ساخت اثر جدید ابراهیم حاتمی کیا , با واکنش های متفاوتی در درون استان و بخصوص در بین فعالین فرهنگی داشته است و بسیاری از این عزیزان به ساخت این فیلم در استان معترض بوده و خواستار تجدید نظر دراین خصوص می باشند , درهمین راستا دکتر کاشانی نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی صبح […]

_______20140111_1646593349 ساخت اثر جدید ابراهیم حاتمی کیا , با واکنش های متفاوتی در درون استان و بخصوص در بین فعالین فرهنگی داشته است و بسیاری از این عزیزان به ساخت این فیلم در استان معترض بوده و خواستار تجدید نظر دراین خصوص می باشند , درهمین راستا دکتر کاشانی نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به ساخت بادیگارد , فیلم جدید ابراهیم حاتمی کیا اعتراض کرد.

NoImage_Single

 

به گزارش گندمــپرس به نقل از خانه ملت , عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از بی‌توجهی به شجاعت‌های مردم غیور سیستان و بلوچستان گفت: ساخت فیلم‌هایی با مضمون تروریستی نباید به خدشه‌دار شدن کیان مردم سیستان و بلوچستان که رشادت‌های بسیاری برای کشور کرده‌اند، منجر شود.

کاشانی خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اخیراً یکی از کارگردانان معروف کشور در پی ساخت فیلمی با مضمون تروریست است که قرار است این فیلم در استان سیستان و بلوچستان و در منطقه بلوچستان ساخته شود. بنده به جد می‌خواهم که به هیچ وجه لباس و فرهنگ قوم غیور این استان به شوخی گرفته نشود و با ساخت چنین فیلم‌هایی عزت قوم دلاور خدشه‌دار نشود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید فیلم‌هایی متناسب با واقعیت‌های تاریخی برای نشان‌دادن شجاعت‌های مردم غیور سیستان و بلوچستان تهیه و اکران شود. در گذشته نیز ساخت فیلم‌هایی با مضمون تروریست اثرات نامطلوبی را در منطقه به جای گذاشته است. باید فیلم‌هایی برای نشان دادن شجاعت‌های مردم این مناطق در مقابله با انگلیسی‌ها و پرتغالی‌ها ساخته شود.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه