گندمــــــ پرس : استاندار سیستان و بلوچستان گفت: توافقات اولیه با سرمایه‎گذار برای ایجاد یک شرکت مینی فولاد در منطقه سیستان انجام شده است.     به گــــزارش گندمـــــ پرس به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی در دومین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: توافقات […]

گندمــــــ پرس : استاندار سیستان و بلوچستان گفت: توافقات اولیه با سرمایه‎گذار برای ایجاد یک شرکت مینی فولاد در منطقه سیستان انجام شده است.

 

 

به گــــزارش گندمـــــ پرس به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی در دومین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: توافقات اولیه با سرمایه‎گذار برای ایجاد یک شرکت مینی فولاد در منطقه سیستان انجام شده و طی نشستی حضوری با این سرمایه‌گذار مقرر شد این سرمایه‎گذاری برای ایجاد یک شرکت مینی فولاد در منطقه سیستان انجام گیرد.

 

 

استاندار سیستان و بلوچستان بر لزوم انعطاف برابر تولیدکنندگان و حل مشکلات آنها تأکید کرد و اظهار داشت: رویکرد دولت پشتیبانی و حمایت از سرمایه‌گذاران است.

 

 

این مسئول با بیان اینکه مشکلات گذشته تنگناهایی را برای بنگاه‌های اقتصادی ایجاد کرده و باید بانک‎ها و مدیریت استان همکاری لازم در جهت حمایت از تولیدکنندگان داشته باشند.

 

 

وی ادامه داد: حمایت از تولیدکنندگان و سرمایه‎گذاران در شرایط سخت و خاص وظیفه انسانی است و قدر و منزلت انسانی افراد در روزهای سخت که با مشکل روبه‌رو می‌شوند، باید حفظ شود.

 

 

هاشمی خطاب به مسئولان بانک‎ها گفت: تعصب بانکی نباید بر تعصب تولید غلبه کند چراکه تولید یک نگاه عمومی است و نگاه عمومی بر نگاه بخشی اولویت دارد لذا تا آنجا که قانون اجازه می‎دهد در ارائه اعطای تسهیلات و همراهی با تولیدکنندگان نرمش داشته باشیم.

 

 

استاندار سیستان و بلوچستان در این جلسه بر تلاش برای جذب سرمایه‎گذار در بخش تولید لوله تأکید کرد و افزود: سرمایه‎گذاری در این بخش اولویت اول در استان است، چراکه علاوه برگازرسانی به 37 نقطه شهری استان، نقاط روستایی نیز گازرسانی خواهند شد.

 

 

این مسئول ادامه داد: علاوه بر این اجرای طرح آبیاری 146 هزار هکتار در استان نیز نیازمند 9600 کیلومتر لوله‎گذاری است که این مباحث نشانگر بازار قوی و پایدار برای تولید لوله است.

 

 

وی گفت: در سفر وزیر نفت به استان توافق برای ایجاد یک پایانه بزرگ نفتی در سیستان انجام شد، بر اساس این توافق، طرح پایانه نفتی مشترک بین ایران و افغانستان در داخل خاک ایران احداث می‌شود که از محل این پایانه نفت و گازوئیل به افغانستان صادر خواهد شد.

 

 

وی تصریح کرد: ایجاد این پایانه و حمل سوخت تا محل پایانه شبکه حمل و نقل وسیع و اشتغال پایداری را ایجاد خواهد کرد.

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه