گندم پرس :عصرهامون :  در حالی که حمید چیت چیان وزیر نیرو در جلسه شورای عالی اقتصاد از عدم افزایش قیمت برق خبر داده بود که در روز های اخیر دریافت قبوض برق باعث شوک در بسیاری از شهروندان سیستان و بلوچستان شد.وزیر نیرو در نخستین جلسه شورای عالی اقتصاد عنوان کرده بود، قرار است […]

گندم پرس :عصرهامون :  در حالی که حمید چیت چیان وزیر نیرو در جلسه شورای عالی اقتصاد از عدم افزایش قیمت برق خبر داده بود که در روز های اخیر دریافت قبوض برق باعث شوک در بسیاری از شهروندان سیستان و بلوچستان شد.
وزیر نیرو در نخستین جلسه شورای عالی اقتصاد عنوان کرده بود، قرار است افزایش قیمت آب و برق مطرح شده و بررسی شود اما در حال حاضر افزایش قیمت آب و برق نه به دار است و نه به بار.
وی ادامه داده بود: هنوز برنامه مشخصی برای افزایش تعرفه‌های برق نداریم و هر تصمیمی در این زمینه وابسته به نظر دولت است.

افزایش چراغ خاموش قیمت برق در سیستان و بلوچستان

این در حالی است که وضعیت نامناسب آب و هوایی، دمای 50درجه ای هوا و رطوبت و شرجی بالا، استفاده مردم سیستان و بلوچستان را در شهرهای استان از وسایل خنک کننده بویژه در تابستان، بهار و حتی اوایل پاییز، بیشتر کرده است و رویت قبوض برق آن هم با رقم های بالا تعجب مردم را برانگیخته است.
بسیاری از شهروندان زاهدان در تماسی که با این پایگاه خبری داشتند از افزایش قیمت برق اظهار گلایه کردند و خواستار پیگیری این موضوع شدند البته این موضوع تنها اختصاص به مرکز استان ندارد و خبر ها حکایت از آن دارد که مردم شهر های جنوبی استان که با گرمای هوا دست پنجه نرم می کنند از قیمت مندرج در قبوض خود و اختلاف فاحش قیمت متعجب شدند.

افزایش قیمت برق نداریم

در حالی که خبرها از عدم افزایش تعرفه های برق حکایت دارد، اما قبوض برق نشان از چیز دیگری می دهد گویی مسئولان دولت تدبیر و امید چراغ خاموش به سمت گرانی پیش می روند به طوری که برخی نمایندگان مجلس با افزایش قیمت برق در کشور موافقت کرده و این راه را تنها راه کنترل مصرف انرژی و نجات صنعت برق می دانند.
سید مهدی موسوی نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با یکی از رسانه ها گفته بود که: مردم باید مشکلات مربوط به صنعت برق و هزینه های تامین، توزیع، توسعه و نوسازی خطوط را بدانند تا قدردان آن باشند و مسوولیت این فرهنگ سازی برعهده اعضای کمیسیون است.
وی افزود: صنعت برق در کشور در مقایسه با سایر انرژی ها بسیار نجیب است و هیچ گاه هزینه هایی که برای تولید و توزیع متقبل می شود را فریاد نمی زند در حالی که با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کند.

قیمت برق 20 درصد افزایش داشته است

به عبارت دیگر، هر چند دلیل افزایش چراغ خاموش قیمت برق تامین منابع مالی ساخت و توسعه زیر ساخت ها عنوان می شود با این وجود وزیر نیرو و مدیرعامل توانیر از عدم افزایش قیمت برق تا پایان سال خبر داده بودند در حالی که معاون وزیر نیرو در گفت و گویی گفته بود که بهای‌ برق در فصل تابستان بدون اطلاع مشتریان زیاد می‌شود و این امر منجر به آن شده که بسیاری از مشتریان از تغییرات یکباره قبوض برق خود و افزایش آن ابراز نارضایتی کنند.
علیرضا قاسم زاده مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصر هامون با بیان اینکه قیمت برق در سیستان و بلوچستان برابر تعرفه مصوب مجلس است و افزایش قیمت نداشتیم، گفت: از آنجا که مصرف در فصل تابستان افزایش پیدا می کند نرخ قیمت برق در تابستان 20 درصد افزایش می یابد.
وی ادامه داد: با افزایش مصرف برق هزینه آن به صورت پلکانی محاسبه می شود که این باعث افزایش قیمت برق خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه