گندمــ پرس : مردم سیستان و بخصوص شهر زابل , به وجود طرحهای که به امان خدا رها شده است عادت کرده اند و دیگر حتی نای مکاتبه کردن دراین خصوص نیز برای برخی از دلسوزان وجود ندارد , طرح های که سالها قبل کلنگ شروع بکار آن به زمین خورده , بخش عظیمی از […]

گندمــ پرس : مردم سیستان و بخصوص شهر زابل , به وجود طرحهای که به امان خدا رها شده است عادت کرده اند و دیگر حتی نای مکاتبه کردن دراین خصوص نیز برای برخی از دلسوزان وجود ندارد , طرح های که سالها قبل کلنگ شروع بکار آن به زمین خورده , بخش عظیمی از کار نیز انجام شده و حال تنها برای راه اندازی و حل برخی از مشکلات با بن بست عدم برناه ریزی مواجه شده است.

به گزارش گندمـ پرس یکی از دستگاههای دولتی که در زابل ازاینگونه طرحها دارد , اداره کل راه و شهرسازی استان می باشد که گویا آنگونه که شایسته است , توجهی به سیستان کهن ندارد و اغلب طرح های بزرگ این اداره کل که مربوط به سیستان می شود , مسکوت مانده و به امان خدا رها شده است . از نمونه این طرح ها می توان به طرح بزرگ اتوبان زابل به زاهدان اشاره کرد که این اداره کل حتی توان تکمیل پل نهراب را پس از سالها ندارد و یا طرح بزرگراه زابل به دوست محمد و . . .

a257b592265d2e581d066c10faa3750d4c691c0c7d3d9bafd5dd5fd4305f46dc

 

یکی از دیگر این طرح های که از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان به امان  خدا رها شده است , طرح کمربندی دور شهر زابل که با نام حضرت آیت الله سیستانی نیز مزین شده است , می باشد که  قریب به هشت سال از کلنگ زنی آن می گذرد و علیرغم اینکه با یک برنامه ریزی درست می توان از همان  وضعیت موجود آن بهره برداری کرد , بلا استفاده باقی مانده است و ماههاست که هیچگونه عملیات عمرانی قابل ذکری نیز در آن مشاهده نمی شود.

هامون-پرس-2

 

این درحالیست که در این مدت بازدیدهای فراوانی از سوی مسئولین این اداره کل , مسئولین شهر زابل و نمایندگان صورت گرفته و هرکدام از آنان نیز قول و وعده ای جهت تامین اعتبار این پروژه داده اند که در نهایت هیچ خبری از آن نشده است و این طرح نیز مانند بسیاری از دیگر طرح ها به امان خدا رها شده است تا شاید روزی . . .

در بازدید پایانی از این کمربندی , مشاور فرماندار ویژه زابل به همراه رئیس اداره راه و شهرسازی بازدیدی از این طرح داشت و قول داد که از فردای بازدید (آذرماه) جهت حل مشکلات آن این مساله را پیگیری نماید , اما آن بازدید و آن حرفها نیز  مانند دیگر سخنان پس از شش ماه بی نتیجه باقی ماند.

IMG-20141211-WA00011

 

امیدواریم دراین خصوص حداقل پس از سالها شاهد تحرکی مثبت به جهت حل مشکل بخشی از این کمربندی باشیم تا میلیاردها تومان بودجه ای که درآن صورت گرفته است و درحال حاضر نیز درخطر از بین رفتن می باشد.

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه