گندمـــ پرس : دست اندرکاران برگزاری همایش ادبیات و هنر سیستان در تهران ، بهمراه دکترحسینی  نماینده مردم سیستان ،با وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی دکتر جنتی در دفتر ایشان ملاقات داشتند.     به گزارش گندمــ پرس در این دیدار صمیمی ابتدا دکترحسینی نماینده سیستان درمجلس شورای اسلامی در ارتباط با اهمیت موضوع فرهنگ مطالبی […]

گندمـــ پرس : دست اندرکاران برگزاری همایش ادبیات و هنر سیستان در تهران ، بهمراه دکترحسینی  نماینده مردم سیستان ،با وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی دکتر جنتی در دفتر ایشان ملاقات داشتند.

 

20150512020043

 

به گزارش گندمــ پرس در این دیدار صمیمی ابتدا دکترحسینی نماینده سیستان درمجلس شورای اسلامی در ارتباط با اهمیت موضوع فرهنگ مطالبی را عنوان و سپس  جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی , ضمن خیر مقدم به میهمانان سیستانی ، به جایگاه مهم فرهنگی سیستان در طول تاریخ ، خصوصا شهرسوخته اشاره نمودند.

پس از ایشان سیدمحمدتقی حسینی دبیر همایش در بخشی از صحبتهای خود با برشمردن شکاف فاحش فرهنگی دوران طلایی سیستان با دوره معاصر ، از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست کرد  که بدلیل سبقه فاخر فرهنگی سیستان ، بصورت ویژه از فعالیتهای فرهنگی جهت احیای آن و نیز برگزاری این همایش حمایت کنند.

دکترطباطبایی از چهره های نام آشنای بخش پزشکی ، تاریخ و فرهنگ این سیستان نیز دراین جلسه درباره حوزه وسیع سیستان بزرگ در افغانستان سخن گفت و یادآور شد که اگر احیای فرهنگی صورت نگیرد ، بیگانگان درصدد ثبت شخصیتها و آثار آن دوره ایران به نام خویش خواهند بود , بعنوان مثال افغانستان همایشی با عنوان یعقوب لیث برگزار نموده است که این مساله جای نگرانی دارد.
 عادل مزاری که در عرصه های فرهنگی همواره حامی هم استانی های ما بوده و هفته فرهنگی سیستان و بلوچستان در تهران نیز از ابتکارات وی می باشد  ، درباره تهاجم فرهنگی و جلوگیری از آن با ابزار فرهنگ اشاره کرد و خطر غفلت از پرداخت به فرهنگ را بعنوان اساس یک جامعه یادآور شد.

احسانفر  مدیرعامل کارخانه سیمان سیستان نیز دراین دیدار , درباره اهمیت اقتصاد و فرهنگ و ارتباط این دو مطالبی را بیان کرد.

مهندس سرگلزایی شهردار اسبق یکی از نواحی تهران نیز نقطه نظرات خود را پیرامون اهمیت برگزاری هفته ادبیات و هنر سیستان اذعان بیان کرد.

در پایان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابراز خرسندی از مطالبی که پیرامون تاریخ سیستان و رجاوند توسط حاضرین گفته شد ، ضمن اعلام حمایت همه جانبه از برگزاری این همایش ، و تاکید بر برگزاری باکیفیت آن متناسب باشان سیستان توسط مجریان برنامه ، درخواست و دعوت میهمانان برای حضور در سیستان در آینده ای نزدیک را پذیرفته و ابراز تمایل خود را برای بازدید و آشنایی بیشتر با سیستان ، هنرمندان و اصحاب قلم و اندیشه و مردم صبور سیستان اعلام داشتند.

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه