تاریخ : جمعه, ۱۹ خرداد , ۱۴۰۲ Friday, 9 June , 2023

اعطاء وام اقتصادمقاومتی به روستائیان سیستان و بلوچستان

  • کد خبر : 32331
  • ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۴
اعطاء وام اقتصادمقاومتی به روستائیان سیستان و بلوچستان

گندم پرس :دربحث گروه‌های جهادی پیشرو است و در این باره اقدامات خوبی در استان صورت گرفته است. سرهنگ علی اکبر جعفری گفت: گروهای جهادی در ایام تابستان و نوروز به‌نقاط دورافتاده و کمتر توسعه یافته سفر می‌کنند و خدمات مثبتی را به شهروندان ارائه می‌دهند. وی افزود: وام‌های اقتصاد مقاومتی براساس نیازسنجی‌های منطقه‌ای که […]

گندم پرس :دربحث گروه‌های جهادی پیشرو است و در این باره اقدامات خوبی در استان صورت گرفته است.

سرهنگ علی اکبر جعفری گفت: گروهای جهادی در ایام تابستان و نوروز به‌نقاط دورافتاده و کمتر توسعه یافته سفر می‌کنند و خدمات مثبتی را به شهروندان ارائه می‌دهند.

وی افزود: وام‌های اقتصاد مقاومتی براساس نیازسنجی‌های منطقه‌ای که در استان صورت گرفته به متقاضیان پرداخت می‌شود و در این راستا روستاهای محروم شناسایی و شناسنامه‌دار می‌شوند.

مسئول بسیج سازندگی استان سیستان و بلوچستان گفت: پرورش قارچ خوراکی، تولید کود ورمی کمپوست، پرورش مرغ خانگی، تولید ماهیان سردآبی و گرم آبی و سایر ماکیان از جمله مواردی است که مشمول واگذاری وام‌های قرض الحسنه می‌شود و روستاها بر این اساس قطب‌بندی می‌شوند.

وی تصریح کرد: بسیج با اعطاء وام، سازماندهی واحدهای تولیدی کوچک، تعاونی‌های هدفمند را فعال می‌کند تا بعد از تولید، بازاریابی و چرخه فروش نیز راه اندازی شود.

جعفری تاکید کرد: صنایع دستی، تولید فرش، صنایع تبدیلی، پرورش زنبور عسل و شترمرغ، پرورش گوسفند بومی و داربستی کردن انگور از جمله عرصه‌های مورد حمایت است.

وی افزود: بنابر فرامین ‌رهبر انقلاب مبنی بر تحقق اقتصادمقاومتی این نهاد با ارائه آموزش‌ها و پرداخت تسهیلات به ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی پرداخته است. در این‌باره اقداماتی با موضوع، ترویج فرهنگ صنایع تبدیلی مقابله با فقر و ارائه آموزش‌های کارآفرینی در رشته‌های قارچ، آبزی‌پروری، پرورش ماکیان و زنبور عسل ارائه شده است.

مسئول بسیج سازندگی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: این نهاد با شناسایی خانواده‌های محروم در روستاها به ارتقاء معیشت اشتغال و رفاه این افراد کمک می‌کند./تسنیم

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=32331
  • دیدگاه‌ها برای اعطاء وام اقتصادمقاومتی به روستائیان سیستان و بلوچستان بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.