گندمــ پرس : همانگونه که انتظار می رفت از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان , کمبود اعتبار مشکل اصلی عدم تکمیل پروژه های راه و سهرسازی در استان اعلام شد و بدون اینکه اشاره ای به میزان اعتبارات هزینه شده در سطح استان شود , تکمیل 500 کیلومتر بزرگراه در سطح استان را […]

گندمــ پرس : همانگونه که انتظار می رفت از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان , کمبود اعتبار مشکل اصلی عدم تکمیل پروژه های راه و سهرسازی در استان اعلام شد و بدون اینکه اشاره ای به میزان اعتبارات هزینه شده در سطح استان شود , تکمیل 500 کیلومتر بزرگراه در سطح استان را منوط به تامین اعتبار لازم عنوان کردند.

به گزارش گندمــ پرس به نقل از ایرنا مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس برنامه زمان بندی شده، 500 کیلومتر بزرگراه در صورت تخصیص اعتبار در این استان ساخته خواهد شد.

 

پل نهراب

 

 منصور ملاشاهی نبود اعتبار را مهمترین مشکل راه و شهرسازی برای افزایش بزرگراه در استان عنوان کرد و افزود: برای ساخت هر کیلومتر بزرگراه نزدیک به 20 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی اظهار داشت: تا کنون برای 10 هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی در شمال سیستان و بلوچستان، فقط 176 کیلومتر بزرگراه ساخته شده است.

وی ادامه داد: بیشتر این بزرگراه ها در قطعه های مختلف در جاده های خاش-ایرانشهر، زاهدان-زابل، زاهدان-بم و در مساحت کمتر در شهرستان های سراوان و بلوار خلیج فارس زاهدان ایجاد شده است.

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته اقدامات مناسبی برای تامین ایمنی بیشتر در راه های استان همانند خط کشی هزار و 500 کیلومتر راه، 300 کیلومتر روکش آسفالت جدید در نقاط مشکل دار، حذف شش نقطه حادثه خیز در راهها و اصلاح 150 کیلومتر شیب شیروانی خاکریز انجام شده است.

ملاشاهی افزود: در صورت تخصیص اعتبارات کافی پروژه های مختلفی برای بهبود وضعیت راه های اصلی و فرعی سیستان و بلوچستان اجرایی می شود.

سیستان و بلوچستان از نظر داشتن راه های مناسب فقیرترین استان کشور است به طوری که تنها 207 کیلومتر راه این استان در شمال و جنوب به صورت چهار خطه و بقیه راهها دو طرفه با عرض هفت تا هفت و نیم متر است.

سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور و به سبب گستردگی و طولانی بودن راههای ارتباطی دارای دو اداره کل راه و شهرسازی در شمال استان به مرکزیت زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه