تاریخ : یکشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۴۰۲ Sunday, 4 June , 2023

اختصاص مبلغ 7 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی برای اتمام بیمارستان تنفسی زابل

  • کد خبر : 26925
  • ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۱

گندم پرس: نی زار: مهندس علی اوسط هاشمی استاندار در نشست صبح امروز خود در خصوص مسائل و مشکلات پروژه های بیمارستانی استان از لزوم اتمام طرحهای بالای 80 در صد استان بخصوص طرحهای بیمارستانی گفت و افزود : با توجه به شرایط ویژه استان بحث ساخت ، توسعه و تجهیز مراکز بیمارستانی منطبق با […]

گندم پرس: نی زار:

مهندس علی اوسط هاشمی استاندار در نشست صبح امروز خود در خصوص مسائل و مشکلات پروژه های بیمارستانی استان از لزوم اتمام طرحهای بالای 80 در صد استان بخصوص طرحهای بیمارستانی گفت و افزود : با توجه به شرایط ویژه استان بحث ساخت ، توسعه و تجهیز مراکز بیمارستانی منطبق با نیاز منطقه بصورت جدی در دستور کار مدیران مربوطه قرار گیرد .

5247_orig

وی با اشاره به اهمیت بخش سلامت در استان گفت : 5 بیمارستانی که بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند در اولویت قرار گرفته و تا پایان امسال به اتمام خواهند رسید . همچنین وی در خصوص تکمیل بیمارستان 64 تختخوابی نیکشهر نیز گفت : با توجه به نیاز منطقه این بیمارستان حداکثر تا پایان شهریور ماه راه اندازی و آماد ارائه خدمت به مردم شهرستان خواهد بود .

مهندس هاشمی با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت های ملی و استانی برای پیشبرد و اتمام پروژه های بالای 70 درصد گفت : برای تکمیل پروژه های ردیف دار از منابع کشوری حداکثر استفاده باید انجام شود و منابع داخلی برای تقویت دیگر بخش ها مورد استفاده قرار گیرد .

وی همچنین با اشاره به مرکز درمانی 10 تخته کنارک که با وجود نصب تجهیزات بلا استفاده مانده است نیز گفت : این مرکز حداکثر تا پایان مرداد ماه به بهره برداری خواهد رسید .

نماینده عالی دولت در استان از مسئولان مربوطه خواست پروژه هایی که تا پایان سال 95 به اتمام می رسند را برآورد نیاز کرده و حداکثر طی 10 روز آینده بسته نیازمندیهای خود را در حوزه سلامت تهیه تا جهت پیگیری موارد آن اقدام شود .

استاندار باتوجه به وضعیت جوی زابل نیز گفت : مبلغ 7 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی برای اتمام بیمارستان تنفسی زابل پرداخت شده است و این در حالی است که کل اعتبارات ملی پرداخت شده برای این بیمارستان 150 میلیون تومان بوده است .

وی همچنین بر ادامه کار و اتمام بیمارستان سراوان حداکثر تا 3 سال آینده تاکید کرد و گفت : با توجه به اینکه این بیمارستان از مصوبات دولت بوده است و با توجه به شرایط ویژه سراوان ، این بیمارستان حداکثر تا 3 سال آینده به اتمام برسد .

درابتدای این جلسه نیز دکترمحمود رضا میری بنجار ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به مشکلات استان در حوزه سلامت گفت: هم اکنون دراستان به ازای هر 47 صدم در هزارنفر ، یک تخت بیمارستانی وجود دارد و حال آنکه سرانه آن در کشور به ازای هر 1000 نفر یک و نیم تخت است . وی همچنین در خصوص اتمام بیمارستان 64 تختخوابی کنارک نیز گفت : تا کنون 11 میلیارد و 700 میلیون تومان از محل اعتبارات داخلی دانشگاه برای این بیمارستان هزینه شده است و تلاش می شود که این بیمارستان تا پایان شهریور ماه به بهره برداری برسد .

در ادامه دکتر میری افزود : برای تجهیز بیمارستان چشم پزشکی زاهدان مبلغ 25 میلیارد تومان اعتبارمورد نیاز است که با تامین اعتبار لازم ، این بیمارستان تجهیز خواهد شد .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=26925
  • دیدگاه‌ها برای اختصاص مبلغ 7 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی برای اتمام بیمارستان تنفسی زابل بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.