گندمــ پرس  : استاندار سیستان و بلوچستان با بر شمردن خطرات قاچاق و مصرف مواد مخدر و تهدیدات آن برای خانواده ها خواستار حساس کردن جامعه در این خصوص شد و گفت: زنگ خطر مصرف مواد مخدر باید همیشه در استان به صدا در آید. به گزارش گندمــ پرس به نقل از  روابط عمومی استانداری […]

گندمــ پرس  : استاندار سیستان و بلوچستان با بر شمردن خطرات قاچاق و مصرف مواد مخدر و تهدیدات آن برای خانواده ها خواستار حساس کردن جامعه در این خصوص شد و گفت: زنگ خطر مصرف مواد مخدر باید همیشه در استان به صدا در آید.

به گزارش گندمــ پرس به نقل از  روابط عمومی استانداری علی اوسط هاشمی بر استفاده از برنامه های فرهنگی برای آگاه سازی جامعه از سو‌ء مصرف مواد مخدر تاکید و خواستار استفاده از ظرفیت هنرمندان، هیات های ورزشی و تریبون های نماز جمعه و اجتماعات مذهبی برای هشیار سازی مردم از مصرف و تجارت مواد مخدر شد.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خبر از رشد 76 درصدی کشفیات مواد مخدر در استان طی سه ماهه اول سالجاری را داد و میزان کشفیات را طی این مدت 40 تن اعلام و افزود: افزایش کشفیات مواد مخدر بیانگر عزم متفاوت و رویکرد اطلاعاتی و عملیاتی موفق در استان است. هاشمی افزود: کشفیات مواد مخدر که به کاهش دامنه مصرف و عرضه مواد افیونی می انجامد از درمان معتادان ارزشمند تر و نشانگر مقدم بودن پیشگیری بر درمان است. وی خواستار همکاری بین بخشی با نگاهی وسیع برای مبارزه با مواد مخدر و کاهش میل مصرف در اقشار مختلف مردم شد.

استاندار همچنین خواستار جدا سازی  معتادان زندانی درندامتگاههای استان از دیگر زندانیان شد و گفت: باید رویکرد برخورد با معتادان رویکرد خدمت رسانی، درمان و بازگرداندن به زندگی عادی باشد. وی ادامه داد: هیچ خیری بالاتر خدمت به انسانی که در مسیر خطر قرار دارد نیست و نهادهای دست اندرکار باید با ایجاد امنیت روانی، جلب اعتماد و تامین امکانات بهداشتی نسبت به درمان معتادان اهتمام ورزند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز در این جلسه گزارشی از فعالیتهای انجام شده در هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر ارایه کرد.هادی مرعشی این اقدامات را شامل برگزاری همایش راهکارهای بومی و محلی با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانش آموزان با ارایه مقاله و فیلم کوتاه، برگزاری نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد در دهکده یزرگ ورزشی زاهدان، افتتاح مرکز اقامتی میان مدت ویژه زنان، برگزاری همایش بهبود یافتگان با همکاری انجمن معتادان گمنام ان ای(NA) ، اجرای طرح جمع آوری معتادین کارتن خواب و دستگیری 110 نفر، و برگزاری نشست هم اندیشی نقش رسانه در امر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر با اصحاب رسانه و برپایی کیوسک های مشاوره و آگاه سازی در مسیر همایش پیاده روی با همکاری سازمان های مردم نهاد و اورژانس اجتماعی  و برخی اقدامات فرهنگی دیگر عنوان کرد.

دکتر امان الله تمنده رو

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه