گندمــ پرس : سید باقر حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش تیم مذاکره کننده ایران در سوئیس با توجه به شرایط فعلی و ضرورت هایی که وجود دارد مطلوب بود به گزارش گندمــ پرس به نقل از ایرنا مهم این است که در […]

گندمــ پرس : سید باقر حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش تیم مذاکره کننده ایران در سوئیس با توجه به شرایط فعلی و ضرورت هایی که وجود دارد مطلوب بود

به گزارش گندمــ پرس به نقل از ایرنا مهم این است که در شرایط فعلی با توجه به فشارهای حاکم بر جمهوری اسلامی ایران و موانع ایجاد شده و همچنین ضروررت هایی که احساس می شود تیم مذاکره کننده تمام تلاش خود را کرده تا به نتیجه ای که مورد قبول طرفین باشد برسد.
وی اظهار کرد:با وجود اینکه حق جهموری اسلامی بیشتر از انچه بدست آمده ،می باشد اما تیم مذاکره کننده تلاش خود را انجام داده است.
وی با بیان اینکه آنچه که هم اینک مهم و نگرانی هایی را هم ایجاد کرده بحث اجرای توافقات است اظهارداشت: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب تمامی تحریم ها باید یکجا برداشته شود و در این زمینه ضمانت اجرایی توافقات در دهم تیرماه سالجاری که بحث نهایی شدن توافقات مطرح است مهم به نظر می رسد.
نماینده مردم زابل، هیرمند، زهک، نیمروز و هامون در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از همه مهمتر این است که با توجه به سابقه بد آمریکا و بی اعتمادی که به این کشور وجود دارد اگر توافقی انجام می شود شیوه عمل به آن چگونه است.

حسینی ادامه داد: با توجه به این مشکل و مساله بی اعتمادی به آمریکا نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید دارند که باید یک ضمانت اجرایی براین توافق وجود داشته باشد و آنهم همزمان با تایید شورای امنیت سازمان ملل باشد و این گونه نباشد که جمهوری اسلامی یک سری کارها را انجام دهد و بعد آنها بخواهند تحریم را لغو کنند.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه شورای امنیت حدود هفت قطعنامه تصویب کرده بود، شش مورد آن یکجا باید لغو شود و قطعنامه جدیدی صادر کند و همزمان تمام کارها و توافق های انجام شده آغاز و همه تحریم ها یکجا لغو شود.

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه