گندمــ پرس : در فاصله دو کیلومتری از شهر دوست محمد مرکز شهرستان هیرمند , روستایی به نام آقاخان قرار دارد و در حال حاضر به گفته افراد محلی منطقه این روستا خالی از سکنه می باشد , اما کشور افغانستان در این روستا اقدام به نصب دکل بزرگی کرده است که مساله جای […]

 

گندمــ پرس : در فاصله دو کیلومتری از شهر دوست محمد مرکز شهرستان هیرمند , روستایی به نام آقاخان قرار دارد و در حال حاضر به گفته افراد محلی منطقه این روستا خالی از سکنه می باشد , اما کشور افغانستان در این روستا اقدام به نصب دکل بزرگی کرده است که مساله جای تامل دارد که چرا این کشور در یک روستای خالی از سکنه و در کنار مرز با جمهوری اسلامی ایران اقدام به انجام این کار کرده است.

به گزارش گندمـ پرس به نقل از بولتن نیوز , افغانستان ازیک ماه قبل اقدام به احداث یک دکل در دو کیلومتری مرز ایران ( در نزدیکی شهر دوست محمد) کرده است .
برخی مدعی هستند که افغانستان این دکل را با هدف شنود در ایران احداث می کند اما هیچ منبعی به طور قطعی این ادعا را تایید نکرده است.
روستای حاجی آقاخان افغانستان هم مرز با ایران و در نزدیکی شهر دوست محمد شهرستان هیرمند در شمال سیستان و بلوچستان قرار دارد و بگفته ساکنان شهردوست محمد ، این روستا که یکی از روستاهای قدیمی افغانستان است در حال حاضر خالی از سکنه می باشد .
گفته می شود افغانستان در فاصله دو تا سه کیلومتری ایران ، تعداد زیادی دکل مخابراتی G4 احداث کرده است که با توجه به ارتفاع بلندشان به راحتی قابل دیدن هستند .

377550_674

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه