ازاحساس تکلیف ۷نفرازیک طایفه تاکارسخت نمایندگان فعلی درانتخابات

 • کد خبر : 30887
 • ۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۳
ازاحساس تکلیف ۷نفرازیک طایفه تاکارسخت نمایندگان فعلی درانتخابات

گندمــــــ پرس: ۴۰ کاندیدا در سیستان !!! چه می شود که همگان تصور می کنند که می توانند نمایندگان خوبی برای مردم سیستان باشند ؟ بی شک اصلی ترین مساله ضعف نمایندگان سیستان در پیگیری مشکلات سیستان می باشد که موجب شده , همگان خصوصا جوانان به این فکر کنند که هرچه باشند از این […]

گندمــــــ پرس: ۴۰ کاندیدا در سیستان !!! چه می شود که همگان تصور می کنند که می توانند نمایندگان خوبی برای مردم سیستان باشند ؟ بی شک اصلی ترین مساله ضعف نمایندگان سیستان در پیگیری مشکلات سیستان می باشد که موجب شده , همگان خصوصا جوانان به این فکر کنند که هرچه باشند از این دونماینده که می توانند بهتر و قوی تر کار کنند و برای ادای دین به سرزمین مادری خود پا به عرصه انتخابات نهاده اند که جای تقدیر دارد و البته جای نگرانی , و تفکر از سوی دو نماینده عزیز این دوره که چه کردید که چنین شد.
و دومین مساله که نگران کننده تر است اینکه مشکلات سیستان افزایش روز افزونی یافته و این زنگ خطریست برای دولتمران  که به خود آینده و وعده های قدیمی را عملی کنند.
 
علی ایحال
این روزها فضای استان را شور نشاط مضاعفی فرا گرفته و احساس تکلیف برای کاندیدا شدن نیز در وجود همه نمایان شده است و در تمام حوزه های انتخاباتی استان شاهد حضور افراد بسیاری می باشیم که بیشتر آنها گمنام بوده برای اولین مرتبه خود را مطرح کرده اند.
 
حوزه انتخابی زابل نیز از همان ساعات اولیه شاهد حضور کاندیدهای مختلفی بوده  و افراد شناخته شده و کمتر شناخته شده زیادی ثبت نام کرده اند و حال که مهلت ثبت نام به پایان رسید , ذکر مواردی که تا کنون بی سابقه بوده و یا کمتر رخ داده است خالی از لطف نیست
 
ازجمله این موارد می توان به حضور ۷ کاندیدا از طایفه بزرگ شهرکی اشاره کرد , پیش از ثبت نام بنظر می رسید کاندیدای اصلی این جریان پرفسور فرهاد شهرکی باشد , اما حال و پس از پایان ثبت نام که این تعداد افراد ثبت نام کرده اند نشان از آن دارد که یا اتحاد لازم برای حمایت از پرفسور بوجود نیامده و یا باقی افراد به این دلیل که وی شاید مانند دوره قبل بازهم رد صلاحیت شوند وارد صحنه شده اند که اگر این اتفاق رخ داد فرصتی برایشان باقی باشد تا بتوانند کرسی سبز بهارستان را تصاحب نمایند.
 
مساله بعدی که تا جایی که تحقیق کردیم تا کنون در سیستان رخ نداده , حضور همزمان یک زوج ( زن و شوهر) در انتخابات می باشد , دکتر احمد قنبری و خانم زهرا محبی اگر چه جداگانه اما هردو در انتخابات ثبت نام کردند تا نشان دهند که آمده اند تا بمانند , پیش از این دکتر قنبری رئیس دانشگاه زابل و زهرا محبی عضویت در شورای شهر را در کارنامه دارند , زهرا محبی در انتخابات قبلی شورای شهر زابل نتوانست نظر مردم را جلب و برای بار دوم وارد شورا شود حال باید دید با چه تفکری وارد میدان شده و فکر کرده است که این میدان از میدان شورا هم سهل تر است و می تواند در آن موفق باشد.
 
حضور دو نفر از طایفه کیخا ( دکتر احمد علی کیخا و هاجر کیخا ) و حضور دو کاندیدا از سادات سیستان ( سید باقر حسینی و سیده  نرجس حسینی (دختر شهید سید محمد تقی حسینی طباطبایی) نیز از نکات قابل توجه انتخابات سیستان می باشد.
 
دکتر کیخا نماینده دوره هشتم مجلس شخصیتی شناخته شده برای مردم سیستان که دوره قبل در یک انتخاب کاملا احساسی , صحنه را به رقیب خود حلیمه عالی واگذار کرد , حال نیز در فامیل خود با یک خانوم اما ناشناخته که ساکن پایتخت هست رقیب شده است.
سید باقر حسینی نیز که در جریان منطقه آزاد نیز نتوانست انتظارات را برآورده سازد با یک کاندیدای قدر با پیشینه ای مقدس برای مردم سیستان در جمع اقوام خود روبرو می باشد که وی نیز همچون دکتر کیخا اگر نتواند این کاندیدا را متقاعد به کناره گیری نماید از هم اکنون باید او را از جمع بهارستان نشینان جدا دانست.
 
همچنین حضور چشم گیر بانوان در ثبت نام ها را نیز میتوان ناشی از پیروزی حلیمه عالی در انتخابات دوره قبل دانست که موجب شده است , موجی از امیدواری در بانوان سیستانی ایجاد شود و میتوان گفت این مساله یعنی ایجاد امید در قشر زنان سیستانی مهمترین دست آورد حضور حلیمه عالی در مجلس شورای اسلامی بوده است , بانوی نطق های آتشین مجلس و همکارش اگر چه در دوره قبلی به راحتی مورد اعتماد مردم قرارگرفته اند اما شرایط و عملکردشان به گونه ایست که بدون شک این دوره با مشکلات فراوانی مواجه خواهند بود.
 
یکی از نکات قابل توجه دیگر حضور حسین زاهدی کاندیدای که در چندین دوره انتخابات قبلی مجلس نیز حضور داشته و هر بار با رای بسیار کمی انتخابات را به پایان رسانده است وی اینبار البته با توجه به اینکه همفکران اصلاح طلبش زمامدار امور دولت هستند امید دارد تا بتواند رای بیشتری کسب نماید و در مجلس حضور یابد , که البته وی با توجه به حضور چندین کاندیدای نزدیک به جریان اصلاح طلبی استان از جمله محمدرضا پودینه , سرگزی , منصور پروین و دکتر مختاری بعید بنظر می رسد که بصورت رسمی از سوی اصلاح طلبان مورد حمایت قرار گیرد , باید منتظر نشست و دید در نهایت جریان اصلاح طلبی اینبار نیز همچون مجلس ششم می تواند در سیستان موفق عمل نماید و یا سیستانیها یکبار دیگر نشان می دهند که در سیستان خط و جناح معنایی ندارد و به کاندیدای با برنامه مدون برای آینده سیستان رای خواهند داد.
 
در پایان مانیز مانند یکی از کسانی که قرار بود کاندیدا شود و در روزهای ثبت نام اعلام کرد که از کاندیداتوری انصراف داده است :  به عزیزان , مردمان خوب و صبور دارالولایه سیستان توصیه می کنیم , در نهایت نام شخصی را بر صفحه تعرفه در دست خویش ثبت نمایند  که تا روز برگزاری  انتخابات با رفتار و کردار و متانت خویش خلق نیکوی سیستانی را به نمایش بگذارد و در برنامه هایش بداند که درد چیست و راه درمان را بخوبی تشخیص داده باشد , در یک کلام : از قوم گرایی های معمول پرهیز و به سمت برنامه محوری حرکت نماییم و فراموش نکنیم که گوشه ای از آنچه امروز بر سرزمین ولایی و اسطوره ای سیستان می گذرد , گاها  از عدم دقت در انتخاب ها می باشد
امیدوارم انتخابی اگاهانه ازسوی مردم سرزمینم رقم بخورد و بهترینها برای دارالوالایه انتخاب شوند و برای آینده ای روشن تر از امروز تلاش کنند.
لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=30887

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 154در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۵۴
 1. سلام
  اجماع فامیل کیخا بر کاندیداتوری دکتر احمد علی کیخا می باشد و سرکار خانم دکتر کیخا نیز با هماهنگی فامیل بهنفع ایشان کناره گیری و برای خدمت به سیستان در کنار ایشان قرار می گیرد با ارزوی سلامتی برای هر دو بزرگوار

  • ان شالله دکتر کیخابهمراه مرد جنگی دیگری در انتخابات پیروز خواهند شد. امید انکه از انتخابات احساسی دوره قبل درس گرفته باشیم و با اندیشه رای بدیم.

  • باسلام ما سیستانی ها دیگر احساسی با صحنه انتخابات برخورد نمی کنیم .گزینه های ما دکتر دهمرده و دکترکیخا هستند این برادران متخصص دردهای سیستان میباشند تجربه وکارنامه موفق درمدیریت های کلان کشور نشان دهنده تعهداین بزرگواران می باشد. (به امیدسیستانی آباد)

  • بد بختی سیستان همین فامیل گرایی هست دکتر کیخا اگر توانمند بود در همان جایگاه اداری که داشت می توانست به سیستان خدمت کنه

 2. چرا از دکتر دهمرده اسمی نبردین
  ایشان امید اول انتخابات هستند
  مطمین باشید این دفعه اقای زاهدی همون 2-3 هزار رای رو هم نمیاره

  • مطالبه گر عزیز لطفا تحقیق کن دکتر حسین زاهدی دوره قبل ١٠هزار رای آوردن لطفا کمی تحقیق کن بعد حرف بزن

  • اگه مردم فامیل و طایفه گری رو کنار بزارن و بر اساس شایستگی رای بدن بدون تردید جناب زاهدی جزوه نمایندگان مجلس خواهد شد

   • باسلام
    جناب اقای دکتر زاهدی از جانبازان شیمیایی دفاع مقدس هستند . ایشان پیرو خط ولایت فقیه و حامی خانواده های شهدای شاخص سیستان ازجمله شهیدان عسکری ، شهیدان میرزایی ، شهیدان ملایی و … هستند . امید است که به فضل پروردگار موفق و پیروز باشند .

  • با عرض سلام چرا از ریس جمهور سابق سیستان و بلوچستان جناب دکتر دهمرده چیزی ننوشتین ؟؟؟
   چرانگفتین علت دیوار کردن مرز در زمان استانداری ایشون چه نفعی برای ما سیستانی ها داشت که مردم رو به خاک سیاه نشوندن ایشون اگه میتونستن کاری بکنن که زمان استانداریشون میکردن چرا نگفتین رو بی خردی اومدن رو اثار باستانی و تمدن سیستان چاه نیمه ۴ رو اجرا کردن با ان همه درصد بالای تبخیر اب چرا نگفتین ؟؟؟ چرا ان همه بودجه رو برای ساخت چاه نیمه ۴ زیر خاک کردن چرا دریاچه رو لایه ر روبی نکردن و اب رو در اونجا ذخیره نکردن تا مردم از این بدبختی در بیان چرا نگفتین دکتر دهمرده جلوی انتقال اب زابل به زاهدان رو نگرفتن؟؟؟ چرا ؟؟؟؟؟ شما هم خیانت کار هستین دلتون واسه سیستان و سیستانی نسوخته ؟؟؟ چرا؟؟؟؟؟؟ افرادی امسال شماهستند که سیستان رو به فنا و نابودی کشیدن؟؟

   • برای من سیستانی چند سئوال مطرح است :
    اگر خط آب بد است چرا خط دوم در حال کشیدن است؟ در سال های اخیر از نمایندگان مخالفتی شده است ؟ نتیجه کارهای عملی برای هامون چه شد ؟
    به نظر شما وقتی کسی مجری قانون است می تواند بر خلاف قانون عمل کند ؟ چه کسی قانون را در مجلس تعیین می کند ؟ اگر قانونی به نفع سیستان تصویب می شد آیا بازرسی و دیوان محاسبات و دیوان عدالت اداری اجازه می دادند مجری بر خلاف قانون عمل کند ؟
    برادر قبل از تکرار شنیده ها کمی مطالعه کن . من و تو اگر مطالعه کنیم سیستان پیشرفت می کند.

    • میخای چند تا کلیپ تذکر تو مجلس از حرفهای خانم دکتر عالی برات بفرستم از خط دوم انتقال آب ؟!

   • عزیز بدبخت شده سیستانی منتظر پاسخ شما هستم درباره ساخت چاه نیمه شماره 4 بایب به عرض شما برسانم که این طرح در دولت سازندگی مطالعاتش انجام شد ودر دولت اصلاحات شروع به ساخت کردن اما تنها تفائتش این بود که در دولت نهم به پایان رسید در مورد خط لوله آب که فرمودید در دولت سازندگی شروع به ساخت کردن و در دولت اصلاحات افتتاح شد مثل اینکه فراموش کرده اید چرا بیخود شخصی را تخریب میکنید در مورد خط دوم انتقال آب به زاهدان هم باز پس از خروج ایشان از مسند استانداری اجرایی شد لطفا تاریخ شروع پروژه را در اینترنت سرچ بفرمایید تنها شاید به دیوار مرزی اشکال گرفت آن هم با توجه به اینکه طرح در سطح کلان کشور تصویب شده بود از دست ایشان کاری بر نمی آمد اگر مرد بودید مثل مردم بلوچستان مهندسان را فراری می دادید نه اینکه به خاطر حقوق کارگری و بنایی شریک ساخت میشدید عزیز دل مثل اینکه فراموش کرده اید گران شدن و کمبود سیلندر گاز را قبل دیوار مرزی که تا مرز 5برابر قیمت آن زمان خریداری میکردید حداقل برای زمستان یک فایده ای داشت هر چند امیدوارم گندم پرس مطالب من را حذف نکند وبدون کاستی بگذارد منتظر جواب شما هستم من خود در زاهدانم اما یک سیستانی هستم

   • در رابطه با دیوار مرزی فقط مادری که فرزندش را در راه قاچاق از دست داد و خانواده هایی که عزیزانشان را در جاده ی دوست محمد به سبب تصادفات بیش از حد با ماشین های حامل سوخت از دست دادنند و مادران سربازانی که همیشه در حال استرس برای جان فرزندانشان به دلیل درگیری با اشرار بودند می توانند نظر دهند. امنیتی که در منطقه هست همه ی ان به سبب این دیوار است. دیوار در دارد و می توان از طریق قانونی باعث افزایش و رونق منطقه شد. اینکه مسئولان وقت توانایی اجرای طرح های منطقه ایی را ندارند دیگر گناه دیگران نیست. یا اینکه نماینده ی وقت نمی تواند همکاران خود را مجاب به رای اوردن منطقه ازاد کند تقصیر دیگران نیست. لطفا کمی فکر کنید. در دوران باز بودن مزر بسیاری از افغان ها و طالبان در منطقه حضور داشتند و با دزدی ها و تجاوزهایی در شهر همیشه شرایط نابسامانی را ایجاد میکردند. امکان ادم ربایی و خارج کردن از مرز بسیار بیشتر بود. از خدا بترسید و این موارد را لحاظ کنید و بعد در رابطه با مرز نظر بدهید. خدایی نکرده یکی از عزیزان شماهایی که اینقدر سنگ مرز را به سینه می زنید دچار یکی از این حوادث به سبب نا امنی شود ببینم باز هم زبانتان دراز است

   • لوله ی اب دوم در سال 90 تصویب شده است و لوله ی اب اول هم در دهه ی 70. این ربطی به جناب دهمرده ندارد. در ضمن لایه روبی دشت هامون که بسیار سختتر از چاه نیمه بود و اگر اب در هامون رها میشد که تا به امروز از تشنگی مرده بودیم. اینکه پس از جناب دکتر جهت خارج کردن اب به سمت مزارع تحت لوله کشی فعالیتی نشد این دگیر تقصیر دکتر دهمرده نیست. تا انجایی که رهبری هم به این موضوع پی برد و خود شخصا بودجه ایی اختصاص داد. زیرا می دانستند پس از دکتر دهمرده برای این منطقه کسی کار نخواهد کرد.
    در نهایت از سایت گندم پرس بسیار مچکرم بابت متنی که قرار دادنئ. واقعیته هایی بود که در ذهن تک تک ما می گذشت و به سبب همبن واقعیت بودن اینگونه اتیش فتنه و دروغ و حیله در افراد منافع طلب فوران کرده است.

   • 1- رییس جمهور سیستان و بلوچستان؟؟
    2- خط لوله اول انتقال اب در دوره خاتمی ساخته شد چه ربطی به ایشون داره؟
    3- چرا هرچی بدبختی اونجا هست سر این اقا میندازی بزرگوار؟
    4- برای منم واقعا یه سوال پیش اومده که چرا دانشکده پزشکی زابل رو راه انداخت؟ چرا دبیرستان دانشگاه رو دایر کرد؟ چرا دانشگاه زابل رو گسترش داد و مرکز تحقیقاتی چاه نیمه رو؟ چرا فضای سبز زاهدان رو زیرو رو کرد؟
    یعنی بقیه شخصیتهای شرکت کننده در انتخابات سیستان اینقد خنثی بودن که یکی در نقد عملکرد یا تقدیر ازشون برنمیاد؟
    خیانت رو اون کسایی میکنن که با رای من و تو میرن مجلس و فقط پول اسمشو میخورن نه عملگردشو نه کسی که میتونه هرجایی بره کار کنه اما پا میشه میاد زادگاهش خاک بخوره

   • تاریخ تصویب و اجرای پروژه هایی را که نوشتی با دوران مدیریت ابر مرد سیستان بررسی کن شاید هدایت شوی و خدا شما را به خاطر شایعه پراکنی و تهمت و افترا ببخشاید و اگر تفکرات عمروعاص های زمانه مانند شما نبود و این ابرمرد بر کرسی خدمت در استان چند سال می بود حالا جاده زابل به زاهدان ، افتتاح خط را اهن در زابل و شیر گاز در زابل حدافل چند سال جلوتر به بهره برداری می رسید لطفا به نتیجه شایعات خود حداقل از دید اخروی فکر کنید این طایفه گرایی در اخرت به دادتان نخواهد رسید

   • سلام مجدد، فراموش کردم بگم که به واسطه چاه نیمه چهار طرح انتقال آب به اراضی دشت سیستان اجرایی شد هرچند از الباقی چاه نیمه ها هم آب انتقال می دهند به اراضی پایین دست آن چاه نیمه ؛ قابل توجه تو دوست عزیز طرح انتقال آب به اراضی دشت سیستان که تنها محل درآمد مردم سیستان است توسط ایشان ارائه شد که حدود 5 سال است طرح به صورت آزمایشی در هامون اجرایی شده است و در الباقی زمینهای سیستان به دستور رهبری طرح اجرایی شد که حالا دولت این طرح را به نام خود تمام کرد طرحی که از دولت قبل و استانداری دکتر دهمرده شروع شد لطفا گندم پرس متن را بگذار

  • مطالبه گر حق کی و چی هستی که کورکورانه آمار میدی!
   آمارت رو کامل کن عزیز دل برادر.
   مهم نیست که کاندیدا کجای جدول هستن. مهم آینه کی تو قلب مردمه
   زاهدی در قلب من است ♥♥♥♥

  • احسنت

 3. متاسفانه در فامیل شهرکی بعد از مهندس شهرکی که از طرف جامعه سیستانیها کاندید شد و محبوب مردم شد فرد بی سوادی به نام … شهرکی فرزند عزیز ،باعث اختلاف فامیل شد و با اینکه در فامیل شهرکی 5 نفر هم از این آدم خوششان نمی آید هر جا میرود خودش را به دروغ بزرگ فامیل شهرکی قلمداد میکند و این 7 نفر هم بر ضد غرور و تکبر و بی ادبی …شهرکی کاندید شدن. وبلاگ طایفه شهرکی هم موید این مطلب است.
  با تشکر

 4. ای کاش همه افرادی که اسم میبردین بصیرت میداشتن و به احترام سیستان و برای ابادی سیستان دکتر دهمرده رو بعنوان نفر اول انتخاب میکردن و یک قدم عقب تر از این ابر مرد برای نفر دومی با هم رقابتی سالم میکردن نه اینکه…
  مردم سیستان حماسه ای دوباره خواهند افرید….

 5. سلام به گندم پرس در مورد زاهدی کاملا تابلو و ضایع تخریبی نوشتید، ولی حرفمن به مشما زاهدی دو رای دارد یکی من +یکی خودش
  جایگاه و محبوبیت و معیار و تحلیل نوشتارهای شما نیست

 6. به قول حاج حسین زاهدی :ما را چه باک که بارگه ما در کجا کنند، زیرا که سینه مردم هوشیار بارگه ماست

 7. ما زنده به آنیم که آرام نگیریم، موجیم که آسودگی ما عدم ماست /زنده باد حاج حسین زاهدی /گندم پرس مرسی بابت تخریب /خدا حفظت کنه که دلواپسی

 8. خدا خودش بخیر کنه

 9. باسلام
  متاسفم واسه سایت گندم پرس گرچه جناحی کار کردن این سایت برای همه مشخصه ….
  دکتر حسین زاهدی گزینه حامی دولت هستن ایشون قطعا یکی از گزینه های مجمع اصلاح طلبان خواهند بود.
  مردم هم آگاه شدن که باید به گزینه های حامی دولت رای بدن برای موفق بودن و تعامل با وزرا برای پیشرفت سیستان
  به امید موفقیت روز افروز دکتر حسین زاهدی
  حماسه دوباره اصلاح طلبان نزدیک است…

  • دکتر حسین زاهدی گزینه حامی دولت هستن ؟ یعنی ایشون از دولت حمایت می کنند ؟ منظورتون این بوده که مورد حمایت دولت هستند ؟
   یک اشتباه لفظی بوده من به جای شما تصحیح کردم

  • ششما گندم پرس تخریب گونه می پندارید بعد خود شما حرفهای گندم پرس را می زنید که حامیش دولت و اصلاحات است .
   خیلی برام جالب بود
   بعضی کامنت ها هم با چند اسم امده

  • کدوم دولت؟؟؟ دولت اصلاح طلب خودش از لحاظ کشوری کاملا زیر سوال رفته و فقط وعده هایی می دهد که خود هم نمی تواند اجرا کند. مت نه طرفدار اصلاح طلبانیم و نه اصول گرایان. ما فقط حقمان در رابطه با حداقل های مورد نیاز برای زندگی را می خواهیم و انتظار بی جایی نداریم. ما هم منطقهی پر رونق می خواهیم. منطقه ایی که از بنیاد و چایه ایی شروع به پیشرفت کند. نه اینکه عده ایی نالایق به سبب جناحشان دست به هر نوع رفتار و کرداری بزنند و بگویند ما همسو با دولتیم. نماینده ی همسو با رهبری برای ما نیاز است و دیگر هیچ. جانم فدای رهبری که انسان شناسی را خوب یاد دارند. به اونگویید دهمرده، بلکه وی حقیقتا صد مرده است.

 10. زاهدی کارش برای رفتن به بهارستان تمام است. مردم به زاهدی رسیده اند. حال این خبر شما بعید میدونم تغییری ایجاد کنه. مردم دیر رسیدند و دیر شناختند زاهدی را ولی حال که میبینیم واقعا زود شناخته شد برای نجات سیستان و بازار داغ تخریب

 11. باسلام،
  فقط میخاسم ی چیزیو به شما که خود را محقق در زمینه انتخابات میدانید بدانید که مردم سیستان به این نتیجه رسیدن که فامیل و طایفه بازی دیگر جایگاهی ندارد،تمام کاندیدا دوره ها قبل بر اساس فامیل و…بالا امدن ولی این دوره فرق داره،جناب زاهدی همیشه در صحنه بودن تا زمانی که مردم زابل به این نتیجه برسن که بر اساس شایستگی نماینده انتخاب کنن.مطمعن باشید این دورع چون جناب زاهدی رو مردم شناختن پتانسیل پیگیر بودن شون بخصوص،جزوه نمایندگان خواهد شد

 12. یارب مگذار که رسانه سیستان به دست نا اهلان بیفتد.

  با عرض خداقوت خدمت مدیران و سردبیران محترم گندم پرس
  باید گفت که دید شما به مسائل سیاسی روز سیستان بسیار بسته و ناقص است، با کمی تحقیق و تفحص به واقعیت ها برسید.
  کاندیدا بودن در چند دوره جرم نیست و این شما نیستید که متر و معیار برای کاندیدا انتخاب می کنید، بلکه مردم هستند، آیا کاندیدای مورد نظرتان را برنده دیدید که هیچ نگفتید و فقط فقط چسبیدید به تخریب شخص زاهدی!!!!
  باشد که رستگار شوید

 13. اعوذبالله من الشیطان الرجیم
  بسم الله الرحمن الرحیم
  و تعذ من تشا و تذل من تشا
  رسالت رسانه ای تان چه شد!
  تخریب زاهدی به چه قیمت؟
  چرا جای آن کس که خبر اعلام کاندیداتوری اش را زدید در میان سخنتان خالیست،آقای دال بزرگ را می گویم

 14. گندمک بابا باز که زدی تو کار تخریب… اونم تخریب انتخاباتی… هفتم اسفند تیتر بزن منتخب مردم سیستان زاهدی :از گندم پرس بابت تخریب و تمجید تشکر می کنم

 15. به گندم پرس پیشنهاد میکنم به جای تخریب زاهدی برای دهمرده تبلیغ کنه. چون انتخابات داره تموم میشه و نتونستید مدرکی دال بر نساختن مرز توسط ایشون ارائه بدید. پس یاعلی،…….

 16. با سلام خدمت دوستان شما در مورد جناب زاهدی نوشتین دو سه هزار رای اوردن دوره قبل در صورتی که دوره قبل با این که ما شناختی از صداقت و دل سوزی و سیستان دوستی حاج حسین زاهدی نداشتیم و رای ندادیم ۱۴ هزار رای اوردن این دوره که با شناختی که پیدا کردیم نسبت به ایشون رای همه ما حاج حسین زاهدی

  • به خداوندی خدا اینقد مطلب واسه تخریبش دارم که جز حقیقت نیست اما بازم به خدا میسپارم سرنوشت سیستان رو و براساس توانمندی هرفرد انتخاب بشود. تخریب های شما را هم پذیراییم. ما ظرفداران دکتر دهمرده بسیاری از موارد داریم که این بزرگوار جهت ابادانی سیستان انجام داده اند و امروز فواید ان به صورت مستقیم در منطقه موثر است و ما همان ها را برای عنوان کردن داریم و نیاز به تخریب دیگران نداریم. اما متاسفانه برخی از کاندیدا به دلیل نداشتن رزومه و عملکرد کاری سعی در تخریب دیگران دارند تا کارهای او را هم کم و ضعیف جلوه دهند. اگر واقعا مرد خدایید و توانمندید از فعالیت ها و کارهای خودتان بگویید و سالم رقابت کنید. این رفتار تخریب گرانه ی شما نشان از درون پوچتان دارد و مطمئنا می توان نتیجه گرفت که برنامه هایی هم که اعلام خواهید کرد دروغی بیش نیست. از کوزه همان برون تراود که در اوست

 17. چقدر طرفداری زاهدی زیاد بودن بهشون بر خورده گندم پرس ،منم وقتی اسمش رو دیدم تعجب کردم که چرا هر دفعه کاندید میشه ولی شاید به قول طرفداراشون این دفعه رأی بیاره کسی چه میدونه!!!! امیدوارم این بار بهترین انتخاب رو مردم بکنند که شاهد سیستانی اباد باشیم به امید انروز

 18. از این اقای ناجی احمدی نژادی بپرسید در زمان حکومت چه کسی دور سیستان رو دیوار کشیدن ؟
  چرا بعد در حادثه تروریستی تاسوکی فرار کردی مصاحبه زنده تلویزیونی مهمتر بود یا اینکه بعنوان شخص اول و مسول شورای تامین استان چرا به تروریستها اجازه خروج از کشور را دادی ؟
  اجرای لوله اب 1و2 به زاهدان به دستور چه کسی و در زمامداری چه کسی صورت گرفت ؟
  چرا 60میلیارد تومن از بیت المال را صرف هزینه انتقال اب به تاسوکی و تاکستان خیالی ات کردی؟
  چرا جاده ترانزیت را از میان روستای شیخ لنگی عبور دادی ایا راه دیگری نبود؟
  چرا جاده زابل به زهک را تعریض نکردی و دستور جاده ای به عرض80متر از میان بهترین اراضی کشاورزی دادی که باید از خمک و روستای شیخ لنگی عبور میکرد؟
  اصلا این چند مدت کجا بودی ؟ در زمانی که ما خاک میخوردیم تو مشاعی در هاله نور احمدی نژاد غرق شده بودی !!!!
  چرا نماینده کثیفترین دولت بعد از انقلاب دوباره کاندیدا مجلس شده است ؟

 19. درود بر دکتر دهمرده ناجی سیستان
  امیر کبیر سیستان
  پس زیاد آب در هاون نکوبید.
  خداوند می داند پدر چه کسی را بیامرزد
  پس بدبختی ما به خاطر ضعف ماست چیزی برای گفتن نداریم کاری برای مردم نکردیم حالا موقع آن است که توانمندی های دیگران زیر سوال ببریم.
  فاتحه سیستان با نمایندگانی که تا کنون فرستادیم خوانده شده است بیاییم این بار با عقل رای بدهیم
  دوستت داریم دکتر دهمرده

  • درود بر دکتر حبیب الله دهمرده بزرگوار.

  • امیر کبیر سیستان و سر دار سازندگی سیستان مهندس شهرکی هست که در دوره جنگ این قدر به سیستان خدمت کرد و بالاترین بودجه ها را گرفت و رییس دوتا کمیسیون بود.

   ۱. جاده زابل به زاهدان

   ۲.تاسیس بیمارستان زابل
   ۳.سازمان عمران سیستان با ردیف بودجه مستقل
   ۴.طرح و اجرای جاده زابل نهبندان
   ۵.تاسیس فرودگاه زابل و بلیط های یارانه ای
   ۶.طرح آبرسانی به ۸۴۰ پارچه روستا
   ۷.تاسیس دانشکده کشاورزی زابل که بعدها ارتقا یافت و شد دانشگاه و دیگران آن را به نام خود مصادره کردند!!!
   ۸. مدیریت سیل ویرانگر سیستان
   ۹. طرح فاضلاب سیستان
   ۱۰.تا سیس دانشگاه پیام نور

   و چندین و چند طرح دیگر

   و مهمتر از همه اینه که بنده خدا هیچ ادعایی هم نداره.

 20. به نظر من مطلبت مفت نمی ارزه
  این بلوغ فکری افراد رو درون یک طایفه نشان میده.
  اژ حق قانونی خودشون استفاده کردن.
  تو راهکار واسه خودت پیدا کن که منزوی شدی.

 21. سلام مثل روز روشنه که این همه کامنت برای زاهدی کبیر رو یک نفر گذاشته از گندم پرس بعید هست که کسی که با اسامی مختلف کامنت میزاره رو منتشر کنه لطفا بررسی کنید تا حق رعایت بشه
  درود بردهمرده و کیخا

 22. با سلام .با تو جه با سابقه کاری حاج حسین زاهدی و دکتر دهمرده رای من و بیشتر مردم به این دو کاندیدا هست.حسین زاهدی فردی صالح و درستکار هست وایشون فردی دلسوز برای سیستان هستند .واما دکتر دهمرده اگر مرز را دیوار کشید امنیت را به منطقه آورد هیچوت فراموش نکنید روزهایی که مرز باز بود و ما امنیت نداشتیم . اگر منطقه آزاد اجرایی شود هم امنیت داریم و هم سیستان پیشرفت می کند.

 23. گزارشی کاملا غیر منصفانه در مورد انتخابات است، آمار فضا و احوال جامعه سخن از دهمرده، کیخا، زاهدی و شهرکی دارد ولی فقط سه تن در این بین تخریب و یک نفر نامی هم از او نیست

 24. در مورد سید باقر حسینی و حسین زاهدی خیلی بد نوشتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خدا بخیر کنه

 25. تخریب کنید زاهدی را ملت ما بیدارتر می شود. خدا رو شکر حداقل قبول دارید زاهدی کاندیدا هستش

 26. کیخافردی باسواد ودارای دانش کافی درموردمعضلات سیستان میباشد.وحضورایشان درمجلس دراین دوره برای مامردم حیاتی میباشد.رای ما دکترکیخا

  • با سواد در پیدا کردن شماره کرسی مجلس بعد از چهار سال ، تدبیر در معاونت سازمان محیط زیست کشور و انتخاب افراد مناسب برای این پست در استان و شهرستان و پی گیر برای شش میلیارد تومان پول دریاچه هامون و…..

  • آقای کیخا در مدت نمایندگی خود واسه ما چیکار کردن که حالا اومده؟هه

   • خوب گفته اند که:
    کسی که خواب هست را میشه بیدار کرد
    ولی کسی که خودشو به خواب زده نمیشه
    الانم برادر من بدجور خودتو به خواب زدی .

  • عاشق سیستان تمام زحماتی که دکتر کیخا در 4 سال نمایندگی برای سیستان ومردم مظلوم سیستان کشیده واقعا باب خسته نباشی گفتن دارد فردی که از دانش وسوادش نتواند معضلات را حل یک فرد کاملا بی سواد است چرا فقط در یک سری کارا… می تواند استفاده کند

 27. هم استانیهای عزیز سیستانی حواسمان باشد بازیچه برخی برخی نااهلان که متأسفانه در منصبهای مدیریتی استان هم هستند قرار نگیریم و بزرگان سیستان من جمله دهمرده ها و زاهدی ها و کیخاها و شهرکیها و حسینی ها و … را تخریب نکنیم .
  برنامه فتنه برای استان گل آلود کردن آب و رسیدن به هدف یعنی فرستادن نماینده ای ضعیف ، ناآگاه و دستنشانده از حوزه سیستان می باشد.
  سیستانی بیدار باش و هوشمندانه انتخاب کن نماینده ات را.

 28. تعصب و فامیل گرایی و حزب بازی ممنوع ما دیگر نه به حزب رای می دهیم ما فقط به دکتر دهمرده و دکتر کیخا ناجیان سیستان رای خواهیم داد . این نشانه آخر است انشاالله با وجود دو مرد غیور شهر آباد داشته باشیم و باعث نجات سرزمین رستم شوند . سرزمین شهیدان بی ریا ی استان . بیایید دل مقام عظمای ولایت را شاد کنیم . بیایید دل امام زمان عج را شاد کنیم تا سرزمین ولایت خالی از سکنه نشود .خدایا نیروی ایمان را در سرزمین مردان مرد . مردان صبور قوی فرما . تا شرمنده مقام معظم رهبری و امام شهیدان و شهیدان مظلوم سیستانی نباشیم . به امید ظهورمهدی موعود عج

 29. خداروشکر اسم زاهدی گرفتید که همه اصلاح طلبا هجوم بیارن و هر کدام چند کامنت بذارند با چند اسم البته تابلو است این امر…
  در موارد بالا به حاشیه های جالبی اشاره کردید از زوج سیستانی تا عدم اتحاد در طایفه بزرگ شهرکی و …
  و موضوع مهم که دوستان فقط راجب اقای زاهدی صحبت می کنند انگار تمام سیستان یک زاهدی است و بس ولی باید بگویم در انتخابات پیش رو نخبه های سیستانی هم حضور دارند و امیدوارم گندم پرس عدالت را برقرار کند و الباقی کاندیداها را هم مورد نقد و بررسی قرار دهد.
  میگن دزد وه ریش خه پخله داره این مثال زدم تا بگم اینقد عزیزان بهشان سخت گذشته این واقعیت که تحمل ندارد چهار کلام نقد و واقعیت بشنونند.یکم ظرفیت ها بالا ببرید.
  بقول یک دوستی که عرض کرد دولت و استاندار حامی زاهدی است مطمن باشید مردم هم حامی بهتر از زاهدی ها خواهند بود و اینبار اشتباه چهارسال قبل را تکرار نخواهند کرد

  • شما چرا اینقدر حرص و جوش میخوری؟ پیغمبر شدی غم اصلاحات میخوری، خدا ما را در زمره یاران صادق و راستین امام زمان (عج) قرار دهد

 30. و یادم رفت بگویم غرور کاذب در دولت اصلاحات و افراد اصلاح طلب به فراوانی دیده می شود که امیدوارم خدا عاقبت سیستان و سیستانی رو بخیر بگذرونه

 31. رای من، خانوادم و فامیلم بر اساس تحقیق، تفحص، آگاهی، دیدن و شنیدن، نگاه به گذشته کاندیدا به دکتر کیخا و حاج حسین زاهدی خواهد بود و مطمئنا از چنین رایی سرخورده نخواهم شد، چون از روی احساسات و هیجان و جوزدگی نیست

 32. با سلام ، دوستان عزیز ودلسوز سیستان ، از نقد نترسیم ، حتی اگر فکر می کنید که منصفانه هم نیست ، باز اجازه بدهید شما را نقد کنند ، این نقد ها باعث می شود شما بیشتر فکر کنید و سپس پاسخ دهید ، حداقل نتیجه نقد این است که شما را بفکر وا میدارد ، تا سخن گفته نشود عیب وهنر هم نهفته و پنهان می ماند ، اگر گندم پرس این مطلب را نمی نوشت ، شما کجا وچگونه می توانستید این مطالب زیبای خود را منتشر کنید ، گندم پرس بر حسب وظیفه وتکلیف خود مطلب را نوشت ومنتشر کرد هر چند ممکن است به مزاج ما خوش نیاید ، اما همین که ذهن وافکار مارا درگیر ومنجر به واکنش بر اساس باور های ما نموده ، بنظر میرسد به تکلیف خود عمل نموده است ، پس با هر نقدی نفر مقابل خود را دشمن نپنداریم ، بلکه اورا نیز چون خود دلسوز بدانیم. با آرزوی موفقیت وسر بلندی سیستان .

 33. باسلام خدمت دوستان
  متاسفانه تمامی مطالب وسخنانی که ردوبدل می شودنشان ازانتخابی براساس قوم وقوم گرایی درسیستان هست وهرکس میخواهدنماینده مجلس ازطایفه وفامیل خودش باشد که دلیل موثق وموجهی برعقب ماندگی سیستان دربسیاری اززیرساختها گردیده است.
  اگرازروی انصاف وباچشم بازوبابصیرت تمام به دوروبرمون نگاهی بیتندازیم افرادسیستانی زیادی روبامدارج علمی بالاوتجربیات فراوان می یابیم که درشهرهای دیگر، استان های دیگرکشور وحتی کشورهای دیگربرای مردم وملت ایران خدمتها کرده اند.
  مادکتروپرفسورومهندس ودانشمند سیستانی کم نداریم ، به والله کم نداریم .
  ولی سوال اینجاست که چرااین دانشمندان سیستانی درعرصه انتخابات که واردمی شوندلطمات سیاسی آنهم ازجانب همشهریان خودشان میخورند.
  نتیجه اینکه کوزه گرازکوزه شکسته آب میخورد.
  خواهشاانتخاب رابراساس توانمندیهاوقدرت نفوذفرددرسطوح بالادستی استانی وکشوری ونیزفردی که دردکنونی مردم ازجمله بیکاری ، خشکسالی اسف بارچنین ساله انجام دهید.
  به والله سیستان ازلحاظ وسعت خاک ومحیط آنقدربزرگ نیست که نتوان آن راساخت ، جمعیت آن هم ازبسیاری شهرهاوکلان شهرهای دیگرکشورهم کمتراست وبابرنامه ریزی وتلاش خالصانه نمایندگان اصلح میتوان آن راآبادکرد.سختی ومشکلات فراوان داردولی اگربخواهیم میتوانیم.

 34. یک نماینده باید شرایط ذیل راداشتهباشد تا بتواند مفید برای کشور ومنطقه خود باشد
  آگاه به شرایط سیاسی اجتماعی و…منطقه خودباشد
  آگاه به قوانین بالادستی و…باشد
  آگاه به مدیریت در داخل کشور باشد (رانت ها رابشناسدو…)
  باسازوکارهای اداری بخصوص قوانین داخلی مجلس ،نقش سازمان مدیریت ،نحوه تعامل باوزیران واستفاده صحیح از قدرت نمایندگی و…..باشد
  توان استفاده از ظرفیت های نیروهای بومی بخصوص استفاده ازتجارب نمایندگان قبلی ،مدیران وکارشناسان وصاحب نظران راداشته باشد
  و….
  هرکس این توانایی هاراداشته باشد ازهرقوم وطایفه مورد نظر من می باشد

 35. سلام به همه دوستان به تمام عزیزیان که به دنبال آبادانی سرزمین سیستان سرزمین مردان مرد بوده اند تاریخ درخشان سیستان مایه افتخار ماست در طول تاریخ مردم سیستان سرافراز ترین و بهترین مردم چه قبل از اسلام و چه بعد از اسلام بوده اند مردمی که از روز اول انقلاب اسلامی با جانفشانی و تقدیم شهیدان زیادی در زمان جنگ تحمیلی و در مرزهایی جنوب شرق نشان دادن که در دفاع از ایران اسلامی همیشه آماده هستند سیستان امروز شاهد حوادث اجتماعی بسیار تلخ است جوان سیستانی به دور از تمام انگیزه های سیاسی و تنها برای یک هدف آن هم دفاع از مردم سرزمین خود تصمیم به کاندیدا شدن در مجلس دهم جوان که با مدرک کارشناسی ارشد در بازار زابل به شاگردی مغازه رضایت داد و حتی یک بار به وضعیت موجود در سیستان اعتراض نکرد زمانی که به صورت کاملاً اتفاقی متوجه وزیر کار دولت تدبیر و امید به همراه مدیرکل اداره کار استان در بازار به صورت ناشناس بود در کمال ادب به ایشان خوشامدگویی کرد و مشکل بیکاری خود سایر جوانان تحصیل کرده سیستان را مطرح کرد فقط با لبخند اقای وزیر و امید به آیند بهتر مواجه شد جوان سیستانی که زمانی که با او در مورد کار در بازار گفتگو میکنید شما را به یاد شهید رجایی و دست فروشی آن بزرگوار در بازار می‌اندازد جوانی که از لحاظ بینش و اطلاعات سیاسی حتی از قویترین رجال سیاسی حال حاضر سیستان بیشتر است دارای برنامه‌ها بسیار متفاوت و در نوع خود بی‌نظیر زمانی که نمایندگان ادوار گذشته سیستان با کم کاری و یا بهتر بگویم سیاسی کاری و شخصی نگری نسبت به مسائل سیستان در نهایت وضعیت موجود را رقم زدند مستحق محاکمه هستند و بازخواست حال با فشار و تهدید و ارعاب نسبت به چنین جوانان لایق و شایشه جایگاه سایر کاندیداها به شدت به خطر افتاده دلسوزی برای سیستان نیاز به داشتن سابقه نیست نیاز به قلب دلسوز دارد جوان که امروز تمام دعا و مناجات ظهور امام زمان و قرار گرفتن در بین یاران امام زمان است هیچ گاه دچار لغزش نخواهد شد مردم عزیز سیستان با مسائل به وجود آمده در چند روز قبل مطمئن باشید جوان سیستانی با انصراف خود پیام سیاسی بزرگی به شما خواهد داشت به امید سیستان آباد

 36. از گندم پرس بعیده که وقتی یک نفر با چند تا اسم میاد و نظر میزاره منتشر کنه مثل روز روشنه که نظرات افراد رو یک نفر نوشته
  دوستان تحیلی جالبی بود البته باید می نوشتید که دکتر دهمرده هم که کاندیدا شده اگر چه از اقبال عمومی بسیار بالایی برخوردار است و از همکنون برخی وی را پیروز اول انتخابات می دانند اما حتما می داند که در روزهای پایانی و با توجه به اینکه نزدیکان دولت دراستان تمایلی به حضور وی درمجلس ندارند کار سختی برای ورود به مجلس خواهد داشت وی همچنین انتقادات فراوانی به او وارد است اما بنده هم معتقدم در نهایت پیروز اول انتخابات خواهد بود
  در لیست اصلاح طلبان نام کیخا را چرا ننوشتید

  • جلل الخالق مگه میشه؟! مگه داریم؟! کیخای احمدی نژادی مگه میتونه اصلاح طلب باشه، این آقا خاص اصولگرایی هستش، بیخیال شو جان مادرت

   • شهرکی عزیز .
    دکتر کیخا در هر دو دولت خدمت کرده و برای یک خدمتگذار اصولگرا و اصلاح طلب معنی ندارد .. و اگر هدف خدمت باشد .
    پس بیاییم به نخبگان و بزرگان سیستان از هر طایفه و قومی و جناحی توهین ننماییم .
    هدف سربلندی سیستان و سیستانی

    • دکتر کیخا انسان وارسته ای هستن و انتخاب شایسته ای برای سیستمانمان خواهند بود.

 37. به نام خدا
  سلام و خسته نباشید به همکاران عرصه رسانه و خبر در سیستان
  سامان رضایی هستم خبرنگار خبرگزاری ایلنا و از دوستان نزدیک جناب آقای زاهدی، با توجه به اینکه بنده از ابتدای سال اخبار انتخابات رو از طریق رسانه هایسیستان در جناح ها و نگاه های مختلف پیگیر بودم و هستم، امروز بعد تاز رویت و مطالعه یادداشت گندم پرس که اگر اشتباه نکنم از سایت های اصولگرا هستش، به نکته و مانوری که بر روی کاندیداتوری جناب آقای زاهدی دقت لازم رو کردم ولی آیا برایم جای کم و بیش سوال شده که با توجه به نحوه نگارش شما در پاراگراف و طیفی نگاه کردن، چرا فقط حمله و بزرگ نمایی زاهدی در این یادداشت مدنظر قرار گرفته؟ می توانستید با کمی تهیه گزارش از اوضاع سیاسی و اجتماعی تمامی کاندیدا تحلیلی کامل شرح دهید.
  از دید حساس و پیگیر یک خبرنگار شخصیت والای جناب زاهدی و خستگی ناپذیر ایشون رو مورد ستایش قرار می دم و منتظر خبر پیروزی و سربلندی مردم سیستان در حماسه اسفند با انتخاب زاهدی و امثالهم هستیم.
  پاینده باشید

 38. واقعا عالی بود
  حرف دل همه و واقعیت رو نوشتید ????

 39. در صورت تایید صلاحیت دکتر فرهاد شهرکی رای اول بنده به دکتر فرهاد شهرکی و رای دوم حاج حسین زاهدی خواهد بود، اگر خدای نکرده تایید نشدند خانم عالی را جایگزین می کنم

 40. سیستان چگونه اباد خواهد شد؟
  سیستان با آب اباد خواهد شد ، اب نباشد سیستان به تلی از خاک تبدیل خواهد شد ، اب نباشد رتبه سل سرسام اور زیاد خواهد شد ، اب نباشد مهاجرت و فقر بیداد خواهد کرد ، اب کم باشد و مدیریت انهم ضعیف باشد به سرنوشت امروز گرفتار خواهیم شد/اب نباشد و به زاهدان برود فاجعه ایجاد خواهد شد /اب کم باشد و به زاهدان برود مردم فقیر و بیکار خواهند شد/آب کم باشد و به تاسوکی برود فاجعه ایجاد خواهد شد / و بدتر از همه اب در درون منطقه نباشد و به زاهدان برود منطقه بیمار و بحران زده خواهد شد.حالا مردم تدبیر کنید بهترین متخصص و اینده نگر کدامیک می باشد به ان رای دهید.

 41. اقای میثم سلام در همین اینترنت سرچ کن اسم اقای…استاندار وقت و انتقال اب به زاهدان را بعد تاریخ مصاحبه های ایشان را ببین بعد بگو اب زاهدان را چه کسی پیگیری کرده

  • سلام بر شما. بنده اعتبار طرح های تملک دارایی سرمایه ملی را دیده ام و در کتاب قانون با شماره ی طبقه بندی 40201678 در تاریخ 1390 طرح لوله ی دوم به زاهدان شروع شده است با هزینه ی 3128900 میلیون ریال. این اطلاعات در کتاب قانون صفحه ی 134 ذکر شده است. تا این صفحه را ندیده بودم خودم هم باور نمی کردم. لطفا کمی تحقیق فرمایید. در سال 1390 دکتر دهمرده در استان نبودند و انتقال لوله ی اب طبق مستندات به ایشان مربوط نیست.

 42. انشاالله یکی از افرادی که از طایفه بزرگ سیستان یعنی سارانی تائید بشه و بزرگان طایفه هم قبولش داشته باشند رای میاره بقیه واسه نفر دوم شدن بجنگند

 43. فقط خانم دکتر عالی !!!!
  شیرزن سیستانی !!!!
  اگر درچندین دوره قبل هم نماینده جسوری مثل خانم دکتر داشتیم اوضاع الان خیلی بهتر بود !!!!

 44. خداکنه هرکه رای میاره برای ابادانی سیستان زحمت بکشه وقولهای بی موردنده مثل سیددلها سیدباقرعزیزکه قول داددیوارروباپتک خراب می کنم ولی هیچ کاری برای سیستان نکردهیج بلکه سیستان دراین چهارسال بدترین روزهای خودروسپری کردبه امیدروزی که بهترین واصلح ترین کاندیدابره مجلس تابلکه مرحمی باشه برای این بدبختی این چندساله

 45. سلام همه تون از روی احساسات حرف زدید تاروزی که سنتهای قبیله ای وعشیره ای برمنطق حاکم باشد سیستان به جایی نخواهد رسید ودکتر دهمرده وکیخا و و و ……همه سرو ته یک کرباسن

  • دمت گرم واقعا حرف حسابو زدی

  • دور قبلی نه اینکه شما و امثال شماها از روی احساسات عمل نکردید و با تهمت و افترا باعث شدید جهل بر عقل پیروز شود و سیستان به این روز بیفتد.
   اینرا بدان آدم عاقل از یک سوراخ دوبار گزیده نمیشود.

 46. لبیک یا حسین
  فقط یک لبیک تا حاج حسین 100 تایی

 47. فقط دکتر دهمرده

 48. خوش به حالتون که با کاندیدا ارتباط دارید و دارید براشون تبلیغ میکنیدو هر کدوم که رای بیاره طرفداراش خوش به حالشون میشه.
  ولی از کجا معلوم که فردا روز حق من غریب بی کس رو ضایع نکنه و خوش به حالتون شدن این دنیا اون دنیا یقه شما رو بگیره.
  محض رضای خدا یه نفر منم با یکی از این کاندیدا رو کنه منم به زندگیم امیدوار بشم.

 49. به نظر من کیخا و دهمرده توانمند برای نمایندگی سیستان هستن و خوبه انتخاب بشن ولی هر دو یه عیب دارن که واسه فامیلشون زیادی کار میکنن.

 50. باعرض سلام
  برای مردان بزرگ بن‌بستی وجود ندارد. یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت.
  درود بر دکتر حبیب‌الله دهمرده

 51. باسلام باید به توانمندیها وبرنامه ها رای داد ..2نماینده قبلی که انصرافشان بهتر است ونماینده بعدی که مد نظرمان است دکتر حبیب الله دهمرده ..یا به اصطلاح آقایمون دهمرده نه صد مرده است

 52. دوست گرامی که سنگ کیخاجو رابر سینه می زنی ولی این را بدان که شهرستان هیمنه باییشترین رای که داره اما متاسفانه دکتر کیخاجو در هیرمند جایگاهی ندارند شما که طرفدارش هستی بگو در موردی هیرمند اصلا دلخوش نباشه که اصلا مردم هیرمند بی آبی را فراموش نمی کنند

  • برادر عزیز شخص جنابعالی که نمیتوانی برای مردم هیرمند تصمیم گیری نمایی .
   اگر از دکتر کیخا کینه داری که سعی کن از روی عقل عمل کنی نه کینه چون کینه و حسد عقل را زایل مینماید و دلها را سیاه.

 53. من موندم این مردم زابل چرا اینقد دوس دارن همیشه بد بخت تر از قبل شن، اگه دهمرده، کیخاو… میخواستن کاری کنن که همون در دوران زمامداریشون انجام میدادن، و وضعیت فعلی ما این نبود ، لطفا زیاد به حرفای این دوستان توجه نکنین، زاهدیو تخریب کرده سایت پرس اما مهم نیس ایندفه ایشون میره بهارستان و از حق این مردم زجر کشیده دفاع میکنه و فریاد کمک را از سوی مردم به گوش مسیولین میرسونه

 54. فرض کنیم که دکتر دهمرده فرد توانمندی هست که بعید میدانم بیشتر یکدنده میباشد خوب وقتی سیستم اورا نمیخواهد چه کاری میتواند بکندایشان باید بروند نزد وزرا و استاندار حق مردم را مطالبه کند وقتی ایشان را نمی خواهند خوب کاری نمی تواند بکند ایشان در حق سیستان ظلم میکند و صندلی را اشغال خواهد کرد که هیچ کاری نمی تواند بکند الان مردم تشنههستند وسعی در تجربه کردن ناازموده ها .ممکن است در عوام سرزبان باشد ولی نمی دانند که بعد از مدتی ایشان منفور تر از بقیه خواهد شد و به …. تاریخ خواهد پیوست.اگر من بجای ایشان بودم بدنبال قدرت طلبی نمیرفتم و با همین ذهنیت مثبت عوام مدتی در سکوت مینشستم و اعتبارم را خرج نمیکردم و در جایی دیگر و یا سیستم همراه دیگر وارد میشدم

 55. سلام
  رای ما جوانان سیستان دهمرده و کیخا
  دیگر گول شایعه و تخریب را نمیخوریم
  سیستانی بیدار است از تخریب بیزار است

 56. ناجیان سیستان
  پروفسور و دکتر کیخا
  سیستانی اباد با این دو بزرگوار را تجربه خواهیم کرد انشالله اسفند ۹۴

 57. سلام بر گندم پرس و گندم پرسی ها و تمامی مخاطبین عام و خاص این سایت وزین

  قصد تخریب یا تمجید شخصی نیست، اینکه دوستان گفته اند، حامیان زاهدی جنبه نقد پذیری ندارند باید گفت تا باشد نقد باشد ولی نقد کجا و تخریب کجا، صحبت این است که فضای نقد کورکورانه و از روی دید بسته طراحی نمی شود، با کمی نگاه منطقی به کامنت های بازدید کنندگان و مخاطبین گرامی می شود دریافت که جای خیلی از عزیزان به قول شما نقد و به قول ما تخریب خالی است،همه سیستانی هستیم و در نگاه و نیت یکی هستیم ولی مبارزات سیاسی نباید ما را از اصول اخلاق مداری و صداقت محوری دور کند، حال باید نشست و دید که با حماسه سازی در هفتم اسفندماه مردم چه نتیجه ای خواهند گرفت،به جای تحلیل باید مردمی که از عملکرد نمایندگان گذشته و فعلی دلسرد شده اند را ترغیب به شرکت در انتخابات کنیم، آنچه جامعه سیستان در زمان فعلی بیش از پیش نیازمند است وحدت بین گروه های سیاسی، سلایق، تفکرات و اقوام است که انسجام سیستان نام آور را رقم بزند،کمی از افراط دوری گزینیم و به سوی نیکی ها و صداقت ها و اصل رسالت رسانه ای قدم برداریم.

  موفق باشید. مهندس بهنام میر

 58. دهمرده دلش برا زابل و سیستانی نسوخته که اگه سوخته بود سالهای قبل کاندید می شد ، دهمرده تو تیم احمدی نژاد هست و در ادامه پروژه ورود یاران احمدی نژاد به مجلس از بزرگان جناح خط میگیره هر کسی از زابل کاندید شه فقط نمره انضباطش تو مجلس بالاتر از بقیه میشه چون اصلا حرفی نمیزنه هر کی هم بره مجلس برا اطرافیانش کار میکنه که اگه جز این بود سیستان حال و روز بهتری داشت از دکتر کیخا گرفته که معاون محیط زیست بود و برا دریاچه و طوفانهاش کاری نکرد که اگه تهران ذره ای هواش ایراد داشته باشه همون سازمان لااقل مدارس رو تعطیل میکنه ، دکتر دهمرده هم همه کارهاش تبلیغاتی هست اون از تفریحگاه چاه نیمه با اون وضعش و تندیسهای خیار چند متری و اون از مرز که زندگی سیستان درست یا غلط بهش وابسته بود و از نجابت سیستانیها سو استفاده کرد و مرز رو بست که اگه مجری قانون بود چرا نتونست مرز سراوان رو ببنده و یه سر دانشگاه بروید و ببینین چند درصد دانشجوهاش زابلی هستن ؟ که اگه میخواست برازابلی کار کنه سهمیه پذیرش زابلی ها رو بالا میبرد ، اون از دکتر نورا که تمام کارمندهای دانشگاه آزاد زابل و زاهدان رونورا و دهمرده گذاشته دیگهافرادی مثه سید باقر و خانم عالی که روی لج و لجبازی مجلس رفتن وگرنه سید باقر بنده خدا کهکلاس درس رو نمیتونست اداره کنه برسه بهنمایندگی سیستان خانم عالی هم از این چهار سال دو سال اولش خودشم باورش نبود رای آورده فقط دوستان خواهشن بازیچه افراد نشین واقعا به کسی رای بدین که برا سیستان و نظام مثمر ثمر باشه نه اینکه فقط بخواین صندلی خالی نماینده رو پر کنیم که از بعضیا که این صندلی خالی باشه بهتره رای دادن حق هر فرد هست و خواهشن اگه واقعا میخواین سیستان آباد شه از کسی که واقعا میشناسین و به تواناییش اعتماد دارین تعریف و تمجید کنین که جز این خیانت است به سیستان

  • پیرو مطالب هامون باید اضافه کرد که هر کسی که در زابل نماینده مجلس شده فقط برای خودش واطرافیانش خوب شده وبس همانطوریکه در ادوار گذشته دیدیم و از نمایندههای قبلی هیچ قدمی برای سیستان و سیستانی ندیده ایم. فقط شعار وحرفهای کذب.سعی کنیم از میان بد وبدتر حداقل بد رو انتخاب کنیم چون در دورهای گذشته طعم بدتر را چشیده ایم.

  • عزیز برادر اگر قصد رای دادن به فردی را نداری با دلایل پوچ و واهی که نشان از کینه و نفرت و حسد دارد تخریب نکن و از عملکرد و برنامه پیش روی کاندیدای خودت بگو .

 59. رای ما دکتر دهمرده و خانم دکتر عالی !!!!!

 60. کاش از ابتدا نماینده مردم سیستان خانم بودن حداقل حرفشون رو مثل خانم دکترعالی بدون واهمه میزدن !!! هنوز یادم هست چطور به استاندار در زهک گفت که سیستان زدایی و سیستانی زنی را از ذهنت خارج کن بعد از ان استاندار اقدام به سفرهای چندروزه به سیستان وحل مشکلات آن و پیگیری منطقه ازاد را شروع کرد !!!
  تک رای دکتر عالی

 61. منطقه ازاد مدیون زحمات نمایندگان این دوره هست مخصوصا دکتر عالی
  !!!!
  حماسه دیگر با دکتر عالی

 62. کتاب قانون را فقط یکسالش را خواندی به سال های قبل هم مراجعه کن/ حتما می دانی وقتی یک طرح به قول خودت ملی شروع می شود از سال ها قبل مطالعات ان شروع شده در قالب فاز های مختلف برنامه ریزی و طراحی می شود و بعد عملیاتی می شود/بعدش هم اطلاعات شما ناقص است ما که تخصص داریم در این رشته لوله گذاری این طرح از سال88 شروع شده و مطالعات و پیگیری های ان از سال شروع.86

 63. چرا اینقدر کلکل میکنید .بزرگ مرد سیستان یعنی دکتر دهمرده حساب کنیدالان نماینده مردم است .برای نفر دوم فکری بکنید .باید با بودن دکتر دهمرده همه کنار می کشیدند .ومردم ما اگاه هستند .وخوب وبد را میدانند . دکتر اصلا تبلیغات لازم ندارد .نگران نباشید .سیستان اباد با حضور دکتر دهمرده مردی از دیار شیخ لنگی ………

 64. رای پروفسور ناصر شهرکی و دکتر کیخای با دانش

 65. برای مردان بزرگ بن‌بستی وجود ندارد. یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت.
  درود بر دهمرده

 66. من اسم کسی رو نمیارم فقط به کسی رای می دهم که توانایی های او قبلا نمود داشته . نه اینکه با تخریب دیگران خودش رو بالا ببره

 67. دکتر دهمرده دلش برای سیستان نسوخته. در دولت جدید که هیچ پستی به اتشان ندادند و هیچ مسئولیتی بهش واگذار نشده است، احساس تکلیف کردند.
  راه برقراری امنیت احداث دیوار مرزی نیست. که اگر بود تمام مرزهای ایران باید الان دیوارکشی میشد. ولی در زابل بدلیل تصمیمات عجولانه و قبول نداشتن نظرات کارشناسی بدلیل غرور کاذب و خود برتر بینی مجوز اجرا گرفته است. مسلما در اجرای دیوار نقش اساسی و مبنای عملکرد، گزارش های استانداری بوده است

  • اول اینکه با اسمی مشابه اسم بنده پیام نگذارید. تا دچار برداشت های متفاوت نشود. دوم اینکه طرح دیوار از قبل از جناب دکتر دهمرده شروع شده بود و تا 90 درصد پیشرفت کرده بود در زمان قبل از ایشان. از مردم منطقه بروید سوال کنید. در زمان ایشان مرز همچنان باز بوده و مردم از مرز استفاده میکردند. در ضمن دکتر دهمرده تمامی راههای منتهی به مرز را بازسازی و گسترش دادن و تمامی مناطق را به هم مرتبط کردند و در چابهار اسکله را برای ترانزیت کالا راه اندازی کردند تا سیستان را به مرکز تجاری و داد وستدد تبدیل کنند. اینهمه راه را به سمت مرز بسته که نمی برند و متاسفانه پس از ایشان کسی نتوانستند به درستی برنامه های پیشرفت سیستان را اجرا کنند… برادر جان خودتان را زدین به ندانستن. همه ی ما و شما به خوبی می دانیم که همه ی این مباحث را برای تخریب پخش میکنید و قصدتان تخریب است و دیگر هیچ..

 68. امیدوارم افراد قوی و با پشتوانه سیاسی و شناخته شده در کشور ، به مجلس راه پیدا کنند . تا بتوانند با این پشتوانه ها و نفوذ برای سیستان امتیاز بگیرند . اما متاسفانه دیدگاه های فرا طایفه ای ، ملی و استراتژیک دوباره مثل همه ی دوره های قبل و این بار بیشتر زیر سایه طایفه محوری ، در سیستان قرار گرفته . اعلام خطر می کنم که ما سیستانی ها هدفمان شده سیستان و زاهدان را از یاد برده ایم که مرکز استان می باشدو با این تعداد نامزد انتخاباتی از طوایف مختلف در سیستان ، حجم و تعداد سیستانی های زاهدان جهت حضور در انتخابات کم خواهد شد و هشدار می دهم که طوری نشود که خدای ناکرده مرکز استان که مهمترین نقطه تصمیم ساز برای استان را از دست بدهیم . اگر به وحدت برسیم و استراتژی خوبی را دنبال کنیم این ظرفیت در زاهدان در حال حاضر وجود دارد که دو نماینده زاهدان سیستانی شوند و دامنه ی نفوذ سیستانی ها در مهمترین در کی از حساس ترین ارکان تصمیم ساز نظام (مجلس) بیشتر خواهد بود و اگر تعداد نمایندگان سیستانی در حال حاضر بیشتر می بود وضعیت منطقه آزاد سیستان به این روز در نمی آمد . یادمان باشد هرچه تعدادمان بیشتر دریافت امتیازمان هم بیشتر خواهد شد .

 69. هشدار می دهم با این وضعیت طایفه گرایی در سیستان ، حجم تعداد آرای سیستانی ها در زاهدان کم خواهد شد و خدای ناکرده کار به جایی نرسد که زاهدان مرکز استان را از دست بدهیم و این ظرفیت در زاهدان وجود دارد که در صورت وحدت و مدیریت سیستانی ها ، دو نماینده زاهدان سیستانی شوند که هرچه تعداد نمایندگانمان بیشتر امتیازگیری بیشر را برای استان و سیستان خواهیم داشت آن هم درمجلس یکی از مهمترین ارکان تصمیم ساز نظام . و اگر تعدامان بیشتر بود وضعیت منطقه ازاد سیستان به روز در نمی امد

 70. سلام بر گندم پرس و گندم پرسی ها و تمامی مخاطبین عام و خاص این سایت وزین

  قصد تخریب یا تمجید شخصی نیست، اینکه دوستان گفته اند، حامیان زاهدی جنبه نقد پذیری ندارند باید گفت تا باشد نقد باشد ولی نقد کجا و تخریب کجا، صحبت این است که فضای نقد کورکورانه و از روی دید بسته طراحی نمی شود، با کمی نگاه منطقی به کامنت های بازدید کنندگان و مخاطبین گرامی می شود دریافت که جای خیلی از عزیزان به قول شما نقد و به قول ما تخریب خالی است،همه سیستانی هستیم و در نگاه و نیت یکی هستیم ولی مبارزات سیاسی نباید ما را از اصول اخلاق مداری و صداقت محوری دور کند، حال باید نشست و دید که با حماسه سازی در هفتم اسفندماه مردم چه نتیجه ای خواهند گرفت،به جای تحلیل باید مردمی که از عملکرد نمایندگان گذشته و فعلی دلسرد شده اند را ترغیب به شرکت در انتخابات کنیم، آنچه جامعه سیستان در زمان فعلی بیش از پیش نیازمند است وحدت بین گروه های سیاسی، سلایق، تفکرات و اقوام است که انسجام سیستان نام آور را رقم بزند،کمی از افراط دوری گزینیم و به سوی نیکی ها و صداقت ها و اصل رسالت رسانه ای قدم برداریم.

  موفق باشید.بهنام میر

 71. فقط مهندس سعید افسری

 72. رای ما فقط دکتر کیخا

 73. فامیل شهرکی مثل فامیل میر اختلاف دارن .اگر نمیداشتن مطمینا دوره قبل برگ برنده دست فامیل میر بود ولی افسوس

 74. ای بابا هرکی هم بره همینه چرا اینقد اسم این کاندیدا وفلان کاندیدا رو میارین. نماینده های دیگه رو ببینین چه لابی قوی دارند تو مجلس آقا از بالا توجه نمیشه نمیشه نمیشه به این منطقه نگاه نمیکنند ابتدایی ترین امکانات رو نداریم از جمله گاز لوله کشی شده. به نظر من اصلا مردم تو این انتخابات شرکت نکنند.

 75. ایشالا هر کی بره فقط مطالبه گری کنه واسه همه مردم سیستان.

 76. hame ba ham zahedi. Ingham bahs nakonid. hame asheghe sistan va sistani hastim.
  like yadetun nare

 77. طایفه شیخ لنگی در سراسر کشور حامی دکتر صدمرده خواهند بود .این طایفه یکی از اصیل ترین وولایی ترین طوایف سیستان کهن می باشد .مهمانواز ومهربان .آبادترین منطقه کشور با ورود دکتر صد مرده . در ودیوار استان به کارهها وپیگیریهای دکتر عزیز شهادت می دهند ….اگه بقیه می خواستند چرا تاکنون یک سر نخ گاز تا زابل که هیچ تازاهدان میرساندند.بزرگ مرد سیستان بر کرسی مجلس تکیه خواهد زد وبا نطق های آتشین .دل مردم راشاد خواهد کرد ……..

 78. دکتر دهمرده در تمام جلساتی که برگزار می کنو می گوید که من چاه نیمه وخط اهن وگاز وجاده ابریشم ومنطقه ازاد را پیگبری کرده ام من دانشگاهای زابل و زاهدان را آورده ام شما که فقط سمت ریس دانشگاه واستاندار بودید هینهمه بر سیستان کار کرده اید پس با این اوصاف نتیجه می گیریم پست استانداری بالاتر از نمایندگی است استاندار را هم که دولت منصوب می کند بنابراین طبق گفته های شما قدرت اجرایی نماینده مجلس کمتر از استاندار است خط سیاسی شما هم که مخالف دولت تدبیر وامید است پس در استانداری که محل تصویب طر حها استان است جنابعالی جایگای ندارید پس طبق گفته های خودشما سیستان با انتخاب شما در گودال دوباره فرو می رود وهمچنان بر مشکلات سیستان اصافه می شود قابل توجه سیستانیهای عزیز

  • بله با نظر شما موافقم.دکتر دهمرده در این سالهای حکومت اصلاح طلبان نمیتونه سیستان رو آباد کنه.

 79. تعدد کاندیدا چه ربطی داردبه عملکرد نمایندگان قبلی
  1.پیگیری منطقه آزاد تجاری
  2.طرح انتقال آب برسرمزارع
  3.کلنگ زنی کارخانه لاستیک سازی در منطقه ویژه اقتصادی رامشاربا ظرفیت اشتغال 1300نفر
  و…
  بی شک اینها بزرگترین طرهها در تاریخ سیستان است که توسط نمایندگان این دوره انجام شده،خواهشا از تخریب خودداری کنیدتا وجه این سایت نزد خوانندگان پایین نیاید.

 80. گذشت زمان ثابت می کند که در تحلیل تان از آرایش انتخاباتی یک غفلت بزرگ انجام دادید.

  کاندیدایی را از قلم انداختید که در ایام انتخابات بیشتر نگاه های مردم را به خود جذب می کند.

 81. خمر ، همان مغروری که در جلسه بیش از 400 نفری بسیجیان شهرستان که در عمدتا از ایشان متخصص تر و باسابقه تر و دانا تر بودند/وقتی به ایشان مشکلات حوزه شهری را یاد اور شدند ، گفت من این درس ها را خیلی قبل یاد گرفته ام و نتیجه انهم انشد که شهر را به ویرانی کشاند/ امیدوارم ایشان بداند در بین نخبگان سیستانی جایی با این طرز تفکر ندارد.

 82. فقط خانم ها !!!!
  خانم دکتر عالی با یکی دیگه از خانم ها

 83. اگر مسئولین واقعا دلسوز مردم سیستان هستند در همان مسئولیتی که دارند صادقانه برای مردم خدمت کنند پاداش اخروی ان کمتر از یک نماینده در مجلس نیست ولی اگر دنبال مطرح شدن هستند اون بحثی جداست و راه انها از مردم جداست .

 84. خواهش می کنم از طایفه گرایی و تخریب دست بردارید، سیستان امروز نیاز به بزرگ مردی چون دهمرده دارد.ما که امیدمان بعد از خدا دکتر دهمرده است و گرنه سیستان تباه خواهد شد.به امید موفقیت ایشان .

 85. باسلام خدمت همه ای سیستانی های عزیز بنظر من هرزمان که این 40 نفر تونستند همدیگررو تحمل کردند وبا همفکری بشینند باهم یه تصمیم بگیرند فعل حاضر همه مدعی هستند که ما می خواهیم به سیستان خدمت کنیم اگه راست می گن بیان حساب کنند که چقدر هزینه می کنند بیان نصف این هزینه رو در زابل خرج کنند یه کاراقتصادی بزننه و20نفر روجذب کنند وسایر مشکلات سیستان اینا همه شعار می دهند اینا همه به نوعی امتحانشونه پس داده اند توی کامنت ها زیاد از بعضی ها تعریف شده بود همونهارو یه بررسی بکنید می ببینیم که بعنوان مثال چهارسال نماینده بوده ونزدیک 8سال معاون محیط زیست بوده برای سیستان ومردم چکارکرده ولی توی استانهای دیگر چه اقداماتی انجام داده مثل ارومیه وسایر مشکلات سیستان که روز به روز دارا بیشتر می شه و……..

 86. رتی ما فقط دکتر دهمرده و دکتر خمر

 87. افتخار ما مردی با تجربه ودانش فقط دکتر کیخا

 88. سلام اقای سراوانی افرادی متعصب مثل شما بااین نظر غلطتان سیستان راویرانه کردید سیستان درحال حاظز 50 سال نسبت به جنوب استان ازهر لحاظ چه رشد اقتصادی وعلمی وفرهنگی و اجتماعی وسیاسی عقب مانده مقداری به نوشته ات فکر کن زابل را تسخیر کرده اید به فکر مرکز استان نباشید

 89. با سلام نطرات دوستان احساسی وبه دور از مستندات هست تنها چیزی که میتوانم بگویم این است امروز سیستان به وحدت نطر و تعامل با مسولین نیاز دارد در خصوص طرفداران دکتر دهمرده با هر سمت یا پست یا مدرکی که دارند اگر توانستن نطر منطقی خود را با دهمرده بیان کنند نه اینکه به ایشان بقبولانند من جایزه میدهم در پردرامدترین دولت بعد از انقلاب سه سال اولین فرد اجرایی استان بجز عدم مدیریت تاسوکی سکوت در خصوص بستن مرز کشیدن جاده از وسط زمینهای مردم بدون انکه پول انرا پرداخت کند حمایت خط لوله دوم اب از زابل که هفته قبل دکتر شهریاری در جلسه ای رسما از دهمرده بخاطرش تشکر کرد اختلاف و شکاف قومیتی که شهدای حوادث تروریستی و خانواده شان از او نخواهند گدشت تاسوکی که نماد بی تدبیری و بی عرصگی ایشان بود را با پول بیت المال به نماد تبدیل کرد تا هرموقع از انجا رد میشویم بی مسولیتی اقای دهمرده را به رخ بکشد خودخواهی تکبر و منم منم های احمدی نزادی خصوصیات شخصیتی این فرد است بهتر است به افرادی که به حرفتان حداقل گوش میکنند رای بدهید نه به کسی که خود را عقل کل میداند و نکته اخر اگر ایشان نماینده مردم شوند فقط شش ماه بعد از انتخابات باید دید مردم در موردش چه میگویند باشیم و ببینیم اتفاقات بعد از انتخاب را ممنون

 90. درود بر محمود/ این هزینه ای که در تاسوکی کرد می توانست ده روستا را در سیستان بسازد/ان فشار ی که بر مدیر کل راه گذاشت تا دایک رودخانه را برخلاف قانون تا نزدیک شیخ لنگی اسفالت کند که اثارش هنوز هم هست می توانست پل نهراب را بسازد/ ان ابی که به زاهدان برد می توانست اب صد روستا در سیستان را تامین کند/ ان راهی که به قول برخی از دوستان از بین بهترین اراضی کشاورزی برد می توانست با منطق از کنار روستاهای تاریخی و اثار باستانی سیستان ببرد تا صنعت گردشگری رونق پیدا کند نه روستای شیخ لنگی و…..پرو‍ژه گاز رسانی به استان هیچ ربطی به کسی ندارد ان پرو‍ژه در قالب طرح گاز ایران به پاکستان در حال ساخت است و تا زمان این برادر هم یک درصد پیشرفت فیزیکی نداشته است بحث چاه نیمه چهارم هم داستان 30 ساله دارد .عمده کارهای ان توسط قرار گاه خاتم الانبیا صورت گرفته و در زمان استانداری مهندس ازاد و با پیگیری جدی نمایندگان قبلی سیستان تکمیل شد بنده هم در افتتاح طرح و هم در کلنگ زنی خروجی چاه نیمه چهارم بودم و جزییات دقیق چاه نیمه چهارم را می دانم

 91. با سلام واحترام خدمت هموطنان سیستانی.خواهشمند است مطالب را با دقت بخوانید وبعد از تفکر تصمیم عاقلانه که به نفع سیستان باشد را انجام دهید.آیا می دانید سهم سیستان از اعتبارات در حال حاضر را.طرحهای مهم رها شده منطقه سیستان را می دانید .سهم کارخانه های در حال إیجاد سیستان را می دانید.وضعیه اعتباری رآه های سیستان را.میزان بیکاری را.سهمیه استخدامی از آموزش و برورش را که حتى شهرستانی کرده اند.میزان تجاره مرزی مرزنشینان را.حق ریزکردهای کارمندان.سهمیه منطقه سیستان در دانشکاهها.أین مسائل را کی می بایست دنبال می کرد .کمی بیاندیشیم به آینده سیستان به آینده فرزندان مان.مردم ولایت مدار سیستان که هر مدتی شهیدی برأی حفظ نظام میدهیم و حاضر هستیم برأی انقلاب و حفظ آن همه هستی خود را فدا کنیم.خواهشمند است با دقت به کسانی که امتحان داده اند و دلسوز هستن مانند دکتر دهمرده و ضیایی رأی دهیم.باز هم انتخاب با شما مردم عزیز است ولی فرصتها را از دست ندهیم و قدر تک رأی خودمان را بدانیم.

 92. سیستان به مسیح برای احیای دوباره اش نیاز دارد و………

 93. رای من دکتر هاجرکیخا (جراح و دندانپزشک)
  ولایت مدار
  فرزند شهید
  نخبه علمی
  دارای برنامه (بهداشت ودرمان برای کل کشوربخصوص افرادبا درامد کم بطور مثال در موتور جستجوگر گوگل سرچ کنید دندان پزشکی بیمه تامین اجتماعی نام دندانپزشکی هاجر درصفحه اول قابل رویت است درصورتیکه اکثردندان پزشکان با بیمه تامیین اجتماعی قراردادندارند که نشان دهنده نگاه ویژه ایشان به قشر کم درامد می باشد)وخروج ازخشک سالی سیستان……….

  مانند کیخا(هاجر) کی خا هد آمد؟

 94. با عرض سلام خدمت همشریان عزیز میخواستم عرض کنم کی میخواین از خواب غفلت بیدار شین حالا که یک نفر با اون همه پست ومقام امده به مردم شهرش خدمت کنه ومارو از این وضیعت نجات بده شما دارین تخریبش میکنین واقعا که تا وقتی مردم زابل طایفه گرا باشن زابل به هیج جا نمیرسه پس خواهش میکنم یک رای همه ما به دکتر دهمرده تا رای بالا بره به مجلس با دلی شادبهتر ازیکنه مثل دوره های قبلی برن هیچ کاری نکن حداقل دکتر تجربه بالایی داره با تشکر
  گزینه مناسب دکتر دهمرده/دکتر کیخا

 95. متاسفانه در منطقه سیستان به علت کم لطفی های انجام شده نسبت به مردم در این دوره مردم سیستان از طایفه گری دست بر داشته اند و از خدا خواستند که دکتر دهمرده امده است نمایندگان قبل زابل را به شهر ارواح تبدیل کردند و بیشترین کوچ را در این دوره داشتیم فقط برای من یک سوال است که بودجه ها چی شد تمام

 96. سلام بزرگترین صربه ها در سیستان از عدم بهره گیری از خرد جمعی است کسانی که فکر میکنند با دهمرده کارخانه ها اشتعالزایی و…حل میشود خبری نخواهد بود ایشان کل بودجه سی سال بعد از انقلاب را چندین برابر در اختیار داشتند بودجه اش در جیب یک عده سود جو رفت از کارگران بدبخت چاه نیمه کسی یاد نمیکند که برای چهل هزار تومن در ماه مانند زندانیان از انها بیگاری کشیدند و همین اقای دهمرده حاصر به بیمه کردن این بندگان خدا نشدند از شانه بسیاری کارشناس و کارگر بالا رفت تا بشه مثلا دهمرده خیابانهای زاهدان را که عدهای جزو افتخارات میدانند خانه مردم را بز ور غصب کرد و با پایینترین قیمت راضیشان کردند با تهدید و تطمیع کسانی که در دانشگاه زابل کار کردند میدانند که همین … بیسوادش که الان مسولیت ستاد و هزینه های انتخاباتش را میدهد از حیف و میل بیت المال و بودجه داانشگاه زابل به اینجا رسیده در جواب انهایی که دهمرده به فامیلهاش بها نمیدهد برای نمونه دکتر نظر… دهمرده و حاجی … دهمرده که پسر … های بنده خدا میشوند امروز از مخالفین سرسخت ایشان هستند در زمان استانداری ایشان ظلمهای زیادی با لجاجت و خیره سری ایشان اختلاف سیستانیها و بلوچها به بالاترین حد خود رسید و همه خونهایی که عوامل مالک ریختند از بی تدبیری و اختلاف افکنی دهمرده نشات میگیرد

  • خانم دکتر هاجرکیخا به نفع دکتر احمدعلی کیخا با انتشار بیانیه ایی انصراف خودرا اعلام کرد.
   دربیانیه ایشان جمله ای قشنگ توجه هم راجلب کرد
   (فرزند آزموده سیستان دکتراحمددعلی کیخا)درود بر
   بر خانم دکتر هاجرکیخا

 97. نمایندگان فعلی در تصویب طرح منطقه آزاد سیستان در مجلس بسیار ضعیف عمل کردند . وقتی نماینده ایی درخواست استیضاح وزیر را در مورد استیضاح دو وزیر امضإ می کند و هربار امضإ خودش را پس می گیرد یعنی اینکه کل نمایندگانی که پای برگه استیضاح را امضإ کرده اند ، را به مسخره گرفته است . و همین موضوع باعث می شود که همان نمایندگان زمانی که این نماینده احتیاج به کمک داشته باشد از همکاری خودداری کنند . مخلص کلام اینکه طرح منطقه آزاد سیستان به علت عدم تعامل نمایندگان سیستان با نمایندگان دیگر رأی لازم را در مجلس نیاورد و تصویب نشد .

 98. خانم دکتر کیخا این پزشک متعهد و انقلابی و فرزند شهید رسما به نفع جناب دکتر کیخا از ادامه کاندیداتوری انصراف داد /متن پیام در سایت هامون پرس.
  وی در این پیام به اهمیت حضور جناب دکتر کیخا به عنوان یک شخصیت متعهد و با دانش و تخصص مورد نیاز مردم سیستان اشاره نموده است.

 99. با توجه به درایتی که از دکتر کیخا در تعامل با دیگر نماینده سیستان سراغ دارم و همچنین پر کاری و تلاش دهمرده فکر میکنم ترکیب دهمرده-کیخا بهترین گزینه برای سیستان است. ولله اعلم

 100. سلام هرکس بشود واسه فامیل هایش کاری می کند زابل جان دیگه از بین رفته برادران وخواهران محترم

 101. ای کاش کاندیدای طایفه بزرگ شهرکی نیز همانند خانم دکتر کیخا که به نفع دکتراحمد علی کیخا انصراف داد به اجماع برسند .

 102. انصراف سرکار خانم دکتر کیخا به نفع دکتر احمد علی کیخا نشان از انسجام و اتحاد طایفهٔ کیخا و اتفاق نظرشان بر روی یک کاندیدا دارد . با این حال رأی اول سیستان را قطعاَ دکتر دهمرده خواهد داشت . و دیگر کاندیداها در صورت تأیید صلاحیت می بایست برای نمایندهٔ دوم سیستان تلاش نمایند . نمایندگان فعلی هم با توجه به اینکه در این دوره انتظارت مردم را برآورده ننموده اند خیلی شانس کمی دارند . کاندیداهای وابسته به دولت هم با توجه به سیاست سیستانی ستیزی نمایندهٔ عالی دولت در سیستان اقبالی نخواهند داشت .

 103. به ترتیب کیخا ، دهمرده ، شهرکی و……

 104. به امید و یاری خداوند طایفه ی شهرکی با اجماع نظر بر روی یک کاندیدایه قدرتمند به تمامه این حرفها و گمانه زنیها پایان خواهد داد….

 105. به امید و یاری خداوند طایفه ی شهرکی با اجماع نظر بر روی یک کاندیدایه قدرتمند به تمامه این حرفها و گمانه زنیها پایان خواهد داد….

 106. نجات سیستان ……