تاریخ : پنج شنبه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 1 June , 2023

طرح منطقه آزاد سیستان هفته بعد به شورای عالی مناطق آزاد ارسال میشود

 • کد خبر : 19915
 • ۰۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱:۳۵
طرح منطقه آزاد سیستان هفته بعد به شورای عالی مناطق آزاد ارسال میشود

شهرگندمــــ : مهندس علی اوسط هاشمی استاندار در نشست شب گذشته با اعضای شورای شهر زابل که با حضور حجت الاسلام کیخا امام جمعه و ناظری فرماندار  برگزار شد ,  گفت طرح منطقه آزادسیستان درهفته آتی جهت تصویب در هیات دولت به شورای عالی مناطق آزاد کشور ارائه خواهد . به گزارش شهرگندمـــ به نقل […]

شهرگندمــــ : مهندس علی اوسط هاشمی استاندار در نشست شب گذشته با اعضای شورای شهر زابل که با حضور حجت الاسلام کیخا امام جمعه و ناظری فرماندار  برگزار شد ,  گفت طرح منطقه آزادسیستان درهفته آتی جهت تصویب در هیات دولت به شورای عالی مناطق آزاد کشور ارائه خواهد .

به گزارش شهرگندمـــ به نقل از روابط عمومی استانداری , وی با اشاره به شرایط نامطلوب جوی در منطقه سیستان گفت : هم اکنون در شورای توسعه سیستان 2 طرح مهم ایجاد منطقه آزاد سیستان و یافتن نسخه ای جهت بهبودی اوضاع جوی منطقه در دستور کار قرار دارد که طرح ایجاد منطقه آزاد در هفته آتی به شورای عالی مناطق آزاد جهت تصویب در هیات دولت ارسال و همچنین برای بهبود اوضاع جوی نیز طرح تثبیت شن های روان به مقدار 12000 هکتاردر دستور کار این شورا قرار دارد .

index

 

6 میلیارد تومان جهت تثبیت شن های روان در سیستان
استاندار از اعتبار 60 میلیاردریالی برای تثبیت 3000 هکتار از شنهای روان منطقه خبر داد و افزود بااضافه شدن 9000 هکتاردیگربه این مقدار 12000 هکتار از شن های روان تثبیت خواهد شد .

 

اختصاص هفت میلیارد تومان به بیمارستان زابل

وی با تأکید بر سلامتی مردم نیز گفت : 70 میلیارد ریال جهت بیمارستان زابل در نظر گرفته شده است که این رقم از محل اعتبارات استانی قابل پرداخت خواهد بود .

 

احداث کارخانه لاستیک سازی در رامشار با بودجه ای  550 میلیارد تومانی
احداث کارخانه لاستیک سازی زابل در شهررامشار را از دیگرطرح های این منطقه برشمرد و افزوداین کارخانه با اعتباری بالغ بر 5500 میلیارد ریال وتوسط شرکت ایدرو احداث خواهد شد.

 

کسب رتبه نخست اکتشاف کشور
مهندس هاشمی ازنگاه بلند دولت به استان گفت وافزود دولت در سخت ترن شرایط طرح های بسیار مهمی را برای استان در نظر دارد که بسیاری ازاین طرحها در حال انجام است که با اتمام آنها استان سیستان و بلوچستان متحول خواهد شد. وی با بیان اینکه ما در بحث اکتشاف معادن قبلا در رتبه 19بوده ایم گفت: هم اکنون در سالجاری رتبه اول اکتشاف معادن در کشور را بدست آورده ایم و سال آینده استخراج از معدن مس و تیتانیوم استان آغاز خواهد شد.

 

 

اتصال جنوب و شمال استان راه نجات استان است
نماینده عالی دولت در استان راه نجات و توسعه را اتصال شمال و جنوب استان به یکدیگر دانست و گفت راه نجات استان اتصال شمال به جنوب آن است و این دو بدون هم توسعه نخواهد یافت و بدین منظورنیزطرح بزرگ راه آهن چابهار به بیرجنددر دستور کار دولت قرار دارد و هم اکنون نیز راه آهن از سمت چابهار درحال احداث است که تاکنون 1200 میلیارد ریال هزینه شده است و 6000 میلیارد ریال دیگر نیز تا پایان سال به آن تزریق خواهد شد.

 

انتقال گاز به سیستان قطعیست
استاندار انتقال گاز به زابل را قطعی دانست و افزود تاکنون 15 اقدام ویژه برای سیستان انجام شده است که با به ثمر نشستن این اقدامات آینده سیستان متحول خواهدشد.

 

درخواست استاندار از سرمایه گذاران و بزرگان سیستان ساکن در دیگر شهرها
وی در ادامه بابیان اینکه سیستان هر روز نیازبه یاری دارد ازسرمایه گذاران سیستانی که در دیگرمناطق و استانهای کشور سرمایه گذاری کرده اند خواست برای کمک به توسعه سیستان تلاش کننند و دولت نیزازسرمایه گذاری در استان بدون هیچ محدودیتی استقبال خواهد کرد .

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=19915

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 11در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۱
 1. از روزی که مرز را بستند حال و روز مردم سیستان بدتر شد . طرح منطقه آزاد سیستان شاید زمان ببرد تا اجرایی شود . همین طرح تجارت چمدانی که امام جمعه معزز زابل بر اجرای آن تأکید داشتند را چرا عملیاتی نمی کنند . مردم به علت خشکسالی که نتیجه آن بیکاری و فقر می باشد به ناچار از سیستان مهاجرت می کنند . چرا مرز سراوان و میرجاوه باز است و فقط مرز زابل را بسته اند . مگر از سمت سراوان و میرجاوه قاچاق کالا و سوخت انجام نمی شود . حالا هم علی الحساب جناب استاندار با همین طرح تجارت چمدانی که کنترل شده هم است موافقت نمایند .تا قدری از بار مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان کاسته شود . حکایت منطقه آزاد نشود حکایت نوش دارو بعد از مرگ سهراب .

 2. سلام و درود بر استاندار فهیم و دانشمند . ما سیستانیها قدردان زحمات شما خواهیم بود استدعا داریم طرح تجارت چمدانی هر چی سریعتر عملی شود.

 3. استاندارفرهیخته
  تشکر تشکر

 4. تجارت چمدانی و ازاد سازی فروش سوخت به صورت محدودبا کارت مرزنشینی

 5. تلاشهای نماینده عزیزمان استاندار محبوب به سرانجام رسید تشکر از مهندس هاشمی و فرزند سیستان دکترسیدباقرحسینی

 6. برای تثبیت شنهای روان و تلطیف هوا که در یک دوره کوتاه مدت ( 5 ساله ) در صورت درست کار کردن به تغییرات اقلیمی منجر شود طرح خوبی دارم که در صورت تمایل جناب استاندار می توانم در اختیار ایشان زقرار دهم .

 7. فکر کنم جناب سیستان ماموریت دارند………………………. ولی این را بدانید مردم سیستان کسی را که کم کاری کرده فراموش نمی کنند ودر انتخابات جبران می کنند و کسی را هم که به سیستان خدمت کرده هرگز تنها نمی گذارن

 8. احسنت همشهری باهات کاملاموافقم

 9. با توجه به پیشینه خدمتی جناب استاندار به سرزمین سیستان !! من از همین الان راهی منطقه آزاد سیستان می شوم…

 10. آقای استاندار شما خوبید مردم دروغ می گن !! هی الکی جمع می شن و از شما آقای دلسوز ایراد می گیرند وخواستار عزل شما هستند. بیانیه توی مسجد جامع زاهدان همین معنی را می داد. ……