گــنــدمــ پــرس: علی لاریجان رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در حالی خبر از ارائه ی طرح منطه آزاد تجاری صنعتی بانه – مریوان به مجلس داد که این طرح همزمان با طرح ایجاد منطقه آزاد سیستان به تصویب هیات دولت رسیده بود. گــنــدمــ پــرس: بنا به درخواست نمایندگان سـیـسـتـان و کـردسـتـان ، مقرر شده بود […]

گــنــدمــ پــرس: علی لاریجان رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در حالی خبر از ارائه ی طرح منطه آزاد تجاری صنعتی بانه – مریوان به مجلس داد که این طرح همزمان با طرح ایجاد منطقه آزاد سیستان به تصویب هیات دولت رسیده بود.

گــنــدمــ پــرس: بنا به درخواست نمایندگان سـیـسـتـان و کـردسـتـان ، مقرر شده بود منطقه ی آزاد تجاری-صنعتی سیستان خارج از نوبت بررسی شود.

 

IMG-20151122-WA0031

خانم دکترعالی نماینده مردم سیستان نیز درمصاحبه با خبرنگار ما با اشاره به پیگیری برای به ثمر رساندن طرح مـنـطـقـه آزاد تـجـاری-صـنـعـتـی سـیـسـتـان اظهارداشته بود:

با توجه به مطرح کردن هفده فقره طرح در خصوص مناطق آزاد تجاری و صنعتی کشور،طرح منطقه آزاد تجاری سیستان در رتبه ی دهم و طرح منطقه آزاد تجاری بانه مریوان در رتبه یازدهم قرار داشت که نه فقره اول؛مربوط به صورتهای مالی و عملکرد مناطق آزاد تجاری و صنعتی بوده و وقت زیادی می طلبید، به همین دلیل نمایندگان خواهان بررسی طرح منطقه آزاد سیستان و بانه – مریوان خارج از نوبت شده بودند، همچنین پیشنهاد لایحه ی ایجاد منطقه ی تجاری بانه – مریوان بعد از سیستان قرار داشت که متاسفانه هنوز به مجلس ارائه نشده است.

امیدواریم با تلاش نمایندگان مجلس ، این طرح که از خواسته ها ی بر حق مردم سیستان بوده هر چه سریعتر مرحمی بر دردهای مردم منطقه و استان شود.

قنبری

دبیر اقتصادی گندم پرس

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه