شهرگندمــــ : مهندس علی اوسط هاشمی استاندار در نشست شب گذشته با اعضای شورای شهر زابل که با حضور حجت الاسلام کیخا امام جمعه و ناظری فرماندار  برگزار شد ,  گفت طرح منطقه آزادسیستان درهفته آتی جهت تصویب در هیات دولت به شورای عالی مناطق آزاد کشور ارائه خواهد . به گزارش شهرگندمـــ به نقل […]

شهرگندمــــ : مهندس علی اوسط هاشمی استاندار در نشست شب گذشته با اعضای شورای شهر زابل که با حضور حجت الاسلام کیخا امام جمعه و ناظری فرماندار  برگزار شد ,  گفت طرح منطقه آزادسیستان درهفته آتی جهت تصویب در هیات دولت به شورای عالی مناطق آزاد کشور ارائه خواهد .

به گزارش شهرگندمـــ به نقل از روابط عمومی استانداری , وی با اشاره به شرایط نامطلوب جوی در منطقه سیستان گفت : هم اکنون در شورای توسعه سیستان 2 طرح مهم ایجاد منطقه آزاد سیستان و یافتن نسخه ای جهت بهبودی اوضاع جوی منطقه در دستور کار قرار دارد که طرح ایجاد منطقه آزاد در هفته آتی به شورای عالی مناطق آزاد جهت تصویب در هیات دولت ارسال و همچنین برای بهبود اوضاع جوی نیز طرح تثبیت شن های روان به مقدار 12000 هکتاردر دستور کار این شورا قرار دارد .

index

 

6 میلیارد تومان جهت تثبیت شن های روان در سیستان
استاندار از اعتبار 60 میلیاردریالی برای تثبیت 3000 هکتار از شنهای روان منطقه خبر داد و افزود بااضافه شدن 9000 هکتاردیگربه این مقدار 12000 هکتار از شن های روان تثبیت خواهد شد .

 

اختصاص هفت میلیارد تومان به بیمارستان زابل

وی با تأکید بر سلامتی مردم نیز گفت : 70 میلیارد ریال جهت بیمارستان زابل در نظر گرفته شده است که این رقم از محل اعتبارات استانی قابل پرداخت خواهد بود .

 

احداث کارخانه لاستیک سازی در رامشار با بودجه ای  550 میلیارد تومانی
احداث کارخانه لاستیک سازی زابل در شهررامشار را از دیگرطرح های این منطقه برشمرد و افزوداین کارخانه با اعتباری بالغ بر 5500 میلیارد ریال وتوسط شرکت ایدرو احداث خواهد شد.

 

کسب رتبه نخست اکتشاف کشور
مهندس هاشمی ازنگاه بلند دولت به استان گفت وافزود دولت در سخت ترن شرایط طرح های بسیار مهمی را برای استان در نظر دارد که بسیاری ازاین طرحها در حال انجام است که با اتمام آنها استان سیستان و بلوچستان متحول خواهد شد. وی با بیان اینکه ما در بحث اکتشاف معادن قبلا در رتبه 19بوده ایم گفت: هم اکنون در سالجاری رتبه اول اکتشاف معادن در کشور را بدست آورده ایم و سال آینده استخراج از معدن مس و تیتانیوم استان آغاز خواهد شد.

 

 

اتصال جنوب و شمال استان راه نجات استان است
نماینده عالی دولت در استان راه نجات و توسعه را اتصال شمال و جنوب استان به یکدیگر دانست و گفت راه نجات استان اتصال شمال به جنوب آن است و این دو بدون هم توسعه نخواهد یافت و بدین منظورنیزطرح بزرگ راه آهن چابهار به بیرجنددر دستور کار دولت قرار دارد و هم اکنون نیز راه آهن از سمت چابهار درحال احداث است که تاکنون 1200 میلیارد ریال هزینه شده است و 6000 میلیارد ریال دیگر نیز تا پایان سال به آن تزریق خواهد شد.

 

انتقال گاز به سیستان قطعیست
استاندار انتقال گاز به زابل را قطعی دانست و افزود تاکنون 15 اقدام ویژه برای سیستان انجام شده است که با به ثمر نشستن این اقدامات آینده سیستان متحول خواهدشد.

 

درخواست استاندار از سرمایه گذاران و بزرگان سیستان ساکن در دیگر شهرها
وی در ادامه بابیان اینکه سیستان هر روز نیازبه یاری دارد ازسرمایه گذاران سیستانی که در دیگرمناطق و استانهای کشور سرمایه گذاری کرده اند خواست برای کمک به توسعه سیستان تلاش کننند و دولت نیزازسرمایه گذاری در استان بدون هیچ محدودیتی استقبال خواهد کرد .

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه