احمد قنبری در صفحه شخصی خود خطاب به رئیس فعلی دانشگاه زابل نوشت: " آقای دکتر بهلولی استعفا دهید. "

گندم خبر: احمد قنبری از مدیران موفق اسبق دانشگاه زابل در صفحه شخصی خود در تلگرام انتقاداتی را در خصوص عملکرد ریاستی فعلی دانشگاه منتشر نموده است که آن ها را به اختصار تقدیم حضورتان می نماییم.

 

وی در یکی از مطالب خود آورده است:متاسفانه در کل کشور و مخصوصا در سیستان عزیز الویت بندی در هزینه اعتبارات نیست، که این خود ناشی از عدم مدیریت کارآمد و برنامه ریزی هست، یک نمونه عینی آن را در یکی از مجموعه های اداری زابل بیان می کنم.

 

وی در ادامه مینویسد: در سالهای ۸۷، یک مجموعه خیر از ایرانیان امریکا، با هدایت استاندار وقت، اقدام به ساخت یک مجتمع فرهنگی، اقامتی و تفریحی در کنار مخازن چاه نیمه کردند.

 

وی در ادامه بیان میکند:کسانی که از مجتمع تفریحی دانشگاه در چاه نیمه بازدید داشته باشند، در مجتمع چشمشان به این ساختمان عظیم میخورد که حدود ده سال هست که محلی برای موش و گربه شده.

 

وی خاطرنشان می کند: البته خیران نتوانستند، پروژه را تکمیل و تقریبا با پیشرفت ۷۰ درصدی رها کردند.

 

احمد قنبری در ادامه مینویسد: بعد در مدیریت فعلی دانشگاه می بینیم که در فاصله سیصد متری این پروژه ناتمام یک پروژه تفریحی با هزینه های میلیاردی تحت عنوان هامونک شروع می شود، پروژه ایی که نه در برنامه توسعه دانشگاه وجود داشته و نه ردیف بودجه داشته،( که حالا بحث ما ضرورت  یا عدم ضرورت این پروژه نیست)،که مطمئن هستم رئیس بعدی نیز به تبعیت از رفتار مدیر فعلی این پروژه را تعطیل و رها خواهد کرد.

 

رییس اسبق دانشگاه در نتیجه گیری از مطلب خود چنین مینویسد که: بهتر نبود به جای رقیق سازی و پخش بی حاصل اعتبارات در پروژه های متعدد، اگر دانشگاه پول زیادتر از نیاز برای حقوق اساتید و کارکنان، و توسعه و تکمیل آزمایشگاهها داشته، پول هزینه شده در این پروژه را که غالبا از پنح درصد اختیارات رئیس دانشگاه هزینه شده را صرف تکمیل و راه اندازی همان پروژه ناتمام فرهنگی قبلی که بصورت خرابه رها شده میکرد، تا این پروژه تکمیل می شد.

 

وی در آخر این مطلب این نکته را نیز ذکر میکند که: علت این عدم کارایی و الویت بندی، در هزینه کرد اعتبارات چه می تواند باشد؟جز خصلت سیری ناپذیری بعضی مسئولین در حرکتهای پوپولیستی و بهره برداری سیاسی

 

پروفسور قنبری در دیگر یادداشت منتشر شده خود میگوید: ریاست محترم دانشگاه، همانطوری که اطلاع دارید به خاطر منع قانونی در بیمه و جذب افراد علیرغم نیاز شورای دانشگاه یعنی بیش از پانزده نفر تصمیم گرفتن تا زمان اخذ مجوز جذب صد نفر از کارشناسان تا پیدا کردن راهکار در دانشگاه کار شان تعلیق شود.

 

وی در ادامه این مطلب ذکر میکند: بعد از طریق اخذ مجوز تعدادی از بین حق التدریسها جذب شدند، تعدادی علیرغمی که چند سال کار کرده بودند، جذب نشدند، ولی طبق نامه خودتان به وزارت علوم بیش از شصت نفر و به اعتقاد و باور ما خیلی بیشتر از اینها به طرق مختلف شرکتی، حق التدریس و قراردادی جذب دانشگاه و به کارگیری شدند.

 

وی خطاب به رییس فعلی دانشگاه می گوید: آیا این دانشگاه نیاز به نیرو داشت؟ چرا باقیمانده از حق التدریسها را نیاوردید؟ اینهایی که آمدند امتحان و براساس شایسته سالاری آمدند؟

 

وی میگوید: جذب و به کارگیر خواهران و برادر، با سن بالا و داشتن فرزند دانشگاهی که از اقوام یکی از افراد موثر هستند، براساس نیاز و شایسته سالاری بوده است؟

 

قنبری عنوان میکند: آیا مهندس گیاه پزشکی همسر مدیر کل اداری تان بر اساس شایسته سالاری استخدام و رئیس شدند؟ یا نه در نتیجه زد و بند ، عدم نظارت و فساد آمدند.

 

در دیگر یادداشتی رییس اسبق دانشگاه مینویسد: جلو دانشکده کشاورزی زابل بعد از هشت سال، الویت دانشگاه توسعه آزمایشگاهها، کتابخانه،  آزمایشگاه هست یا ایجاد هامونک و هزینه کردن میلیاردها تومان ؟

 

قنبری در ادامه مینویسد: در کجای دنیا دانشگاه هامونک برای قایقرانی می سازد در حالیکه که کتابخانه و دانشکده آن هشت سال بدلیل عدم الویت بندی در اعتبارات بلااستفاده باقی مانده؟ حق التدریس اساتید چند سال پرداخت نمی شود در عوضش پانزده روز رئیس دانشگاه کنار امیر محمد و دوستانش سپری می کند.

 

در آخر این عضو هیات علمی دانشگاه خطاب به ریاست فعلی دانشگاه مینویسد: نابود کردن صدها درخت بادشکن، توسط دانشگاه زابل، دانشگاه خود باید مروج عقلانیت باشد، مروج تخریب محیط زیست آنهم بدلیل عدم نظارت شده است.

 

قنبری می افزاید: آقای دکتر بهلولی با عنایت به گرفتاری خانوادگی و عدم نظارت و حضور تمام وقت در دانشگاه ، استعفا دهید، و دانشگاه را از این وضع در بیاورید.

 

احمدقنبری مینویسد: بدلیل عدم نظارت دقیق ریاست دانشگاه، دانشگاه زابل که روزی امید مردم سیستان بود، متاسفانه تبدیل به مکانی شده برای تبعیض و ملک شخصی افراد خاص ، البته جزئیات بیشتر را در این مختصر نیاوردم. در آینده به صورت طرح سوال از ریاست محترم دانشگاه مطرح خواهم کرد.

 

و همچنین وی حق قانونی مسئولان طرف صحبت خویش را نیز یادآوری و خاطرنشان میکند: جهت شفاف سازی و تنویر افکار عمومی جواب مسئولین را در همین کانال خواهم گذاشت.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه