گندمــ پرس : با حضور فرماندار , روسای ادارات , فرماندهان مرزبانی و جمع گسترده ای از معتمدین و مردم شهرستان زهک معبر مرزی شاهگل سیستان در شهرستان زهک افتتاح شد.       به گزارش گندمـــ پرس یکی از اصلی ترین خواسته های مردم سیستان پس از بسته شدن مرز , بازگشایی بازارچه های […]

گندمــ پرس : با حضور فرماندار , روسای ادارات , فرماندهان مرزبانی و جمع گسترده ای از معتمدین و مردم شهرستان زهک معبر مرزی شاهگل سیستان در شهرستان زهک افتتاح شد.

 

بازارچه مرزی شاهگل , اخبار زهک, زهک, مرزبانی, بازارچه مرزی

 

DSC06401

 

به گزارش گندمـــ پرس یکی از اصلی ترین خواسته های مردم سیستان پس از بسته شدن مرز , بازگشایی بازارچه های مرزی بود که این مهم بدلیل کارشکنی های که از آن سوی مرز صورت می گرفت میسر نبود و در هفته های گذشته با رایزنی های مردمی و با پیگیریهای مهندس هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان و رخشانی فرماندار زهک این مساله حل و امروز یک شنبه طی مراسمی با حضور گسترده مردم این شهرستان بازارچه شاهگل رسما آغاز بکار کرد.

 

همکاری قابل تقدیر مرزبانی جهت راه اندازی این بازارچه

آنچه بیش از همه در راه اندازی این بازارچه حائز اهمیت و قابل تقدیر بود , همکاری صمیمانه مرزبانی جمهوری اسلامی ایران با مرزنشینان و مسئولین شهرستان زهک در راه اندازی این بازارچه می باشد که جا دارد از این عزیزان تقدیر و تشکر شود.

 

DSC06396

 

رخشانی فرماندار زهک درحاشیه این مراسم در گفتگو با گندمــ پرس ضمن تائید این مطلب گفت :ضمن تشکر از حمایت  های جناب مهندس هاشمی استاندار باید عرض کنم ,  اگر همت و همکاری صمیمانه عزیزان مرزبانی نبود  این بازارچه افتتاح نمی شد و زین پس نیز می طلبد که مرزبانان غیور کشور با مرزنشینان همکاری نمایند تا ان شالله گوشه ای از مشکلات سیستان حل شود.

لازم بذکر است دراین مراسم حبیب کاشانی عضو شورای شهرستان زهک نیز بعنوان سرپرست این بازارچه منصوب شد.

 

زهک, بازارچه مرزی شاهگل , بازارچه مرزی, اخبار زهک

 

برقراری اولین مبادلات مرزی

وقتی که مراسم افتتاحیه به پایان رسید فرماندار همراه با مسئولین و مردم به سمت منطقه ای که برای تجارت چمدانی درنظر گرفته شده است حرکت و از نزدیک بازدیدی ازاین محل داشت.

درهمین حال وقتی مجوز ورود تجار افغان به محل صادر شد پس از دقایقی چند نفر از آنسوی مرز با در دست داشتن وسایلی (اسپیلت , لوازم سیم کشی اتومبیل و لوازم خانگی دیگر) به سمت محدوده مورد نظر حرکت و می توان گفت اولین مبادلات مرزی نیز درهمان ساعات اولیه شکل گرفت که جای تقدیر و خوشحالی دارد.

 

DSC06417

 

DSC06420

 

DSC064221

 

مردم جهت رونق بازارچه تلاش کنند

همچنین رخشانی فرماندار زهک درجمع مردم گفت : کسانی که تمایل به حضور و فعالیت دراین بازارچه دارند می توانند به سرپرستی بازارچه شاهگل  مراجعه و با تکمیل مدارک کارت تردد دریافت نمایند

وی در پایان افزود : آنچه ما وظیفه داشتیم و باید را انجام دادیم و شرایط را برای تبادل کالا آماده کرده ایم و حال باید مردم همت و تلاش نمایند تا این بازارچه رونق گیرد و ان شالله تجارت برقرار شود.

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه