تاریخ : پنج شنبه, ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱ Thursday, 9 February , 2023

استاندار:لازمه تحقق شعار سال ۹۵ ، تغییر بهارگونه در نگاهها ست

  • کد خبر : 32754
  • ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۱
استاندار:لازمه تحقق شعار سال ۹۵ ، تغییر بهارگونه در نگاهها ست

گندم پرس :مهندس علی اوسط هاشمی در دیدار صمیمانه با کارکنان گفت : تغییری بهار گونه در نگاهها لازم است تا شعار امسال که به زیبایی و حکیمانه از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده تحقق پیدا کند و لازمه آن قبول آراء صاحب نظران و بزرگان عرصه های علمی ، فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی […]

گندم پرس :مهندس علی اوسط هاشمی در دیدار صمیمانه با کارکنان گفت : تغییری بهار گونه در نگاهها لازم است تا شعار امسال که به زیبایی و حکیمانه از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده تحقق پیدا کند و لازمه آن قبول آراء صاحب نظران و بزرگان عرصه های علمی ، فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی کشوراست .

استاندار در دیدار نوروزی با کارکنان استانداری : برنامه عمده بنده به عنوان استاندار در سال جدید نشاندن شیرینی عدالت بر کام محرومان وحاشیه نشینان استان خواهد بود . 
مهندس علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار نوروزی با کارکنان ضمن تبریک سال نو خاطرنشان کرد : عمده توجه بنده به عنوان استاندار در سال جدید علاوه بر روابط خارجی و پرداختن به دستاوردهای سفر به کشورهای عمان و پاکستان ، نشاندن شیرینی عدالت بر کام حاشیه نشینان استان خواهد بود . 
وی افزود : بیش از ۳۰ درصد از منابع اعتباری سال جاری صرف مناطق محروم و حاشیه نشین استان خواهد شد وی ازاین اقدام به عنوان سرمایه امسال و نمونه ای از عدالت و حضور حاشیه نشینان درمتن جامعه یاد کرد. 
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری دیدار نوروزی استاندار با کارکنان استانداری و واحدهای تابعه  با حضورمعاونین و مشاورین استاندار، مدیران کل و پرسنل در محل سالن خاتم استانداری برگزار گردید. 
استاندار همچنین ابراز امیدواری کرد : همانگونه که بهار با زیباییهای نقش بسته به طبیعت دلها را به خود جذب می کند همان نقش زیبا رابا تغییرنگاه و نگرش مان به یکدیگر نهادینه کنیم . 
مهندس علی اوسط هاشمی ادامه داد : بهار برای همه سخن دارد سخن از معرفت به آخرت و توسعه ایمان انسان به بحث حیات و ممات را در بستری عمیق در معرض دید انسان می گذارد و به نوعی توجه دلهای سخت و تنگ را معطوف می دارد به این نکته که بر سنگ سخت هم میشود بذری افشاند و درخت امیدی رویاند . 
مهندس هاشمی در این جلسه ادامه داد : امروز آگاهی مردم تعیین کننده سرنوشت کشور است پس باید با آشتی ملی و ایجاد فضای باز سیاسی با توجه به خرد جمعی و تکیه بر خلاقیتها و دانش ملی درجهت تحقق شعار امسال گام برداریم . 
وی افزود: در فضای باز سیاسی آراء به چرخش در می آید و سلامت اقتصادی ارتقاء پیدا می کند و عوامل پنهان قاچاق نمایان می شود و تصفیه اقتصادی نیز سلامت اقتصادی کشور را در بر خواهد داشت . 
استاندار در این راستا ادامه داد : اقتصاد مقاومتی مورد تأکید مقام معظم رهبری نسخه شفابخش اقتصاد کشور است که باید به زیبایی مورد پژوهش و غواصی قرار گیرد تا با وسعت دید منطبق بر واقعیتهای جامعه علاوه بر استفاده از افکار داخلی حتی فراتر از مرزها دیگر هیچ ایرانی در خارج از کشور آرام ننشیندو دغدغه اش توسعه ایران باشد . 
استاندار ضمن انتقاد از برخورد چکشی با مساله برجام توسط برخی منتقدین داخلی تاکید کرد : برجام یکی از بهترین دستاوردهای ملی کشور به شمار می رود پس بایستی طوری نگاهمان را شکل دهیم که ضایع کننده منافع همدیگر و منافع ملی نباشیم . 
مهندس هاشمی در این راستا افزود : بایستی با هم افزایی و به دور از تعلقات جناحی و مناقشات سیاسی آنچه تضمین کننده منافع عموم کشور است را با هم دنبال کنیم و دستاورد بزرگ کشور را در مناقشات سیاسی به بازی نگیریم . 
استاندار خاطر نشان کرد: ادبیات دولتمردان کشور در برجام برگرفته از واقعیت سازگار جامعه بود واقعیتی که با بهره مندی از نفوذ کلام مقام معظم رهبری و حمایت قاطع ایشان به نتیجه مطلوب رسید . 
استاندار با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به کشور پاکستان یادآور شد : در این سفر رئیس جمهور کشور پاکستان ازاقدام وزیر امور خارجه ایران و هیئت همراه در مذاکرات هسته ای به عنوان یک عمل اعجاب برانگیز یاد کردکه این یک افتخار برای کشور است . 

استاندار در ادامه خطاب به حاضرین خواستار تحلیل مسایل کشور شد و افزود: از شما کارکنان به عنوان سرمایه های انسانی و پرچم به دستان مجموعه دولت در استان انتظار تحلیل درست و آگاهی بخشی واقعیتهای جامعه به مردم را دارم . 
استاندارخطاب به کارکنان ادامه داد : با داشتن موضع فعال وبا ارائه پیشنهادات سازنده تصمیم سازان واقعی ومحرک قوی مدیران در مجموعه خود باشید. 
استاندار در بخش دیگری از سخنانش از اینکه توجه دولت به توسعه استان معطوف شده ابراز خرسندی کرد و افزود :خوشبختانه با تلاشهای صورت گرفته در سخت ترین شرایط مالی کشور بزرگترین و بیشترین حجم پروژه ها به استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. 
استاندار با اشاره به اجرای طرح توسعه و تجهیزبندر شهید بهشتی در چابهار و پیشرفت بسیار خوب این پروژه ازافزایش و توسعه صادرات استان از ۵/۲میلیون تن به ۵/۸ میلیون تن در ۱۳۹۵ خبر داد . 
مهندس هاشمی در پایان گفت : هر یک از ما در قبال مردم محروم و وضعیت استان مسئولیم پس نباید آرام بنشینیم و باید با تمام وجود خدمت صادقانه به مردم را در طبق اخلاص بگذاریم. 
گفتنی است در ابتدای این نشست دکتر پویا مدیر کل امور بانوان و خانواده استاندار وجهانتیغ مشاور امور اقوام و مذاهب استاندار در سخنانی ضمن خوشامد گویی به حاضرین حلول سال نوی شمسی و ولادت حضرت زهرا (س) و هفته بزرگداشت مقام مادر را تبریک گفتند.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=32754

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. سلام
    اقای استاندار تغییر بهار گونه در نگاهها با این سیاست که شما و هم کیشانتان در پیش گرفتید رویایی بیشتر نیست فعلا شما به دنبال تحقق برجام باشید شایدم باید این بازی دو سر باخت ادامه پیدا کند با برجام ۲ واقعا جای تاسف دارد چنین سیاستی

  2. با عرض سلام و ادب بنظر بنده بهترین عملکرد را در بین فرمانداران حوزه سیستان. فرماندار شهرستان هامون خانم مهندس پرندوار داشته. و از آقای اوسط هاشمی بابت این انتخاب اصلح تقدیر و تشکر میکنم. مهم ترین کاری که کرده وحدت بین شیعه و سنی،در شهرستان حوزه خودش برقرار کرده. دوم اینکه واقعا مطالبه گر و پیگیره. موفق باشید