گندمـــــ پرس : مسئول انجمن سینمای جــوان شهرستان زابل از آغـاز به کــار اولـین سینمای دیجیتال این شهـر در نیمـه اول شهـریور مـاه ۹۴ خـبر داد.     احمـــد بارانــــی در گـفتگـو با گندمـــــ پرس بیان داشـت : در نیمـه اول شهریور ماه، همزمان با اکــران فیلم سینمایی «محمد رسول الله»، سینما دیجیتال زابــل به عـنوان اولین […]

گندمـــــ پرس : مسئول انجمن سینمای جــوان شهرستان زابل از آغـاز به کــار اولـین سینمای دیجیتال این شهـر در نیمـه اول شهـریور مـاه ۹۴ خـبر داد.

 احمد بارانی

 

احمـــد بارانــــی در گـفتگـو با گندمـــــ پرس بیان داشـت : در نیمـه اول شهریور ماه، همزمان با اکــران فیلم سینمایی «محمد رسول الله»، سینما دیجیتال زابــل به عـنوان اولین سینمای دیجیتال این شهـر افـتتاح مـی شـود.

 

 

وی ادامه داد: سینما دیجیتال زابل در محل مجتمع ارشــاد شهرستان واقع در بلوار دانشــگاه ، راه اندازی می شود و فیلم های سینمایی روز کشور را در این مکــان فرهنگـی به نمایش عموم در آیـد.

 

وی افـــزود : از دیگـــر برنامه هــای انجمن فـــراخوان دانشگاه هــا جهت بــرگـــزاری جلسات نقد فیلم ها روز دنیا می باشد.

 

وی با بیان اینکه این سینما هر روز با پخش یک سانس فیلم پذیرای علاقمندان خواهد بود، ابراز داشت: با توجه به نبود سینما در این شهر امیدواریم که بتوانیم همزمان با اکران فیلم محمد رسول الله(ص) شاهد تامین بخشی از این نیاز باشیم و خوشبختانه امکانات مجتمع ارشــاد می تواند جوابگوی نیازهای شهرستان در این رابطه باشد.

 

 

گفتنی است این شهرستان در گذشته دارای 1سالن سینمای فعال بود که از اوایل دهه هشتاد از رونق افتاده و تعطیل گردید، اما با همت و تلاش مسئولین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زابل دوباره راه اندازی گـــردید.

 

فیلم سینمایی محمد(ص) به کارگردانی مجید مجیدی، که از آن به عنوان بزرگ ترین پروژه سینمایی تاریخ ایران یاد می شود، به صورت گسترده و سراسری اکران شده است.

 

سینمای دیجیتال نسل جدید از سینماها است که در آن از فناوری فرمت‌های دیجیتال نرمالیزه برای اکران فیلم ها استفاده می شود .

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه