تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ Monday, 15 August , 2022

استاندار رفتنیست ؟ پشت پرده ای که نمایندگان استان از آن مطلعند

 • کد خبر : 22906
 • ۱۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۷
استاندار رفتنیست ؟ پشت پرده ای که نمایندگان استان از آن مطلعند

گندمـــ پرس : هر ازگاهی شنیده می شود که علی اوسط هاشمی استاندار فعلی سیستان و بلوچستان قرار است از استان برود و در پستی دیگر مشغول بکار شود. همزمان با تغییر معاون سیاسی وزارت کشور زمزمه های مبنی بر انتصاب وی بعنوان معاون سیاسی وزیر کشور به گوش رسید که در نهایت اینچنین نشد […]

گندمـــ پرس : هر ازگاهی شنیده می شود که علی اوسط هاشمی استاندار فعلی سیستان و بلوچستان قرار است از استان برود و در پستی دیگر مشغول بکار شود.

همزمان با تغییر معاون سیاسی وزارت کشور زمزمه های مبنی بر انتصاب وی بعنوان معاون سیاسی وزیر کشور به گوش رسید که در نهایت اینچنین نشد و فرد دیگری بعنوان معاون وزیر کشور منصوب گردید.

پس ازآن نیز درحال حاضر با عنایت به اینکه مقیمی  استاندار استان مرکزی بعنوان معاون وزیر کشور منصوب گردید و این پست خالی شد , زمزمه های مبنی بر استانداری علی اوسط هاشمی بگوش می رسید که علی اوسط هاشمی درگفتگو با گندمـ پرس این خبر را تکذیب کرد.

اما آنچه واضح است اینکه گویا زمزمه های مبنی بر تغییر مهندس هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در رده های بالای دولتی بگوش می رسد که امروز پشنگ ریگی نماینده شهرستان خاش علیرغم اینکه تمامی استان از اتفاقات و شرارتهای تروریستها در جنوب استان , متاثر بودند , در تذکری شفاهی خواستار ماندگاری استاندار سیستان و بلوچستان شد.

pashang-rigi

وی در تذکر خود گفت : پس از سال‌ها یک استاندار باتدبیر به استان ما آمده است ، بیم این می‌رود که برای این‌که جای دیگری آباد شود این چراغ خاموش شود و در نهایت هم از سوی مجمع نمایندگان استان درخواست ابقای وی را مطرح کرد.

آنچه مسلم است اینکه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از اخبار خاص و انتصابات در رده های بالای کشوری مطلعند و به طور عامیانه میتوان گفت : نمایندگان از پشت پرده های انتصابات اطلاع دارند و وقتی یک نماینده به این صراحت اعلام می کند که بیم دارد استاندار تغییر کند باید گفت : بدون شک زمزمه های برای تغییر وی وجود دارد , البته برخی نیز این مساله را ناشی از نزدیک شدن به انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و تلاش این نماینده مجلس برای نزدیک یه تیم دولت در استان تحلیل میکنند که دور از ذهن نیز نمی باشد.

حال باید منتظر ماند و دید که در اینده کدام یک از دو فرضیه صحیح می باشد , ایا استاندار رفتنیست و یکبار دیگر جهت تودیع و یا معارفه ای دیگر درکنار وزیر کشور دریک قاب قرار خواهد گرفت و این تلاشیست واقعی برای ماندن وی و یا تلاشی برای نزدیک شدن به دولتمردان استان  ؟؟

البته امیدواریم با عنایت به اینکه استان دیگر ظرفیت اینکه مدت طولانی معطل تعیین استاندار جدید بماند را ندارد و از بلاتکلیفی ها همه مردم استان خسته اند و هاشمی نیز تازه بر اوضاع کمی مسلط شده است , اصل مطلب همان مباحث انتخاباتی باشدو لاغیر.

 اوسط-هاشمی-رحمانی-فضلی

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=22906

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 12در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۲
 1. ………………..سیستانیها در سراسر کشور کلید اقای روحانی را فراموش خواهیم کرد با این عملکرد اقای استاندار

 2. دروغ سیزده به گسترش شایعه و تخریب دامن زد.
  بچه که بودم فیلم کفتاران چگونه شیر شکار می کنند را زیاد نگاه می کردم کفتار برای انکه شیر شکار کند ابتدا آن را زخمی می کردو آنگاه که شیر بر اثر خونریزی ضعیف شود شیر با آن یال و کوپال شکار کفتار می شود.
  جمله آخر از نویسنده مقیم بنارس هندوستان (آب را گل نکنیم گر چه دروغ بسیار بگویم و دیگران را از آن نهی کنم)

 3. سلام
  خب برای همه واضح هست که چه کسانی از رفتن جناب مهندس هاشمی خوشحال میشوند
  دلواپسان عزل و نصب

 4. اوسط برود و حداقل بیاید وضع سیستان بهتر خواهد شد

 5. خوب همه چی روشن شد.
  چه کسانی طرفدار نماینده دولت تدبیر و امیدند.
  رفتن و یا ماندن استاد بی تدبیر و ناامیدی فعلا در دست وامداران و دوستان گرمابه و گلخانه مشارالیه است.
  اگر بماند باید نسبت به این نمایندگان ادای دین کند.
  راستی از نمایندگان زابل چه خبر.
  بعد از پس گیری استیضاح بدستور استاندار خبری از سرنوشتشان نداریم.
  لابد حق …………………….

  • سرکارخانم عالی ودکترسیسیدباقرحسینی نمایندگان پرتلاش و زحمتکش سیستان در ایام تعطیلات عید در زآبل بودن

 6. گندم پرس حرف حقیقت رو میزنه همین استاندار بمونه بهتره . قبل اینکه اوسط هاشمی بیاد هر روز تن ما می لرزید که مبادا استانداری از سمت خراسان شریف بیارن و دورۀ استانداری امینی که خاطرۀ تلخی بود برای سیستانی و بلوچ دوباره تکرار شود . اگر این استاندار رو هم عوض کنند بهتره از سمت خراسان شریف استاندار نیاورند .

 7. همون بهتر که رود ما که کاری ندیدیم از ایشون جز ….

 8. متاسفانه نخبگان و بزرگان قوم سیستانی و قوم بلوچ دنبال یک منجی و از طرفی منتقم هستند ان هم فقط سر پستهای سیاسی وا داری ولی اگر این دوستان نگاه توسعه محور داشته باشند از این تفکرات سطحی عبور کنند و به توسعه همه جانبه استان را از دولت، مجلس و بطلبند جای تامل دارد
  ما استان بدون گاز هستیم،ما استان بدونوبزرگراه هستیم ما راه اهن نداریم اخیرا در سفرهای نوروزی مقام دوم تلفات جاده ای رو داشتیم و …کلی نشانه های توسعه نیافتگی .خواهش میکنیم از بزرگان و تاثیرگذران استان رها کنید این مسائل را

  • باتشکر’انشالله همه دست به دست هم سنی وشیعه بلوچ وسیستانی فتنه را در نطفه خفه کنیم ونگذاریم ازاستانهای دیگر وهزاران کیلومتر انورتروگاها رفوزه های سیاسی و اداری یامبتدیان بیایند در این استانئ واز شانه خسته این مردم بالا بروند برخی سالهای اخر خدمت خود را با پست طراز بالا به پایان برسانند و برخی هم رزومه کاری درست کنند و سکوی پرتابشان شویم

 9. بنام خدا
  بعد از سی سال انتظار بالاخره استانداری اومد که نیم نگاهی به منطقه بلوچستان داشت ونور امیدی در قلب مردم بلوچستان ایجاد شده بود توجه به نیروهای بومیوتحصیل گردگان بلوچ در پست هایی مانند فرمانداری بخشداری وووو که از ان محروم بودند
  ازنمایندگان عزیز تقاضا داریم جهت حفظ استاندار نهایت تلاش وکوشش خود رانمایند ومردم خطه بلوچستان را از نگرانی بیرون بیاورند

 10. ما که از این خیری ندیدیم فقط از روزی که ایشان آمدن در باغ شهادت را باز کرده اندن