گندمـــــ پرس : امام جمعه زابل گفت: یک مرز جغرافیایی بین اشتراکات قومی و مذهبی 2 کشور ایران و افغانستان فاصله ایجاد کرده است که این فاصله باید با یک حرکت فرهنگی برای ارتباط بیشتر 2 کشور باهم از بین برود.     به گزارش گندمــــ پرس ؛ حجت الاسلام والمسلمین کیخا با بیان اینکه […]

گندمـــــ پرس : امام جمعه زابل گفت: یک مرز جغرافیایی بین اشتراکات قومی و مذهبی 2 کشور ایران و افغانستان فاصله ایجاد کرده است که این فاصله باید با یک حرکت فرهنگی برای ارتباط بیشتر 2 کشور باهم از بین برود.

 

 

به گزارش گندمــــ پرس ؛ حجت الاسلام والمسلمین کیخا با بیان اینکه استفاده بهینه از فرصت مرز با مدیریت صحیح پیشینه دوکشور ایران و افغانستان امکان پذیر است اضافه کرد: نگاه توام با اکرام باید در بین مردم افزایش پیداکند و همه بدانند نگاه تحقیر آمیز به یک قوم و قبیله بسیار غیر منطقی است.

 

 

 

امام جمعه زابل خاطر نشان کرد: برپایی منطقه آزاد تجاری سیستان می تواند دو کشور ایران و افغانستان را بیشتر به هم پیوند دهد و تعامل بین آنها را بیشتر کند.

 

 

کیخا ضمن بیان اینکه باید احیای نقاط مشترک اکوسیستم منطقه مورد توجه قرار گیرد افزود: قطعا کشور افغانستان با احیای نقاط مشترک سود خواهد برد.

 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه