکرد و سیستانی بودن و خدمت به مردم مظلوم و زجر کشیده سیستان را لباسی بس فاخر برای تن خود دانستند. یقین دارم در دورانی که ایشان در شهرداری زابل مسئولیت خدمتگزاری داشتند، جزء مهربانی و دلسوزی، جزء غم مردم خوردن و به فکر مردم بودن؛ چیزی دغدغه ایشان نبود….بارها بود با ایشان مکالمه تلفنی داشتم و ایشان در این مکالمات بارها از مشکلات سیستان و زابل می گفتند و خواهش می کردند (با تمام بزرگواریشان) که اگر ممکن است از راه هایی حداقل کمک هایی را از شهرداری مشهد و… جذب کنند تا مرهمی باشد بر زخم های بی شمار شهر زابل و محدوده مدیریتی ایشان……بی شک تخریب انسانی عالم و دلسوز که بارها امتحان خود را در مردمی بودن و دغدغه مردم داشتن پس داده اند، کاری بی نهایت سبک و بی ارزش است و همگان می دانند بزرگواری مثل ایشان تا همیشه در قلب همه کسانی خواهد بود که جز به عزت و سر بلندی سیستان و سیستانی نیندیشیده اند و نخواهند اندیشید. من به عنوان یک غیر سیستانی و کسی که از دور با ایشان آشنایی دارم در برابر تلاش های خستگی ناپذیر ایشان سر تعظیم فرود می آورم.

  • سلام دوستان
   اگر کمی دقت کنید . می بینید که ادبیات این متن (مشاور شهردار مشهد) چقدر شبیه خود متن بالا (متن خود دکتر) هست. بیزحمت مجددا دقت نمایید. شاید به نکته جالبی برسید.

   • چرا نمی خواهید واقعیت را ببینید. من در کمپین تلگرام دکتر خمر هستم و روزی دهها نفر دهها متن اینچنینی در گروه تلگرام ایشان ارسال می شود

    از شما هم دعوت میکنیم البته بعد از این قرص قلب تان را خوردید تشریف بیارید تلگرام

 7. بسم الله الرحمن الرحیم
  با صلوات برمحمد و آل محمد
  باسلام
  تشکر اقای دکتر خمر به خاطر زحماتی که برای شهر و شهرداری انجام دادید

 8. دکتر خمر یکی از متخصین بنام عرصه مطالعات شهری هستن و هنگامی ایشان به عنوان شهردار زابل انتخاب شدن بارقه امید در شهروندان زابلی شکوفا شد که فردی عادل، توانمند، متخصص و مهمتر از همه حق جو وارد مدیریت شهر شده و بحق در دوره مدیریت دکتر خمر شاهد فعالیت های اجرایی با کم ترین هزینه در راستای مشکلات شهری بودیم..امیدوارم که موفق و موید باشند
  زاهد از کوچه رندان بسلامت گذر
  تا خرابت نکند تهمت بدنامی چند

 9. من و امثالم در این ارگان ها ( نمونه شهرداری ) در سیستان دنبال کسایی هستیم ک در راستای منافع شخصی مون حرکت کنه،نه خدمتگزاری صادقانه و دلسوزانه
  برای خدمات عادلانه ، صادقانه امثال شما،ک منافع شخصی خیلی ازما به خطر میفته سنگ اندازی و بعد تخریب داریم .

 10. جناب دکتر خمر
  متن شما را مطالعه کردم، تا بوده چنین بوده… وجدان کاری، رعایت اخلاق مداری و انضباط کاری در سیستم های معیوب جایی ندارد و صاحبان چنین رفتارهایی به دلایلی مبهم و وهمناک در محک قضاوتهای بیجا قرار می گیرند.
  راه و منش شما همیشه در خاطر عدالت خواهان سیستان ماندگار است
  گر چه منزل بس خطرناک است و مقصد بس بعید

  هیچ راهی نیست کان را نیست پایان غم مخور…

 11. باتشکراززحمات بیدریغ شما جناب دکتر ,

 12. اگه شهروند زابل هستی در زمان شهرداری دکتر خمر تغییر و تحول را احساس میکردی با وجود نبود بودجه در شهرداری چه تغییر در زیبا سازی شهری مشاهد گردید. در کجای ایران سراغ داری که شهردار تا نصف شب بیاید بلوار کشی انجام دهد. سایت پسماند شهری زابل را کی رااندازی کرد. به بعضی ها حق هم می دهم زیرا گفته اند که ترک عادت موجب مرض است. دستشون از خزانه شهرداری کوتاه شد و قبلا در آمدی خوبی برایشون بحساب میامد و دستشون به این درآمد که از حقوق بیت المال بود قطع گردید

 13. مطمنن حقیقتی که نوشتید برای عده ای سخت خواهد بود و ایکاش این حقیقت را زودتر بیان می کردید

 14. سلام و عرض ادب
  نامه درد مندانه و زیبای شما را خواندم انشالله در نزد خداوند ماجور باشید جناب اقای دکتر خمری

  تحمل بالا وصبر شما و همراهی شما با لایه های پایین جامعه افتخاری عظیم است که انشالله برای شما همیشگی بماند

  تلاش شما را در خدمت به شهر زابل می ستاییم
  خدا وقت دکتر عزیز سیستانی

 15. سلام آقای دکتر متاسفانه هرکی بیشتر زحمت بکشه دشمن بیشتر داره نمونه جناب آقای دکتر قنبری ریاست سابق دانشگاه که طی شش سال باعث پیشرفت شگفت انگیز دانشگامون شدن واگه بخوایم یه ذره به فکر پیشرفت شهرمون باشیم باید کسایی و انتخاب کنیم که اگر در دوره ای،ریاستی و به عهده داشتن برای پیشرفت زابل زحمت کشیدن نه پولدار شدن خودشون از حق و بودجه مردم و آبادی شهر

 16. آقای دکتر خمر عزیز سلام

  در مدیریت فعلی و قبل از شما ،در شهرداری زابل، ما کسانی رو داریم و داشتیم که در راستای منافع و خواسته های شخصی ما حرکت میکردن،
  اشکال ، دلیل خرده گیری و مخالفت و تلاش برای تخریب ، علیه حضرتعالی تفاوت ایده و نظر و وجه کاری ، شخصیتی، تمایز هدفتان از پرسنل روی کار ،و همچنین به بن بست و مشکل خوردن ما در حال حاضر و تبرئه شدن از خرابکاری های فعلی و نسبت دادن ان به شما و دوره ریاستتان است
  همچنین …

 17. اگه شهر از نظر مالی و بودجه مشکل نداشته باشد و مدیران نتواند از انها استفاده درست کند با زهم کاری به پیش نخواهد رفت و باید کار را به کاردان سپرد و کسی باشد که درد شهر را از نزدیک لمس کرده باشد و دکتر خمر این توانمندی را داشته است

 18. نه جناب دکتر خمر شما مقصر نیستید
  مقصر ماییم که به همه این اتفاقات عادت کرده ایم
  می بینیم و خفه خون گرفته ایم
  حرف هم که می زنیم تهدیدمان می کنند

 19. سلام خدمت جناب دکتر.خمر. هرکس برای رضای خدا به خلق کمک کند خداوند او را در زمره نیکان قرار دهد. جناب دکتر خمر، هنوز گوشهای شنوا و چشم های بینا در سیستان می شنوند و می بینند، قلبهای پاک مردم شریف سیستان پذیرای حقایق هستند، روشنگری شما بارقه های امید را. در دل حق جویان زنده میکند. مطمئن باشید ندای هل من ناصر. شما بی جواب نخواهد ماند. به امید سیستانی سر بلند.

 20. سلام
  اقای خمر آن دنیا و در پیشگاه خدا اعتراف کنید حق الناس مساله مهمی است

 21. با عرض سلام و ادب و احترام خدمت همه انسان های حق طلب و آزاده جهان

  جناب آقای دکتر خمر٬ ذکر گزیده ای از فعالیت ها و کارنامه درخشان جناب عالی در دوره تصدیتان در سمت ریاستشهرداری زابل باعث تجدید خاطره و شور و شعف ما شد٬ زیرا شاهد آن بودیم که با وجود مذیقه هایی که شهرداری با آن روبرو بود٬ کلاس مدیریت شهر کوچک زابل را در سطح شهرهای بزرگ و معروف کشور و حتی آسیا بالا بردید.

  ولی از سوی دیگر ادبیات بیان شما و مقصر جلوه دادن خود باعث شد که بغض گلویمان را بگیرد٬ و آماجی از تالم خاطر ما را فرا بگیرد.

  جناب دکتر عزیز ما٬ این را خوب بدانید که اگر کل مقامات استان و کشور هم دور هم جمع شوند و بنا به منافع و تعلقاتی بدون توجه به تلاش شبانه روزی و بی ادعای جناب عالی سعی کنند شما را مقصر جلوه دهند و حتی با توسل بر قدرت رسانه ای در این هدف شوم خود موفق هم شوند٬

  این را بدانید که یاد و خاطر شما و زحماتتان تا ابد الدهر در قلب کارگر مظلوم سیستانی حک شده است.

  یادتان در قلب مردم محروم و حاشیه نشین سیستانی که در سلف و خلف همواره مورد بی توجهی قرار میگرفتند حک شده است.

  یادتان در قلب مردم با غیرت و منصف سیستانی ثبت شده است.

  یادتان در قلب سوپور شرافتمند سیستانی که قبل از آن حرکت قابل تحسین شما در بر تن کردن لباس مقدسشان که ابزار کسب نان حلال بود همواره نزد خانواده و فرزندانشان احساس حقارت و کسر شان میکردند ولی این حرکت زیبای شما باعث شد که به نوعی خود باوری و اعتماد به نفس برسند.

  یادتان در قلب دانشجویانتان حک شده است. زیرا این مدیریت مدبرانه و دلسوزانه شما همواره چراغ راه آن ها در عرصه مدیریتی و حتی زندگی شخصیشان خواهد بود.

  آقای دکتر ان شا ا… در آینده ای نزدیک جناب عالی را در عرصه های مهمتر و آزمون های سرنوشت ساز تر به منظور آبادانی و ترقی سیستان مظلوم شاهد باشیم.

  اجرکم عندالله

 22. دکتر خمر
  برادر گرامی
  زابل و زابلی طی این چند سال اخیر نشان دادن که ظاهرا عادت کردن به این که زور بالای سرشون باشه
  عادت کردن که بدترین مدیر بالای سرشون باشه
  اگه یادتون باشه سال پیش برای دکتر اوکاتی عزیز هم گفته یه سری حرفا گفته بودن
  شما آدم با سوادی هستین پس فقط با سواد ها میتونن بفهمنتون
  نباید از مدیر گندم پرس یا بقیه ی سایتای خبری انتظار بیشتر ازین داشته باشین
  اینا پول میگیرن که خبر بزارن
  دیگه واسشون مهم نیست که راجب چی راجب چه شخصیتی چی میگن
  انشاالله که یه روزی همه قدر زحمات شما بزرگواران سیستانی عزیز رو بدنه

  • با استناد به چه مدرکی شما گندم پرس رو متهم میکنید اگر مدارکی دارید مستند و معتبر ارائه کنید.
   فقط یاد گرفته ایم اتهام بزنیم و یاد نگرفتیم واقع نگر باشیم واقعیت های جامعه را کتمان می کنید و چشم بر واقعیت ها بسته ایم و فکر میکنیم کار درستی انجام می دهیم.خجالت آور است اتهام زدن مانند اتهاماتی که به دکتر خمر زده شد پس اگر نظر شما این است از ایشان هم حتما پول گرفته اند؟

 23. دکترخمرازنام آوران سیستانی هستندودوره کوتاه مدیریتشان درشهرداری پرازخدمت وتلاش بود.متاسفانه فرارروبه جلوی مدیران جدیدشهرداری ناشی ازکم اطلاعی وکم سوادی درعرصه مدیریت جدیداست.

 24. سلام جناب دکتر خمر
  گرچه در دوران مدیریتی شما هم همانگونه که فرمودید مشکلات و ضعف های وجود داشت , اما متوجه باشید که مردم آگاهندو آن دوران یکساله اگر هر ضعف و ایرادی هم داشت در مقابل یکسال بعد , مانند نوریست دراین تاریکی ,
  امروز متاسفانه به تاریکی دچار شده ایم که بنده از آن بعنوان تاریکترین نقطه شهرداری زابل از زمان تاسیس تا مینامم .
  دوره ای که عملا هیچ اراده ای جهت انجام کاری مفید در شهر دیده نمی شود
  وقتی از بیرون سوال می شود که در زابل چه خبر به این فکر می کنم که چه می توان گفت و تنها می گویم زابل هر روز بدتر از دیروز
  ان شالله خداوند بصیرت و صداقتی عطا فرماید تا کار شود و گرهی باز
  یاحق

 25. جناب خمر
  بزرگترین مشکل شما و اکثر سیستانی ها این بوده و است که فکر میکنید همه چیز را شما می دانید و دیگران ابدا. جناب خمر یاد می اورم ان جلسه مشهور را با نخبگان بسیجی و ان حرکت نسنجیده شما را .دقیقا در ان جلسه از شما نا امید شدیم/.
  جناب خمر کارنامه شما را باید ما مردم تایید کنیم/جناب خمر اسیاب بادی را کجا ساختید/دور و بر انرا هم دیدید و انجا ساختید و جزء افتخاراتتان اعلام می کنید.در حالیکه انجا جهنمی بیش نبود و نیست /چرا خودتان را به کوچه انحرافی می زنید. یک اثر انهم نامناسب در دریای خرابی و ویرانی چه جاذبه ای داشته و ایجاد کرد. جناب خمر هیچکس نمی پذیرد شماچندین میلیون تومان خسارت به حاشیه پارک ملت وارد کنید و روزها و ماها روان مردم را بهم بریزید در حالیکه جیبت را می دانستی و می خواستی کوه خواجه بسازی./
  بله در این زمانه هزینه های روحی و روانی ناشی از منظر سازی بد را کسی محاسبه نمی کند و گرنه شما در ان مدت که این کار را انجام دادید و ورودی شهر زابل را به ویرانه ای تبدیل کردید یک دنیا مشکلات برای روان ما و فرزندانمان ایجاد کردید….اقای خمر ….دیگر این دعواها در استانه انتخابات بد است….در شهر زابل هیچ شهرداری کارنامه قابل قبولی ندارد..وضع شاهد و ناظر است دیگر شما که کاری نکردید.

  • شهروند سیستان هستی و به جای فریاد از این همه ظلم و بیداد و فساد به مظلوم حمله میکنی؟!!!
   شهروند عزیز هر چقدر هم که دکتر خمر بد باشد، نباید جای ظالم و مظلوم عوض بشود.

  • بزرگترین مشکل شما هم اینه که نمی تونید بزرگترین مشکلات زابل رو ببینید و به جای پرداختن به مشکلاتی مثل رشوه و فساد و باندبازی، گیر دادید به شخص دکتر خمر

 26. تغییر و تحول در دوره شهرداری سابق کاملا ملموس است.

 27. درود بردکترخمر.اجرکم اندالله

 28. سلام و درود بی پایان به شخصیت وارسته . دانشمند . ارزشی . فهیم و مردمی جناب آقای دکتر خمر عزیز : بدانید و مطمئن باشید که خدمات شایسته و ارزنده شما در طول مدیریت کوتاه حضرتعالی در شهرداری زابل برای تک تک شهروندان زابل ستودنی و فراموش ناشدنی خواهد بود . و به همین جهت و به پاس قدردانی از زحماتتان همیشه ایام دعاگویی شما خواهیم بود . و به وجود افراد با درایتی همچون شما افتخار میکنیم . انشاء الله در هر مقام و منصب دیگری که هستید موفق و پیروز و سربلند باشید.

 29. دکتر خمر یک متخصص در زمینه برنامه ریزی شهری بود و از مدیریت شهری کاملا آگاه بود ولی اون مدیریتی را که بعضیا میخواستن قبول نداشت……………………………………………………………….

 30. درود دکتر

 31. باسلام.
  یه بار شد که یه آدم درست و حسابی در زابل مسئول شد متاسفانه باید ببینم چطور حذف میشه و صدامونم در نیاد تا کی باید اینطوری باشه چرا سکوت می کنیم مگه چند تا آدم توانمند داریم که حاضرن توی زابل بمونن و با تموم ناملایمات کار کنن و درست هم کار کنن. حیف از آقای خمر و حیف بیشتر بر خودمون اگه ما آدمای مطالبه گری می بودیم محکم پشت خمر و امثالش قرار میگرفتیم تا بتونن با اقتدار کار کنن نه اینکه استاندار ……و افراد ضعیف النفسی در زابل بتونن اینطوری عمل کنن. بیدار بشیم . تا کی … تا کی….
  آقای خمر شما فرد توانمند و با انصافی هستین امیدوارم قوی بمونی چون بقول معروف چه بخوای و چه نخوای کورسوی امید سیستانی. بدون که ما فقط به دوست داشتن امثا تو اکتفا نمی کنیم بلکه برخلاف گذشته محکم ازت دفاع میکنیم برادر

 32. جناب دکترخمراهل صداقت ودلسوزی بودندواین خصوصیات باروحیات بعضی سازگارنبود.

 33. خسته نباشی دکتر خمر.

 34. امید است مردم شریف سیستان در این دوره هشیارتر باشند و قدردان غیور مردان با تعصبی همچون دکتر خمر بزرگوار و دکتر دهمرده باشند،چرا که نجات سیستان به دست چنین آزاد مردانی رقم خواهد خورد.ان شا الله

 35. عرض سلام خدمت همه بزرگانی که جز به آبادانی سیستان به چیزی دیگری نمی اندیشن

  جناب دکتر غلامعلی خمر مطمئن باشید فرزندان سیستان به خودشان می بالند به وجود چنین شخصیتی که در راه آبادنی سیستان رنج های بسیاری تحمل کرده است و برای اولین بار درفش کاویانی برداشته اید تا در برابر کسانی که جز به منافع خودشان به چیزی دیگری فکر نمی کنند قیام کرده اید. در این راه افرادی منافع شخصیشان به خطر افتاده قصد تخریب شما دارند مطمئنم مردم سیستان در کنار شما و زیر این پرچم با شما هم صدا می شوند و نظرات افراد معدودی که قصد تخریب شما را دارند نمی پذیرند و به صداقت و دلسوزی شما اعتقاد دارند

 36. جناب آقای خمر ضمن تشکر از شما:
  جدان کاری، رعایت اخلاق مداری و انضباط کاری در سیستم های معیوب جایی ندارد

 37. درود بر دکتر خمر

 38. باسلام
  از شهروند سیستانی استدعا میکنم قبل از انتشار نظر شحصی خود در مورد آسیاب بادی و حاشیه پارک ملت این سوالات را از خود آقای دکتر خمر پرسیده شود، محل سکونت و محل کار ایشان مشخص است و تلفن ایشان در دسترس، اینجانب نیز همچون شما برداشت های نادرستی از موارد ذکر شده و موارد دیگر داشتم.
  یا علی

 39. با سلام
  به نظر بنده شهردار و شهرداری الان جهت پیش برد اهدافشون و به نوعی گرفتن پول از مردم به هر روشی دست می زنند حتی روشهایی که ریشه قانونی ندارد یا در هیچ کدام از شهرهای دیگر کشور سابقه ندار

 40. دست شما درد نکن دکتر جان همه میدونیم که صداقت در بین این همه دزد امکان نداره از صداقت شما کمال تشکر را دارم ممنون

 41. سلام حرکت تاکتیکی خوبی بود برای رای جمع کردن… کاش از پارتی بازی که برای برای تخریب دیوار مردم برای باز شدن راه برای….. خود واقع در طالقانی ۶ انجام دادید رو هم یاداور می شودید .

 42. این افشاگری های شهرداربی فایده هست چرا وقتی بایداقدام میکرده پشت میزراحت نشسته چراشهرمن داره تبدیل به ویرونه میشه بی مسئولیتی بایه عذرخواهی نمیشه درست کرد حقوق کارگرهای شهرداری با یه عذرخواهی بهشون داده نمیشه یکم وجدان داشته باشید همه چیز برای خودتون نخواین

 43. سلام دکتر.خداقوت خسته نباشید.شمامقصری چون زدوبند نکردید، شمامقصری چون باج به اقایون ندادی ،شمامقصری چون جیب توبا بیت المال پرنکردی وشمامقصری که پاک وصادقانه خدمت کردی.وبه این مقصر بودنت افتخار کن.

 44. تو همیشه در قلب مایی حتی اگه رییس ما نباشی.تو تنها شهرداری بودی که لباس رفتگری به تن کردی تو در قلب مایی

 45. صبر کن دکتر !
  آری ، تو راست می گویی
  آسمان مال من است
  پاکی و صداقت ، ایمان من است
  نیک می دانم ، عاقبت ، مشتی خاک پناه من است
  من نمی دانم چرا این مردم ؟
  دانه های دلشان را ، پیدا نیست
  چهره دلسوختگان را ، برایشان ، هویدا نیست
  سود جویان را غمی از ، آخرت وخاک نیست
  در پی کسب زر و زور،آنان را ،همنشینی باخاک نیست
  نیک می دانم !
  نیک می دانم! عاقبت همه را ، گریزی ازخاک نیست
  آنچه باقیست،لطف حق ونام نیک ، به خوشرفتاریست

  تقدیم به جناب دکتر خمر عزیز *۲۸ دیماه ۹۴ پیروزرام*

 46. دکتر جان، لطفا با کلمات بازی نکنید، احساسات مردم رابه تمسخر نگیرید. همه میدانند شما تجربه نداشتید و مردم دار نیستید.
  و هر فردی که می خواست به شما مراجعه کند باید صبر طولانی میداشت و ساعت ها پشت درب دفترتان می ایستاد.
  حتی موضوع ساده را نمیدانستید که برای تغییرات اساسی در شهر نیاز به مجوز شورای شهر است. نه اینکه خودتان با خودتان کمیسیون تشکیل بدهید و قسمتی از پارک ملت را تخریب کنید .

 47. درسته دکتر جان. اگه شورای شهر کمی دیگر به شما فرصت میداد.
  تا حالا چیزی از زابل و فضای سبز باقی نمانده بود. خوب شد زود رفتی.

 48. سلام وخسته نباشید
  دکتر عزیز همه ی ما سیستانی ها ارزوی داشتن شهری خوب و اباد را داریم اما متاسفانه کمتر برای رسیدن به این هدف تلاش میکنیم و کمتر پیگیر کارهای کسانی هستیم که مستقیمأ مسئول این امر هستند متاسفانه در سیستان اعضای شورای شهر را بر اساس نوع رابط ای که با انها داریم انتخاب میکنم نه لیاقت انها تا شاید در اینده از این بابت راه گشای مشکلات کاریمان باشند که در اکثر موارد نه تنها به هدفمان نمیرسیم بلکه ابتکار عمل را بدست کسانی می سپاریم که هیچ گونه لیاقتی ندارن بلکه صرفأ اهداف و منفعت های خودشان را دنبال میکنند .
  جناب دکتر در یک همچین محیطی قطعأ وجود شخصیتی مثل شما که بدون هیچ گونه حقوق و مزایایی خالصانه،دل سوزانه و تمام وقت برای این شهر زحمت می کشیدید و از حق الناس پاسداری می کردید ،خوشایند برای بعضی ها نخواهد بود. اقای دکتر ماهم مقصریم ای کاش وقتی کسی را قرار است برای یک مسئولیت انتخاب کنیم معیار هایی همچو ایمان، صداقت ،دل سوزی، فداکاری و….رامد نظرقرار دهیم
  که در اینده نه برای عده ی خاصی که برای کل منطقه سودمند باشد به امید انکه در اینده فردی دلسوز همچون حضرتعالی را در عرصه های بالاتر شاهد باشیم
  انشاالله…

 49. سلام
  افسوس که قدر زحمت و کار بدون بزرگنمایی رو نمیدونیم و فرایندش هم وضعیت فعلی هر روز بدتراز دیروز شهر زابله که دیگه داره غیر قابل تحمل میشه و چرا به مورد پارک غدیر و بقیه موارد که دکتر خمر بر شمردن هرگز رسیدگی نشده و نمیشه که هرکدوم از این موارد واقعا شوخی نیست .

 50. درست میگویید جناب دکتر خمر.شما که خالصانه پیرو ولایت فقیه و دلسوز مردم ستمدیده هستید به دلیل اینکه نتوانستید وجدان و ایمانتان رو زیر پا بگذارید و به درخواست بعضی از افراد شورای شهر وبقیه افراد زیاد خواه در شهر واستان تن بدهید به بهانه های واهی و خودخواهانه شما رو بر کنار کردن، اما غم به دل راه نده جناب دکتر همانا عزت و ذلت بخشیدن بوسیله خداست و خدا به شما عزت بخشید و انشالله به زودی ذلت افرادی که به این مردم مظلوم ظلم وستم میکنن رو آشکار و هویدا خواهد ساخت.

 51. با عرض سلام و خسته نباشید
  ممنون از زحمات صادقانه شما
  انشاالله که ادامه داشته باشد

 52. سلام جناب اقای دکترخمر
  اظهارات دردمندانه شمارا خواندم و بر خود و امثال خود متاسف شدم..شما خود را مقصر می دانید در صورتیکه ما، مردم، مقصریم.
  مقصریم که سال های سال است بی عدالتی ها و فامیل بازی ها و…را در سیستان میبینیم و دم نمی زنیم..مقصریم که شما را با تمام توان و تخصصتان در کمال بی انصافی از سمت شهردار عزل کردند و دم نزدیم..مقصریم از اینکه عادت کرده ایم مسئولینی را احترام کنیم که کرور کرور حقوق و حقالزحمه برای زحمت های نکشیده شان می گیرند..مقصریم..مقصریم..مقصریم..آقای دکتر بلا تشبیه میگویم مگرحضرت علی علیه السلام که در زمان خود خانه نشین شد مقصر بود؟ شاید تنها تقصیر او نیز عدالت خواهی، چشم پوشی از بیت المال و …بود. در ان زمان نیز مردم با سکوت و با در نظر گرفتن منافع خود به خانه نشینی علی علیه السلام رضایت دادند تا جایی که فرمودند ۲۵ سال خار درچشم و استخوان در گلو داشتم. آری دکتر عزیز این ما هستیم که مقصریم…خداوند ما را ببخشاید.

 53. ای کاش همیشه در شهرداری از افراد دلسوخته و تحصیلکرده استفاده می شد.
  جناب دکتر هر جا هستید موفق و موید باشید.

 54. دکتر اشکمونو درآوردی
  دوست داریم..

 55. شاید فک کنید دکتر زمان کوتاهی بود اما باور داشته باشید غلامعلی خمر تنها کسی بود که اهل پارتی بازی نبود.یعنی به فکر و عقل رجوع میکرد نه به توصیه های اقایان بخاطر همینم عده ای نتونستد دوستش داشته باشندد چون خمر ادم منطقی بود

 56. سلام دکتر خمر عزیز و بزرگوار
  وجدان های بیدار سیستان شما را درک کرده و فهمیده اند.
  شما خالصانه برای ابادی سیستان تلاش کردید..
  عملکرد خوب شما برای همه واضح است.

 57. جناب دکتر فقط دنبال منافع شخصی هست و لا غیر

 58. مردم عزیز این متن ارائه شده یک نوع مظلوم نمایی و عوام فریبی هست. فردی مثل آقای دکتر که مدیریت نمیفهمه نباید شهردار میشد. که یک سال زابل را عقب برد. اگه یادتان باشه ایشان چند با استیضاح شد و کارت زرد گرفت.
  و آقای دکتر فقط هر جا میرسید فقط رنگ میزد. ولی مطمئن باشید که مردم را نمیتوانید رنگ کنید.

  • ازآدمای غیرکارشناس که به شورا براساس فامیل وباندبازی راه پیداکردند کارت زردگرفتن خنده دار هست.
   نظردهنده مغرض نمی داند که دکترای برنامه ریزی که کتابهای ایشان دردانشگاههای مطرح کشور به عنوان رفرنس معرفی می شود همه جیک وپوک سازمانهای کوچکی همچون شهرداری رابه خوبی می داند.

  • از چه کسانی کارت زرد گرفت از منتصبین فرمانداری یا منتخبین مردمی

  • اقای سرحدی عزیز برای شما که بد نشد تاکسیرانی جای خوبی بود

 59. لذت بردم دکتر عزیز

  لذت بردم از پاکی و اصالت شما

  در زابل عمر مدیریت افرادی با این نوع ذهنیت کوتاه است.

 60. تعدادی از شورای شهر و تعدادی از افراد … در شهرداری نذاشتن دکتر خمر به کارش ادامه بده و اقدام به حذفش کردن ! جالب تر اینکه هر چیزی که خودشون لایقش بودن رو به دکتر خمر نسبت دادن و میدهند ! خداوند جای حق نشسته و حق مظلومانی که با نیرنگ و فریب برای دکتر پاپوش درست کردن رو به زودی میگیره

 61. سلام وخسته نباشید
  دکتر عزیز همه ی ما سیستانی ها ارزوی داشتن شهری خوب و اباد را داریم اما متاسفانه کمتر برای رسیدن به این هدف تلاش میکنیم و کمتر پیگیر کارهای کسانی هستیم که مستقیمأ مسئول این امر هستند متاسفانه در سیستان اعضای شورای شهر را بر اساس نوع رابط ای که با انها داریم انتخاب میکنم نه لیاقت انها تا شاید در اینده از این بابت راه گشای مشکلات کاریمان باشند که در اکثر موارد نه تنها به هدفمان نمیرسیم بلکه ابتکار عمل را بدست کسانی می سپاریم که هیچ گونه لیاقتی ندارن بلکه صرفأ اهداف و منفعت های خودشان را دنبال میکنند .
  جناب دکتر در یک همچین محیطی قطعأ وجود شخصیتی مثل شما که بدون هیچ گونه حقوق و مزایایی خالصانه،دل سوزانه و تمام وقت برای این شهر زحمت می کشیدید و از حق الناس پاسداری می کردید ،خوشایند برای بعضی ها نخواهد بود. اقای دکتر ماهم مقصریم ای کاش وقتی کسی را قرار است برای یک مسئولیت انتخاب کنیم معیار هایی همچو ایمان، صداقت ،دل سوزی، فداکاری و….رامد نظرقرار دهیم
  که در اینده نه برای عده ی خاصی که برای کل منطقه سودمند باشد به امید انکه در اینده فردی دلسوز همچون حضرتعالی را در عرصه های بالاتر شاهد باشیم
  انشاالله…

 62. طی ۲۵سال خدمت به شهرداری نظرم رو عنوان میکنم.دکتر خمر اهل کلک بازی نبود که مال و اموال شهرداری را بالا بکشه.چون احتیاج نداشت.ولی سیاست نداشت بایستی استفاده میکرد.اینو جبوی روی خودشم گفتم

 63. برای کسی که اندک آشنایی با مسائل شهری و مدیریتی زابل داشته باشه کاملا قابل درک هست که تفاوت دکتر خمر از یک طرف و مهندس نوری و امثالهم از طرف دیگر در زمینه تخصص، پاکدستی، کارآمدی و … تفاوت از زمین تا آسمان است.
  بسیار متاثرم که ما اجازه دادیم زالوها این مدیر رو از بدنه اجرایی شهر جدا کنند
  البته عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد
  ان شاء الله در سال جدید با تحقیق و تفحص از این مجموعه بسیاری مسائل بر مردم روشن خواهد شد

 64. آیا آقای دکتر خمر اهل پارتی بازی نیستند.؟
  اگر راست میگویند لطفا جواب بدهند که چرا مشاورین خود را در شهرداری از اقوام و دوستان نزدیک خود استفاده کردند. و آنها را استخدام کردند.

  • لطفا با مدرک صحبت کن و عوام فریبی نکن.نام ببر اشخاصی که الان بخاطر پارتی سر کار هستند

 65. دوستمان به موضوع خوبی اشاره کردن آیا هیچ ارگانی وجود نداره که بر عملکرد شورا و شهرداری و تصمیمات این آقایون و خانومها نظارت بکنه! آیا اینها آزاد هستن که هر کاری که دلشون بخواد انجام بدهند ؟

 66. راست میگن باید دکتر خمر جواب دهند که چرا
  ۱. پارک ملت را تخریب کردند و پول مردم ستمدیده زابل را هدر دادند
  ۲.چرا درختان میدان یعقوب لیس را قطع کردند و بعد توجیح کردند
  ۳. چرا با سلیقه شخصی و غیرکارشناسی به رنگ آمیزی شهر ادامه دادند و چراهای بسیار بسیار زیاد که با مدیریت ضعیف پول مردم را فدای سلایق شخصی کردند.چرا چرا چرا

  • شما می دانید چشم انداز و المان چیست؟
   شما می دانید مبلمان در چشم انداز چیست؟
   شما ارزش معنوی و مادی المان یعقوب لیث را می توانی بسنجی؟
   پس بدان کسانی که جاهلانه هر نوع درختی را در این میدان غرس می کنند مقصرند نه کسی که تعریف و جایگاه و ارزش و کاربرد المانها را می داند
   در پارک ملت هیچ گونه اسیبی به محدوده پارک وارد نشده بلکه ترمینال مسافربری تخریب شد که واقعا جای تشکر دارد
   و المان هایی از نماد کوه خواجه و هامون باید ایجاد شود تا توجه همگان را به ارزش این دو جلب کند و صدای خاموش سیستان باشد
   شما زیبا سازی شهر را برای تاثیر چشم انداز بر رفتار و روان انسانها می دانید(از سرقت تا ارامش و حس شادابی) را می دانید؟
   پس وای بر دانی که بی موقع و از روی جهالت باز شود

 67. سلام ویژه محضر استاد بزرگوارم جناب دکتر خمر/زحمات صادقانه ای که در طول تصدی تان بر شهرداری زابل داشتید جای بسی افتخار برای همه روشنفکران سیستانی میباشد.پاداش این زحمات شما هدیه باشد به روان پاک ومطهر پدر بزرگوار ومادر عزیزتان که چنین دردانه ای تربیت کردند.انشاءالله پاینده باشید.

 68. دکتر خمر قند و چایی خشک خودش رو از خونه میاورد میگفت وقتی شهرداری فعلا بودجه ای نداره من حق خوراک کارگرم رو استفاده نمیکنم ایشون حتی از لوازم تحریر شخصی و برگه اچار شخصی خودش استفاده میکرد.

 69. دکتر فقط یک گلایه داریم وقتی رفتی چرا ازمون خدافظی نکردی ما تو رو دوست داشتیم این رسم دوستی نبود لااقل جلسه ای میزاشتی میدیدیمت

 70. دوستان شورای شهر وقتی مدرکشون رو گرفتند با دکتر دعوا کردند و کارت زرد دادند

 71. میگن شخصی ادعای پیغمبری کرد مردم هم دورش جمع شدن پیرمردی پرسید این شخص دندان هم دارد گفتن اری پیرمرد گفت او برای خوردن امده

 72. سلام بر دکتر عزیز
  دوستت دارم دکتر عزیز.
  نگران نباش دکتر عزیز، خدا میداند پدر چه کسی رابیامرزد.
  دکتر جان واقعا متاسفم برای کسانی سر بر سجده در پیشگاه خداوند دارند و فکرشان تقسیم بیت المال است.
  همیشه هستی دکتر عزیز در قلب ما

 73. سلام واقعا همچین مسایلی وجود داره وبیشتر سیستمای اداری اینطور مدیریت میشه بهتره بجای همدردی درمان بشه

 74. جمع کنیئ این مسخره بازیارو دیگ قدیمی شد دکتر فامیلاتومیگی برات نظر بدن تو ب چه امیدی واس مجلس ک درودیوارشهرو رنگ کنی این مردم زابل چ مظلومایی هستن و ساده ک بخوان بتورای بدن

  • شما مطمین هستین فامیلا دکتر هستن هرکی متن میزاره. لطفا با شعور مردم بازی نکنین

 75. برادر عزیزم دکتر خمر
  ما قدردان زحمات همه خدمتگذاران هستیم
  بگذارید اگر کسی غرضی دارد ادامه دهد به فرض این دنیایش را آباد کند. خانه آخرتش را چه می کند ؟

 76. سلام سه تا سوال دارم از آقای خمر
  ۱-با وجود مشکل آسفالت معابر زابل چطور در زمان ریاستشون کوچه شون آسفالت شده است؟
  ۲- برای ساخت وساز خونه اش پروانه گرفته بود که همین همه دم از قانونمداری می زنه؟
  ۳- حضور در جنگ به خاطر سربازی و اجباری بوده و یا دواطلب وبسیجی رفته
  ممنون از پاسخ

  • بهتره این سئوال رو از همه دوستان بپرسید تا عدالت رعایت بشه . مگه نه ؟ چون شما قصدت خیر بوده دیگه

 77. سلام دوستان
  زابل تا بوده همین بوده با این تفکرات.
  من حدود بیست ساله اومدم زابل زندگی میکنم
  و میبینم و دیدم که هیچ پیشرفتی تو زمینه های زندگی شهری نداشتیم.
  هرروز و هرروز و هرروز همه منابعی که در اختیار هستند صرف…. میشوند.
  همین دو سه روز قبل دوستان لطف کردن رفتن شیب پل درب یه بنده خدایی رو آسفالت کردن که ماشینش راحت بره تو خونه ش
  همسایه ها هم گفتن آقا کمی هم آسفالت تو این چاله ها بریزین
  گفتن برین مکاتبه کنینی و…اون کارگر بنده خدا هم که چند تا بیل آسفالت ریخته بود رو هم سرکارگرشون داشت مواخذه میکرد(کوچه فردوسی ۴۰)
  خلاصه وضعیت شهرمون اینه………..
  تو این چند ساله چند بار خیابون فردوسی از چهارراه شهربانی تا فلکه دادگاه تغییر شکل و مدل شده؟؟؟؟؟؟؟؟
  بلوار میرحسینی چندبار؟؟؟؟؟؟؟؟
  نماد کوه خواجه چه شد؟؟؟؟؟؟؟
  آسفالت با این سختی تهیه میشه ولی استفاده ش چطوره؟
  یکی ازون بالا با بیل میریزه و پشت سرشم……….همه مون میبینیم…
  کجاست اون شهرداری که میگفت ما تحقیقاتی کردیم و بهترین نوع آسفالت سازگار با آب و هوای سیستان رو شناسایی و تولید میکنیم
  و خیلی ازین کجاها
  مگه زابل از اهواز گرمتره؟آسفالتشو دوستان برن ببین
  مگه زابل از شمال پر بارونتره؟و از خیلی شهرهای دیگه؟……..
  راستی از خوش بو کننده های شهرمونم بگیم؟
  جاشو که همه تون میدونین؟
  موندم چرا شهرهای دیگه اینقد بی کلاس هستند و عقب مونده که ازین خوشبو کننده ها ندارن
  اونم تو بهترین جاهای شهرشون
  میدان امام حسین
  میدان شهدا تقاطع بعثت و کارگر
  جام جم دیوار به دیوار رادیو شهری
  خلاصه ش کنم
  زابل فقط یک روستای بزرگه
  همین
  و نه شهر
  پس اگه با دید روستا بهش نیگاه کنیم خیلی هم خوبه

 78. دکتر خمر از دانشمندان سرزمین سیستان هستند.

 79. با سلام خدمت دوستان..قبل از هرچیزی از دکتر خمر گرامی تشکر میکنم بخاطر ایمان و صداقتشان وراستی و درستیشان.. حس امید و جنگندگی مستمر ایشان تحسین برانگیز است.تشکر میکنم از شما بخاطر راه متفاوت و طرز فکر متفاوتان. در واقع شما با عملکردتان در دانشگاه و شهرداری ما نشان دادید که همه مثل هم نیستندمیتوان متفاوت بود می توان در ایران شهردار باشیم و اختلاص نکنیم می توان مدیر باشیم استاد باشیم اما همچنان خاکی و انسانی رفتار کنیم می توانیم هم در عرصه های ورزشی واکادمیکی وهم اجرایی فردی پرکار باشیم شما با پشتکار و دلسوزیتان به شهروندانان نشان دادید لازم نیست برای انجام یک کار خدماتی و عمرانی در شهر هفته ها وقت گذاشت میتوان با یک مدیریت درست در کوتاه ترین زمان اسفالت خیابان را انجام داد بولوار را یک شبه رنگ زد وبسیاری کارهای دیگررا بدون فوت وقت و به سرعت انجام داد ما به تواناییهای مدیریتی واجرایی شما ایمان داریم انشالله پاینده وسربلند باشید

 80. سلام
  ما شالا به این همه تبلیغ……….. از پارتی بازیای دکتر هم بگید دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!۱

  • دوست عزیز شما سراغ دارین موردی که دکتر پاتی بازی کرده اگر با دلیل مدرک هست عنوان کنین ….. لطفا بر اساس شنیده ها و شایعات بعضی افراد ..قضاوت نکنید

 81. باسلام خدمت تمام سیستانی های عزیز امروز که صداقت عدالت و مدیریت جناب دکتر خمر بر همگان اثبات شده است بیایم فارغ از حزی بازی ها و تعصباتی که عامل نابودی سیستان شد با تفکر و بینش اینده سیستان عزیز را بسازیم امید است که سیستان بدست فرزندانی پاک وصالح در مسیر توسعه و عدالت قرار گیرد

 82. سلام دکتر. خسته نباشید. منم با شما موافقم شمامقصری چون زدوبند نکردید. شمامقصری چون باج به کسی ندادین . شمامقصری چون زابل و مردمش براتومن مهم هست . شمامقصری چون بدون چشم داشت و حتی بدون گرفتن حقوق و ذره ای پول یک سال زحمت کشیدین. شما مقصری چون دوست داری زابل پیشرفت کنه. شما مقصری چون صداقت تو کارتون داشتین. شما مقصرین چون….. کاش بقیه مسولان هم مثل شما مقصر بودن کاش….

 83. من چند ساله خدمت میکنم نزدیک ده یازده ساله.پست بالایی هم ندارم توی واحد نقلیه کار میکنم.یه خوبی دکتر این بود خودشو نمیگرفت با همه کارگرا دست میداد..با اینکه استاد داشگاه بود .ولی مثل بقیه نبود ساده بود

 84. آقای دکتر به شما خدا قوت میگم انشاه الله که موفق و موید باشید.

 85. سلام آقای دکتر خمر تا بوده همین بوده زابل درست شدنی نیست

 86. جناب دکتر مسلما در اطلاع رسانی کوتاهی فرمودید تا اطلاعات نرسد تا کارها بازتاب نداشته یاشد نمی توان انتظار حمایت از مردم را داشت و حمایت مردم یعنی داشتن فضایی امن جهت فعالیت یعنی دارای اقتدار بودن
  من جای شما بودم بعنوان شهردار یک سیستم ارتباطی دوطرفه ایجاد می کردم یا مدیر مسئول روزنامه ای می شدم تا هم انعکاس کارها و مشکلاتم باشد و هم پلی ارتباطی جهت بیان انتظارات همشهریانم.

 87. با سلام و ضمن تشکر از مشارکت فعالانه و مفید دوستان !!!در اولین فرصت بنده کمال تشکر را دارم از آقای دکترخمر بزرگوار و فرهیخته بابت تمامی تلاش های که کردند که هرچند در نظر بعضی از مسئولین مدیران اجرایی… یسیار چشمگیر به نظر نمی رسید. حق النصاف آقای دکتر خمر نمونه والای از انسانیت و راستگویی را در عرصه مدیریتی و برنامه ریزی شهر( شهرداری)داشتند.آقای دکتربا عقاید و رهیافت ها ی علمی متفاوتی که داشتند توانمندی و مهارت های خود را در عرصه مدیریتی نشان دادند. بسیار ممنونیم از زحمات شما اقای دکتر!!!!!اما دریغا توانایی و تجارب فقط زمانی مثمر ثمر است که جایگاه واقعی و درست شناخته شود در شهرداری!!
  اقای دکتر خمر انسان های با رهیافت و توانایی علمی بی نظیر مانند یک معدنی از طلا ونقره هستند که می بایستی کشف و شناسایی شوند و با صرف هزینه و امکانات به بهترین شکل به تعالی رسانده شوند
  مدیریت دکترخمر دلسوز مهربان!!!!!!!!!!!!!!در دوران شهردار بودن شامل حال همه اقشار مختلف شهر زابل مخصوصا قشر ضعیف و کارگر هم بوده است. زمانی یکی از کارگران و رفته گران شهرداری بازنشست شده و به رحمت خدا رفته بودند هم اقای دکتر در مراسم عزاداری مرحوم شرکت می نمود و از خانواده او هم دلجویی می کردندو همچنین ایشان را به شخصه دیدم که با کودکان نیزبا نهایت محبت برخورد می کردند وحتی برای یک کودک ۶ ساله هم به احترامشان بلند میشدند که عزت نفس و اعتماد کودک را در جامعه بالا می برد.به نظرم رفتار و انسانیت و محبت راستگویی دکتر خمر بسیار قابل ستایش است. ایشالله که اقای دکتر زنده وسربلند باشین!!!!!!!!!!!!

 88. دوست گرامی دکتر در چه عرصه ای پارتی بازی کردن؟؟ دانشگاه؟ یا شهرداری؟ چرا غرض ورزانه و بدون دلیل سخن می گویید .. خوب بفرمایید برید تحقیق کنید بپرسید راه برای تحقیق و جستجو باز است … اما مواظب باشید سخنی به ناحق نگید که در پییشگاه خداوند پاسخگو باشید

 89. سلام اقای دکتر خمر جنابعالی فکر می کردید مسئول بودن فقط نیاز به مدرک دانشگاهی به قول شما پی اچ دی داره نه مسئولیت نیاز به سواد و تجربه مدیریتی داره برای خودم و همشهری های عزیزم متاسفم که جنابعالی بعنوان تحصیل کرده شون هستید
  انشاءالله که جواب خوبی برای این تهمت زدن ها داشته باشید…