شهرگندمـــ : در حالی که افزایش قیمت نان به صورت رسمی توسط مسئولان زاهدان به مردم اطلاع‌رسانی نشده، تعدادی از نانوایی‌ها از چند روز قبل، خود قیمت نان را با همان کیفیت قبل تا 30 درصد افزایش داده‌اند. به گزارش شهرگندمـــ به نقل از فارس در حالی که افزایش قیمت نان به صورت رسمی توسط […]

شهرگندمـــ : در حالی که افزایش قیمت نان به صورت رسمی توسط مسئولان زاهدان به مردم اطلاع‌رسانی نشده، تعدادی از نانوایی‌ها از چند روز قبل، خود قیمت نان را با همان کیفیت قبل تا 30 درصد افزایش داده‌اند.

به گزارش شهرگندمـــ به نقل از فارس در حالی که افزایش قیمت نان به صورت رسمی توسط مسئولان به مردم اطلاع‌رسانی نشده، تعدادی از نانوایی‌ها از چند روز قبل خود قیمت نان را با همان کیفیت قبل تا 30 درصد افزایش داده‌اند.

13930910000592_PhotoA

در عین حال مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان نیز با انتشار خبری در این زمینه اظهار داشت: با توجه به افزایش 30 درصدی نرخ نان در سطح استان در راستای حفظ حقوق مردم و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی بیش از گذشته نظارت بر خبازی‌های سطح استان صورت خواهد گرفت.

سید مرتضی مدنی‌فدکی گفت: با افزایش نرخ نان دیگر هیچ گونه عذری از ناحیه خبازان در خصوص کم فروشی و کیفیت پایین نان پذیرفته نیست و اگر تخلفی مشاهده شود در راستای قانون با متخلفین برخورد خواهیم کرد.

وی افزود: علاوه بر نظارت قیمت‎ها در بخش بهداشت نیز واحدهای خبازی مورد نظارت دقیق دستگاه های متولی قرار خواهند گرفت و در صورت مشاهده تخلف بشدت با متخلفین برخورد خواهیم کرد.

مدنی‌فدکی گفت: در همین خصوص از ابتدای سال تاکنون با تلاش همکاران تمامی پرونده‌ها در حوزه فعالیت خبازان مورد رسیدگی قرار گرفته و متخلفان در سطح استان به بیش از 290 میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شده‌اند.

این مسئول گفت: هم استانی‌ها از طریق سامانه پیامکی 30004746000148 اداره کل می‌توانند گزارشات خود را منعکس تا به فوریت مورد پیگیری قرار گیرد.

* گفتنی‌است، اینکه نان با چه کیفیتی، با چه میزان چانه و با چه قیمتی باید به مردم ارائه شود هنوز به طور رسمی توسط مسئولان سیستان و بلوچستان اعلام نشده است.

پیگیری برای مصاحبه با مسئولان متولی بی‌نتیجه ماند و در نهایت با  تماس به روابط عمومی فرمانداری زاهدان از قیمت نهایی نان جویا و به گفته آنان قیمت نان به شرح ذیل اعلام شده است:

نان تافتون دستگاهی با یک کیلو و 450 گرم چانه 1300 تومان 

نان لواش دستگاهی با 200 گرم چانه 185 تومان

نان لواش سنتی با 200 گرم چانه 180 تومان

نان سنگگ با 580 گرم چانه  700 تومان

و نان بربری سنتی با 650 گرم چانه 550 تومان

به گفته مسئولان روابط عمومی فرمانداری زاهدان، افزایش نرخ نان از دهم آذرماه قابلیت اجرا داشته است.

این درحالی است که هنوز این قیمت‌ها از طریق مسئولان متولی به طور رسمی اعلام نشده و مردم همچنان منتظر هستند تا مسئولان متولی از رسانه‌ها اعلام کنند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه