استاندار سیستان و بلوچستان در دومین روز نشست با اصحاب رسانه در چابهار گفت : روابط با کشورهای همسایه در دستور کار استان قرار دارد ،ما با 15 کشور همسایه هستیم و روابط با آنها به عنوان اولویت پیگیری می شود،در حال حاضر ارتباط با کشور پاکستان بسیار خوب و مناسب است و ما به […]

20140111_164659334931استاندار سیستان و بلوچستان در دومین روز نشست با اصحاب رسانه در چابهار گفت : روابط با کشورهای همسایه در دستور کار استان قرار دارد ،ما با 15 کشور همسایه هستیم و روابط با آنها به عنوان اولویت پیگیری می شود،در حال حاضر ارتباط با کشور پاکستان بسیار خوب و مناسب است و ما به دنبال افزایش و توسعه روابط تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه هستیم.

 

وی در ادامه بیان داشت : استان سیستان و بلوچستان اولین استان در کشور است که در آن کمیسیون توسعه روابط خارجی تشکیل شده و به طور جد آن کمیسیون و جلساتش پیگیری می شود.

به گزارش گندمـــ پرس به نقل از پورتال استانداری مهندس هاشمی در خصوص واحد های تولیدی تعطیل و نیمه فعال گفت:در استان افزایش اشتغال و میزان تولید صادرات ، احیاء و رونق دادن واحدهای تعطیل و نیمه فعال تولیدی در دستور کار قرار دارد.

وی درخصوص ریزگردهای منطقه نیز گفت: ریزگرد ها یک مشکل جدی در منطقه است و در این راستا ،سال گذشته 2 میلیارد تومان بابت تهیه و توزیع مواد غذایی در بین مردم منطقه هزینه شده است .

وی اضافه کرد : برای تثبیت شن های روان که یک بحران بزرگ است یک میلیارد تومان اعتبار ملی و 6 میلیارد تومان از اعتبارات استانی اختصاص داده شده است.
استاندار سیستان و بلوچستان در خصوص منطقه آزاد سیستان گفت: کار منطقه آزاد سیستان در حال انجام است و مرحله اول آن به تصویب رسیده است.
وی درباره کارخانه لاستیک سازی سیستان نیز سخنانی ایراد و گفت: کارخانه لاستیک سازی 55 هزار تنی در سیستان مصوب شده و به زودی کار اجرایی آن آغاز خواهد شد.
وی افزود : بنیاد مستضعفان نیز در این منطقه فعال خواهد شد.
هاشمی ادامه داد: در منطقه سیستان میبایست رغبت سرمایه گزاری بخش خصوصی را ایجاد کنیم .
مهندس علی اوسط هاشمی در خصوص فعالیت رسانه نیز گفت : باید ظرفیتها و پتانسیل های استان را شناسایی و به همگان معرفی و سرمایه گزاران را به این منطقه سوق داد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه