تاریخ : پنج شنبه, ۲۰ مرداد , ۱۴۰۱ Thursday, 11 August , 2022

اشتغال زایی بی سابقه کارخانه آویساپارسه در بعد از انقلاب+ معرفی کارگران نمونه

  • کد خبر : 46379
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۵
اشتغال زایی بی سابقه کارخانه آویساپارسه در بعد از انقلاب+ معرفی کارگران نمونه
همزمان با روز جوان نخستین جشن روز کارگار کارخانه آویسا پارسه زابل با محوریت معرفی و تجلیل از کارگران نمونه ....

گندم خبر, همزمان با روز جوان نخستین جشن روز کارگار کارخانه آویسا پارسه زابل با محوریت معرفی و تجلیل از کارگران نمونه در دانشگاه زابل با حضور فرماندار شهرستان نیمروز, معاون مدیرکل و ریاست اداره تعاون, کار و رفاه اجتماعی زابل, فرمانده سپاه نیمروز و تعدادی از مدیران شهرستان های زابل و نیمروز و کارگران پرتلاش کارخانه آویسا پارسه زابل برگزار گردید.

 

در این مراسم آقایان: سعید قنبری, احسان شارعی و عارف کمالی بعنوان کارگران نمونه سال ۱۳۹۶ کارخانه آویسا پارسه زابل معرفی و لوح سپاس و تندیس ویژه نخستین جشن روز کارگر کارخانه آویساپارسه زابل به آنها اعطا شد.

 

بهرام امام مدیر کارخانه آویسا پارسه زابل در ابتدا ضمن عرض خوش آمد به مهمانان حاضر در جلسه از تلاش های شبانه روزی پرسنل کارخانه و کارگران عرض تشکر و قدر دانی را داشتند.

 

فرماندار نیمروز: زیبایی های دنیای پیرامون حاصل دسترنج کارگران است

 

فرماندار نیمروز در مراسم نخستین جشن روز کارگر کارخانه آویسا پارسه زابل گفت: مهندس امام سخنران نیستند ولی مرد عمل هستند, ایشان از افراد بسیار توانمند و پر تلاشی است که مدیریت کارخانه آویسا پارسه را برعهده دارند و مدیریت بسیار خوبی را اعمال کرده اند.

 

دهمرده در سخنرانی بمناسبت نخستین جشن روز کارگر اظهار داشت: اولین کارخانه ای که بعد از انقلاب در سیستان به این میزان اشتغال,کار و تولید ایجاد کرده است کارخانه تولید لوله های جی آر پی می باشد.

 

وی تاکید داشت: بارها ذکر کرده ایم که اگر مانند کارخانه آویسا پارسه زابل ۵ مورد در سطح سیستان تاسیس می شد که می توانست چهارصد نفر بصورت مستقیم و بیش از چندین برابر این آمار بصورت غیر مستقیم مشغول به کار باشند, مشکل سیستان تا حدود زیادی حل بود ولی چه می توان کرد که تنها کارخانه آویسا پارسه است که این تعداد متقاضی اشتغال دارد.

 

فرماندار نیمروز تاکید کرد: یکی از کارکردهای لوله های جی آر پی مبارزه با خشکسالی است و راندمان آب را بالا می برد.

 

وی افزود: از صد درصد آب حدود هفتاد درصد آب بلا استفاده می ماند و خراب می شده است اما ایجاد این کارخانه و تولید لوله جی آر پی باعث شده است بیش از هشتاد درصد آب به بهره برداری برسد.

 

وی در ادامه گفت: جالب است بدانید کارکرد دوم کارخانه آویسا پارسه هم مبارزه با خشکسالی است و آن موضوع مهم اشتغال است.

 

دهمرده تاکید داشت: یکی از برنامه های که ما به دنبال آن هستیم این است که وابستگی مردم سیستان به آب را کمتر کنیم و این بدان معناست که مردم در بخش های صنعت و خدمات مشغول به کار شوند .

 

وی تصریح کرد: امسال در منطقه ما دچار خشکسالی هستیم و مشکلات زیادی را شاهدیم چرا که شغل حدود هشتاد درصد مردم سیستان دامداری, دامپروری و کشاورزی است و آب که خشک شود این شغل ها از بین می رود ولی کارخانه آویسا پارسه با تولید لوله و با اشتغالی که ایجاده کرده است وابستگی ما را به آب کمتر می کند.

 

دهمرده تاکید کرد: هر چه زیبایی در اطراف و دنیای پیرامون خود می بینیم امروزه حاصل دست رنج کارگران است.

 

وی افزود: مهندسین طرح و برنامه می دهند و این کارگران هستند که می سازند و تولید می کنند و کارخانه آویسا پارسه ممکن است ده نفر مهندس داشته باشد که طراحی و نظارت کنند ولی این کار عظیم را کارگران انجام می دهند.

 

معاون مدیرکل و رئیس اداره تعاون, کار و رفاه اجتماعی شهرستان زابل اظهار داشت: همانطور که مستحضرید در هفته کار و کارگر قرار داریم و این هفته جهت پاسداشت از مقام شامخ این عزیزان و به پاس زحمات بی دریغشان گرامی داشته می شود.

 

مجتبی زاده میر در سخنرانی بمناسبت نخستین جشن روز کارگار گفت: بر حسب وظیفه ذاتی اداره کار شهرستان زابل برنامه هایی را بمناسبت هفته کار وکارگر پیش بینی کرده است که آغاز برنامه ما غبارروبی مزار مطهر شهدا و تجدید پیمان با شهدا و آرمان های شهدا بود که به وسیله مدیریت محترم و کارگران کارخانه آویساپارسه زابل برگزار شد که از مهمترین برنامه های شروع این هفته بود.

 

وی در ادامه ضمن تشریح برنامه های مهم این اداره در هفته کار و کارگر, بیان نمود: بنده به نوبه خودم از زحمات آقای مهندس امام عرض تقدیر و تشکر دارم و همچنین از کل مجموعه کارخانه آویسا پارسه زابل, چرا که کمتر مجموعه ای است که بصورت خودجوش چنین برنامه های را برگزار می کند که این جای تقدیر و تشکر دارد.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=46379
  • دیدگاه‌ها برای اشتغال زایی بی سابقه کارخانه آویساپارسه در بعد از انقلاب+ معرفی کارگران نمونه بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.