گندمـــ پرس : عصر هامون : علی اصغر میرشکاری در گفتگو با خبرنگار سیاسی عصرهامون به تشریح آخرین جزییات کشف و شناسایی پیکر شهید دانایی فر اشاره کرد و گفت: شهید دانایی فر در تاریخ 17 بهمن 1392 به همراه 4 تن از سربازان مرزبانی در منطقه نگور در حوزه شهرستان چابهار توسط گروهک های […]

گندمـــ پرس : عصر هامون : علی اصغر میرشکاری در گفتگو با خبرنگار سیاسی عصرهامون به تشریح آخرین جزییات کشف و شناسایی پیکر شهید دانایی فر اشاره کرد و گفت: شهید دانایی فر در تاریخ 17 بهمن 1392 به همراه 4 تن از سربازان مرزبانی در منطقه نگور در حوزه شهرستان چابهار توسط گروهک های تروریستی ربوده شد و به داخل خاک پاکستان منتقل گردید.

وی ادامه داد: در طول این مدت پیگیری های دیپلماسی فراوانی با طرف پاکستانی انجام شد که در طول مذاکرات اثبات شد تروریست ها از طریق پاکستان وارد خاک ایران شدند و 5مرزبان ایرانی را به خاک پاکستان منتقل کردند.
معاون امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با تلاش های مسئولان و همکاری دولت پاکستان و مشارکت معتمدین و مردم موفق شدیم 4سرباز را به آغوش خانواده هایشان بازگردانیم.
وی با بیان اینکه تروریست ها شهید دانایی فر را از زمانی که به پاکستان منتقل کردند از بقیه مرزبانان جدا نمودند، گفت: آنها بعد از جدا کردن دانایی فر او را به شهادت می رسانند و پیکر مطهر این شهید را در داخل یک کیسه خواب در منطقه ای در خاک پاکستان دفن می کنند.
معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان بیان داشت: از همان ابتدای ادعای تروریست ها در شهادت دانایی فر اقدامات فراوانی در زمینه دیپلماسی، فعالیت های مرزبانی و تلاش های سربازان گمنان امام زمان(عج) و در نهایت رصد های نرم افزاری تایید داشت دانایی فر به شهادت رسیده اما دشمنان انقلاب اسلامی به بهانه های مختلف مانند پیوستن و یا همکاری دانایی فر با تروریست ها سعی داشتند مسیر تحقیقات را منحرف کنند و حتی یک با مطرح کردند که وی به آمریکا پناهنده شده است.
وی افزود: نهایتا در دستگیری عوامل گروهک های تروریستی محل دقیق شهید دانایی فر شناسایی شد و توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) پیکر این شهید بزرگوار به داخل کشور منتقل شد در انتقال جنازه به داخل کشور و بازدید و بررسی پیکر شهید توسط اقوام و خانواده شهید دانایی فر و موارد فنی و اظهارت و اعترافات فردی که شاهد شهادت جمشید دانایی فر بود تایید شد و پیکر شهید مورد اطمینان قرار گرفت.
میرشکاری در پایان افزود: پیکر شهید جمشید دانایی فر 4 فروردین ماه 94 و همزمان با شهادت حضرت فاطمه(س) در زادگاهش شهرستان هامون تشییع و به خاک سپرده می شود.
گفتنی است، گروهک تروریستی جیش الظلم روز پنج شنبه 17 بهمن 1392 چهار سرباز وظیفه و یک نیروی کادر هنگ مرزی نگور شهرستان چابهار به نام سرباز وظیفه محمد نظامی ، جمشید تیموری ، سجاد زهانی ، رامین حضرتی و استوار دوم جمشید دانایی فر را ربودند .
4 نفر از پنج مرزبان ربوده شده جمهوری اسلامی ایران روز 17 فروردین پارسال از چنگ این گروهک تروریستی رها شدند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه