شهرگندمــــــ : از تابستان گذشته و همزمان با سفر ریاست محترم جمهوری , بحث منطقه آزاد سیستان بر سرزبانها افتاد و در طول سفر ایشان به سیستان ای به یک خواسته عمومی تبدی شد. مدتی پس از آن سفر که با توجه به اتفاقاتی که رخ داد به یک سفر تلخ برای سیستانیها تبدیل شد […]

شهرگندمــــــ : از تابستان گذشته و همزمان با سفر ریاست محترم جمهوری , بحث منطقه آزاد سیستان بر سرزبانها افتاد و در طول سفر ایشان به سیستان ای به یک خواسته عمومی تبدی شد.

مدتی پس از آن سفر که با توجه به اتفاقاتی که رخ داد به یک سفر تلخ برای سیستانیها تبدیل شد , این مساله مسکوت ماند.

اما چند هفته قبل ترکان دبیرمناطق آزاد کشور اعلام کرد که منطقه آزاد زابل در دستور کار دولت قرارگرفت و پس از آن نیز طی نامه ای از سوی معاون برنامه ریزی و امور هماهنگی امور مناطق ازاد کشور به استاندار , اعلام شده است  که براساس دستور معاون اول رئیس جمهور ,  آن دبیرخانه آمادگی دارد به محض دریافت طرح توجیهی جامع و اسناد و مدارک مورد نیاز طبق دستورالعمل ها موضوع منطقه آزاد زابل را در دستور کار خود قرار دهد.

 

PicsArt_1419185657150

 

به گزارش شهرگندمــــ به نقل از  علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان ,   نشستی مفصل با اقای ترکان داشتم , مقرر شده ظرف چند روز اخیر کارشناسی به منطقه اعزام گردند ,  برای طرح توجیهی ارائه شده و تعیین محدوده منطقه.

این مرحله اماده شود , طرح می رود دولت پس از تصویب مشاور انتخاب خواهد شد برای تهیه طرح و تقدیم به مجلس شورای اسلامی.

شهرگندمـــ : بنظر میرسد دولت تدبیر و امید به این نتیجه رسیده است که یکی از راه  حلهای حل مشکلات سیستان و برون رفت از شرایط موجود ایجاد منطقه آزاد سیستان میباشد , که جا دارد از حسن توجه دولتمردان به این مساله تقدیر و تشکر کرد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه