تاریخ : یکشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022

احمد قنبری خطاب به رئیس فعلی دانشگاه: ” آقای دکتر بهلولی استعفا دهید “

 • کد خبر : 47331
 • ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
احمد قنبری خطاب به رئیس فعلی دانشگاه: ” آقای دکتر بهلولی استعفا دهید “
احمد قنبری در صفحه شخصی خود خطاب به رئیس فعلی دانشگاه زابل نوشت: " آقای دکتر بهلولی استعفا دهید. "

گندم خبر: احمد قنبری از مدیران موفق اسبق دانشگاه زابل در صفحه شخصی خود در تلگرام انتقاداتی را در خصوص عملکرد ریاستی فعلی دانشگاه منتشر نموده است که آن ها را به اختصار تقدیم حضورتان می نماییم.

 

وی در یکی از مطالب خود آورده است:متاسفانه در کل کشور و مخصوصا در سیستان عزیز الویت بندی در هزینه اعتبارات نیست، که این خود ناشی از عدم مدیریت کارآمد و برنامه ریزی هست، یک نمونه عینی آن را در یکی از مجموعه های اداری زابل بیان می کنم.

 

وی در ادامه مینویسد: در سالهای ۸۷، یک مجموعه خیر از ایرانیان امریکا، با هدایت استاندار وقت، اقدام به ساخت یک مجتمع فرهنگی، اقامتی و تفریحی در کنار مخازن چاه نیمه کردند.

 

وی در ادامه بیان میکند:کسانی که از مجتمع تفریحی دانشگاه در چاه نیمه بازدید داشته باشند، در مجتمع چشمشان به این ساختمان عظیم میخورد که حدود ده سال هست که محلی برای موش و گربه شده.

 

وی خاطرنشان می کند: البته خیران نتوانستند، پروژه را تکمیل و تقریبا با پیشرفت ۷۰ درصدی رها کردند.

 

احمد قنبری در ادامه مینویسد: بعد در مدیریت فعلی دانشگاه می بینیم که در فاصله سیصد متری این پروژه ناتمام یک پروژه تفریحی با هزینه های میلیاردی تحت عنوان هامونک شروع می شود، پروژه ایی که نه در برنامه توسعه دانشگاه وجود داشته و نه ردیف بودجه داشته،( که حالا بحث ما ضرورت  یا عدم ضرورت این پروژه نیست)،که مطمئن هستم رئیس بعدی نیز به تبعیت از رفتار مدیر فعلی این پروژه را تعطیل و رها خواهد کرد.

 

رییس اسبق دانشگاه در نتیجه گیری از مطلب خود چنین مینویسد که: بهتر نبود به جای رقیق سازی و پخش بی حاصل اعتبارات در پروژه های متعدد، اگر دانشگاه پول زیادتر از نیاز برای حقوق اساتید و کارکنان، و توسعه و تکمیل آزمایشگاهها داشته، پول هزینه شده در این پروژه را که غالبا از پنح درصد اختیارات رئیس دانشگاه هزینه شده را صرف تکمیل و راه اندازی همان پروژه ناتمام فرهنگی قبلی که بصورت خرابه رها شده میکرد، تا این پروژه تکمیل می شد.

 

وی در آخر این مطلب این نکته را نیز ذکر میکند که: علت این عدم کارایی و الویت بندی، در هزینه کرد اعتبارات چه می تواند باشد؟جز خصلت سیری ناپذیری بعضی مسئولین در حرکتهای پوپولیستی و بهره برداری سیاسی

 

پروفسور قنبری در دیگر یادداشت منتشر شده خود میگوید: ریاست محترم دانشگاه، همانطوری که اطلاع دارید به خاطر منع قانونی در بیمه و جذب افراد علیرغم نیاز شورای دانشگاه یعنی بیش از پانزده نفر تصمیم گرفتن تا زمان اخذ مجوز جذب صد نفر از کارشناسان تا پیدا کردن راهکار در دانشگاه کار شان تعلیق شود.

 

وی در ادامه این مطلب ذکر میکند: بعد از طریق اخذ مجوز تعدادی از بین حق التدریسها جذب شدند، تعدادی علیرغمی که چند سال کار کرده بودند، جذب نشدند، ولی طبق نامه خودتان به وزارت علوم بیش از شصت نفر و به اعتقاد و باور ما خیلی بیشتر از اینها به طرق مختلف شرکتی، حق التدریس و قراردادی جذب دانشگاه و به کارگیری شدند.

 

وی خطاب به رییس فعلی دانشگاه می گوید: آیا این دانشگاه نیاز به نیرو داشت؟ چرا باقیمانده از حق التدریسها را نیاوردید؟ اینهایی که آمدند امتحان و براساس شایسته سالاری آمدند؟

 

وی میگوید: جذب و به کارگیر خواهران و برادر، با سن بالا و داشتن فرزند دانشگاهی که از اقوام یکی از افراد موثر هستند، براساس نیاز و شایسته سالاری بوده است؟

 

قنبری عنوان میکند: آیا مهندس گیاه پزشکی همسر مدیر کل اداری تان بر اساس شایسته سالاری استخدام و رئیس شدند؟ یا نه در نتیجه زد و بند ، عدم نظارت و فساد آمدند.

 

در دیگر یادداشتی رییس اسبق دانشگاه مینویسد: جلو دانشکده کشاورزی زابل بعد از هشت سال، الویت دانشگاه توسعه آزمایشگاهها، کتابخانه،  آزمایشگاه هست یا ایجاد هامونک و هزینه کردن میلیاردها تومان ؟

 

قنبری در ادامه مینویسد: در کجای دنیا دانشگاه هامونک برای قایقرانی می سازد در حالیکه که کتابخانه و دانشکده آن هشت سال بدلیل عدم الویت بندی در اعتبارات بلااستفاده باقی مانده؟ حق التدریس اساتید چند سال پرداخت نمی شود در عوضش پانزده روز رئیس دانشگاه کنار امیر محمد و دوستانش سپری می کند.

 

در آخر این عضو هیات علمی دانشگاه خطاب به ریاست فعلی دانشگاه مینویسد: نابود کردن صدها درخت بادشکن، توسط دانشگاه زابل، دانشگاه خود باید مروج عقلانیت باشد، مروج تخریب محیط زیست آنهم بدلیل عدم نظارت شده است.

 

قنبری می افزاید: آقای دکتر بهلولی با عنایت به گرفتاری خانوادگی و عدم نظارت و حضور تمام وقت در دانشگاه ، استعفا دهید، و دانشگاه را از این وضع در بیاورید.

 

احمدقنبری مینویسد: بدلیل عدم نظارت دقیق ریاست دانشگاه، دانشگاه زابل که روزی امید مردم سیستان بود، متاسفانه تبدیل به مکانی شده برای تبعیض و ملک شخصی افراد خاص ، البته جزئیات بیشتر را در این مختصر نیاوردم. در آینده به صورت طرح سوال از ریاست محترم دانشگاه مطرح خواهم کرد.

 

و همچنین وی حق قانونی مسئولان طرف صحبت خویش را نیز یادآوری و خاطرنشان میکند: جهت شفاف سازی و تنویر افکار عمومی جواب مسئولین را در همین کانال خواهم گذاشت.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=47331

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 35در انتظار بررسی : 10انتشار یافته : ۲۵
 1. هامونک سکوی پرتاب مدیر دفتر فنی فعلی و گذشته دانشگاه برای بورس دکتراست اینکه چرا پروژه های دانشگاه بوی تعطیلی به خود گرفته و هامونک محل جولان و خودنمایی به خود گرفته حاصل بی کفایتی این دوستان می باشد

 2. ایول ب ولت

 3. باید یک سوزن بخود زد یک جوالدوز به دیگران
  پروف ……….کارنامه ات ، عملت ، رفتارت درزمان مسند قدرتت چگونه بوده است و حالا چی شده بالاخره بازنشستگی شتری ست که در خانه هر کارمندی می خوابد……….. نهایتا به صورت حق التدریس که ادامه همکاری میسر می گردد.ضمنا میشه یک عملکرد ودستاورد علمی خود را که اجرایی شده بیان کنید پروف عزیز همه چیز را که با هم می توان مالک شد برای بقیه هم
  ضرب المثل های سیستانی
  خر مِه نو زن مِه
  xخرم و زنم. داستانی است شنیدنی که این تمثیل بر اساس آن رواج یافته است. روایت می¬شود که: روزی مردی به همراه زنش سوار بر خر شده و رو به سوی شهر نهادند. در راه به نابینایی برخوردند که با آنان هم مقصد بود. زن را دل بر او بسوخت و شوی را وا داشت که خود از خر پیاده شود و این کور بیچاره را به جای خویش بر پشت خر سوار کند. مرد به ناچار رأی زن را پذیرفت و کور را بر خر سوار کرد و خود در پی آنان پیاده می¬رفت. چون به مقصد رسیدند، مرد از نابینا خواست که از خر پیاده شود که ناگاه مرد نابینا شروع به داد و بیداد کرده و از مردم استمداد می¬خواست که ای مردم، به دادم برسید که این مرد می¬خواهد هم خرم را از من بگیرد و هم زنم را؛ و مردِ بیچاره مانده بود که با این کورِ بیشرم چه کند و چگونه خر و زنش را از چنگالش برهاند که هم خر را می¬خواهد و هم زن را. این تمثیل را زمانی به¬کار می¬برند که کسی با فریاد و هیاهو مدعی چیزی باشد که به او تعلق ندارد و برای این ادعای واهی از دیگران نیز استمداد بطلبد.

  به نقل از جلد چهارم فرهنگ گویشی سیستان «خَنج» (در دست چاپ).
  استاد شهنازی

  @

 4. اقای قنبری شما فقط کارمندای مظلوم رو دسته جمعی اخراج کردید و در اخر هم با اسلحه به حوزه امتحان میخاستید وارد بشید پس خواهشا چهره مهربانانه نگیرید

 5. احسن بر دکتر

 6. سلام.از اقای دکتر بهلولی انتظاری بیشتر از این نیست،ایشون افرادی ک سابقه و لیاقت کار دارن رو بخاطر مسائل شخصی از محیط کار دور میکنه و افرادی رو ک جیره خور خودشون هستن جایگزین میکنه.متاسفانه تنها چیزی ک ایشون بهش توجه نمیکنه ارزشیابی افراد در موقعیت شغلی هست.و تنها چیزی ک براشون مهم و مفید هست سفارش دوستان و اقوام برای جذب و یا “عدم جذب و حتی اخراج”بعضی از نیروهای موثر و مفید هست.ایشون فردی بسیار منعطف از سوی خویشاوندان و اقوام خود هستن و بهتره بگم بخشی از و یا قسمت اعظم سکان تصمیم گیری ایشون دست اقوام درجه یک ایشون هست
  با ارزوی اینکه هرکسی تو هر مقام و مسئولیتی که هست به اندازه همون پست و مقامی که داره وجهه و لیاقت داشته باشه و اگه حقی هست به حقدارش برسه

 7. قنبری شعر زیادمیگی

 8. من خودم تا سال ۸۹ کارمند دانشگاه بودم و اتفاقا توسط شخص دکتر قنبری از دانشگاه پس از ۵ سال اخراج شدم. واقعیت اینه که دکتر بهلولی یه دوره معاون دکتر قنبری بوده و مطمئنا بهتر از همه میتونه انتقاد کنه. با این که کینه دارم از دکترقنبری اما میدونم هیچ مدیری بهتر از ایشون واسه سیستان بدرد نمیخوره، دکتر قنبری تعطیلات و غیر تعطیلات واسش فرقی نمیکرد و فقط و فقط پیشرفت دانشگاه و سایت جدید دانشگاه واسش مهم بود از دفتر فنی تا نیمه های شب واسه تکمیل پروژه ها کار میکشید و جالب اینکه خودش هم با اینکه رئیس بود ولی وسط میدون کار بود ، امیدوارم شخصی مثل دکتر قنبری بیاد واسه شهر زابل

 9. چطور دل مسئولین میاد بیت المال رو اونم تو این منطقه محروم به فنا بدن ،استخدام های عجیب که بماند که بدون تجربه مسئولیت هم گرفتن یا تو آموزش ۶نفر سر میز نشستن اما بازهم کار انجام نمیشه و فقط صدای خنده و قهقهه میاد،یک شبکه و آتلیه میخاد که از جناب بهلولی فیلم تهیه کنه

 10. کاش یه مناظره برگزار شه

 11. مثل ب…ه… آقای بهلولی ح… ا… در آ که بنا به مناسبات خاص از چاه نیمه سه و با کار چندساعته ( از ۹ تا۱۲ونیم) رسید به مدیریت آ…ا و جز باندبازی و فامیل و آشنا به سرکار آوردن و سواستفاده از موقعیت کاری نکرد در شأن زابل عزیز.

 12. این مطالب بوی حسادت میده

 13. واقعا هم بهلولی فقط با پارتی کار میکنه خدا ازش نگذره

 14. با سلام…
  دکتر قنبری در حق سیستانی جفا کردن…در حق بچه های سیستانی…در یک جلسه یکروزه کارکنان سیستانی را در سالن همایش فراخواندند و دستور اخراج صادر کردن…به کدامین گناه…..اگر امروز هجوم مدیران غیر بومی به استان ما است نتیجه عملکرد قنبری ها در سیستان است..
  ۱۴۰ نفر را اخراج و با رانت افراد وابسته را آوردید…برخی از این اخراجی های قنبری امروز مسافرکشی می کنند…
  همسرشان را از آموزش و پرورش به دانشگاه آوردند , و بجای برخی از نیروهای اخراجی رییس ؟ گذاشتند و دم از شایسته سالاری می زنند…افسوس……..
  جلوی تحصیل کارمندان دانشگاه را گرفتند و تهدید به اخراج کردند و کارمندان بیماریهای اعصاب و روان گرفتند..
  امروز کدام کار دکتر قنبری در دانشگاه انجام نشده است که یهویی رفتار متقابل و قصاص گرفته اند…؟؟؟؟

 15. با سلام می‌بخشید هر کسی که با عدالت و دلسوز باشد و کارهای زیاد و مهم برای سازمان یا إداره ای أنجام بدهد مردم دوستش ندارند و همیشه سعی میکنند آنرا أز میدان کار و فعالیت و صداقت فراری دهند همانطوری که دکتر شهریاری زمانی که دکتر دهمرده ٱستاندار فعالی بودند فراری دادند حالا نوبت شیر مرد و مردمیدان با صداقت و مردمی و عدالت دکتر بهلولی زحمتکش رسیده است. در سیستان أز قدیم مردانی که فعال و با صداقت و مردمی بودند مورد انتقاد و هجوم مردم قرار می‌گرفتند. شهر سیستان لایق مسئولان دلسوز و مردمی نیست.

 16. اقای دکتر قنبری جنابعالی میتوانستید بهتر عمل کنید و برخورد بهتری با کارکنان و مردم داشته باشید و اوضاع دانشگاه زابل به وخیم ترین وضع خود رسیده مدیری که تمام رزومه و برنامه اش گرفتن عکس و تبلیغات درفضای مجازی و … است درحالیکه از اوضاع داخلی دانشگاه هیج خبری ندارد چند روز قبل برای تصویه حساب با یکی از اقوام برای امور فارغ التحصیلی به دانشگاه واحد تحصیلات تکمیلی و امور دانشجویی مراجعه کردم یک هفته به ما میگفتند سیستم صدف و اینترنت قطع است و اقای دکتر الله بخش سامانه طراحی کردند در زمانی که ساکن مشهد هستند بتوانند به امورات دسترسی داشته باشند و الان هم سیستم را رها کرده و نیمه فعال است و دانشجویان از راههای دور به زابل میایند وبرای یک تیک در سیستم چند هفته باید بروند وبیایند .اقای بهلولی هیچ دخالتی درامور اجرایی ندارند وساختمان هایی با چند کارمند که فقط مشغول تماس با اقوام خود هستند و جواب ارباب رجوع را اصلا نمیدهند وبدترین برخورد و سنگ اندازی در کار دانشجو داشته و اینها خلاف قانون واخلاق اداری میباشد وانتظار میرود اقای دکتر بهلولی کمی به وضعیت داخلی نظارت داشته باشند هر کارمندی الان خودش رئیس هست و قوانین خودش را دارد….

 17. همه سروته یک کرباسند،وجدان کاری مهمه که نیست نگرد

 18. سلام
  واقعا از این وضع منفعل و …دانشگاه شرم هر سیستانی میاد، دانشگاهی که زمانی سرآمد در کل استان و وزارتخانه بود
  حیف

 19. با سلام، امیدوارم گندم خبر هنوز هم در پاسداشت ازادی بیان و حق اظهار نظر حرمت و حریم نگه دارد

  قرار بود دانشگاه نخبه پرور باشد و معیار پیشرفت این موتور محرک جامعه، لیاقت و شایستگی باشد و بس؛ همان نقشی که دانشگاه در دیگر کشورهای توسعه یافته و یا روبه توسعه ایفا نموده و می نماید، دانشگاهی که تحت عقده های قومی و شخصی مدیریت شده است هرگز قامتی راست نخواهد کرد، آنگونه که باید باشد نخواهد بود و تلخِ داستان این نوشتار شما جناب قنبری همینجاست که متاسفانه شما هم از مدیران همین دانشگاهی بوده اید که در بسیاری موارد، معیار رشد یافتن در آن نه لیاقت و شایستگی بلکه زاویه کمر و دارازی زبان مجیزه گو به مدیران بوده و هست.
  هر چند که باید به کلامِ حق جاری از هر زبانی احترام گذاشت زیرا حق را اصالتمند می دانم، اما جناب آقای قنبری (سید احمد میر)، حقیقتی که دستاویز عقده گشایی شخصی باشد از زشت ترین سیاه بازی های روزگار است. زبانتان تا به امروز کجای حلقومتان بود و چگونه شد که به محض بازنشسته کردن همسرتان و عدم تمدید آن تا سقف ۳۵ سالگی سینه سوزِ مدیریت و چاه نیمه ای شدید که خود در کج نمودن مسیرش بسی متهمید که ساخت ساختمانی با عنوان خوابگاه تحصیلات تکمیلی در حریم چاه نیمه ها و عدم اتمام آن در آن سالهای آبادِ اعتبارات، خود جای پاسخ دارد. لذت منجر کننده ای که شما در آجر کردن نان همشهریانتان و اخراج و توهین و هفت تیر کشی شخصیتان به یادگار ذهن ها نهاده اید هنوز که هنوز است بخشی از لعن و نفرین ما بر ظالمین را به خود اختصاص داده است. جالب است که هنوز هم جان کلامتان همان حذف و نان بری را در خود دارد.
  اگر راه شما صواب بود در این روزگار سخت مریض داری معاون اسبقتان، به رسم انسانیت سخن از یاری می زدید که قاعده همان است … تو کز محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند آدمی

 20. ای روزگار

 21. همشهریان عزیز سیستانی دانشگاه زابل در ده رشته کشاورزی دکترای کشاورزی میدهد و دارای صد استاد و دانشیار و استادیار پرتوقع و بیسواد و پول پرست می‌باشد که بعد از بیست سال از تاسیس این دانشگاه هنوز یک دستاورد تحقیقاتی برای مردم کشاورز سیستان نداشته آمد. چرا مردم عزیز از این قشر پرمدعا نمی‌رسید که چرا هیچگونه بهبودی در تولید محصولات سیستان حاصل نشده چرا انگور یاقوتی و سفیدک و خربزه های بومی سیستان هنوز اصلاح نشده اند چرا هیچ رقم و محصول جدید به مردم ارایه نشده.

 22. باسلام آقای دکتر بهلولی زحمات زیادی رامتحمل شدن اما معاون ایشان جناب دکتر خواجه باعملکردش زحمتهای ایشون رو هم زیر سوال میبرنداگر در جابجایی این اقاکه خودشون مالک دانشگاه دارن اقدام کنند موفق و سربلند خواهند شد با تشکر

 23. گندم خبر یه رسانه بی مایه با قلم به دستانی مزدوره که افسارشون به دست اراذل و اوباشی مثل احمد قنبریه!!!
  وای بر این سیستان که رسانه اش شما باشین!!

 24. سلام متاسفانه نه تنها در دانشگاه بلکه در تمام ادارات استان انفعال و خودخواهی هست، ای کاش مردم ما و مسئولین ما یاد بگیرن انتقاد شنیدن رو و هرکسی هم در حیطه خودش انتقاد کنه بنظرم جناب دکتر قنبری بهترین کار رو کردن و مثله پدری دلسوز از جتاب دکتربهلولی انتقاد کنن بلکه تغیری ایجاد بشه،
  ضمنا توبعضی کامنت ها به ایشون چه دکتر قنبری چه دکتربهلولی میبینیم توهین میکنند بزرگواران انتقاد و توهین فرق داره امثال دکتر قنبری راحت میتونستن جاهای بهتر زندگی کنن همینجوری سرمایه های شهرمون رو میسوزونیم و همچنین عزیزان ک از اخراج شدن میگن من خودم کارمند بودن تو سلف دانشگاه بعد عذرمارو خواستن و الان معلم رسمی هستم ،چرا اینو نمیگید که حق التدریسی بودیم بدون هیچ حقوقی نه بیمه ای و بعد کشته شدن …… تو سلف …..ک اسانسور روش افتاد هیچ حق و حقوقی براش نبود و تو همون سالن گفتن ک وزارت خونه مجوز استخدام نمیده و مجبورن اخراج کنن بعد در سال های بعدی ریاست بعدی اجازه داد وزارت ک ۱۴۰ نفر رو استخدام کنن ولی بجای اون افراد ۲۰۰نفر اوردن ولی از اطرافیانشون ،خداوند خودش ب داد مردم سیستان برسه