تاریخ : پنج شنبه, ۱۴ مهر , ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022

احداث دکل های مشکوک توسط افغانستان در نزدیکی مرکز شهرستان هیرمند

  • کد خبر : 25533
  • ۱۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۱
احداث دکل های مشکوک توسط افغانستان در نزدیکی مرکز شهرستان هیرمند

  گندمــ پرس : در فاصله دو کیلومتری از شهر دوست محمد مرکز شهرستان هیرمند , روستایی به نام آقاخان قرار دارد و در حال حاضر به گفته افراد محلی منطقه این روستا خالی از سکنه می باشد , اما کشور افغانستان در این روستا اقدام به نصب دکل بزرگی کرده است که مساله جای […]

 

گندمــ پرس : در فاصله دو کیلومتری از شهر دوست محمد مرکز شهرستان هیرمند , روستایی به نام آقاخان قرار دارد و در حال حاضر به گفته افراد محلی منطقه این روستا خالی از سکنه می باشد , اما کشور افغانستان در این روستا اقدام به نصب دکل بزرگی کرده است که مساله جای تامل دارد که چرا این کشور در یک روستای خالی از سکنه و در کنار مرز با جمهوری اسلامی ایران اقدام به انجام این کار کرده است.

به گزارش گندمـ پرس به نقل از بولتن نیوز , افغانستان ازیک ماه قبل اقدام به احداث یک دکل در دو کیلومتری مرز ایران ( در نزدیکی شهر دوست محمد) کرده است .
برخی مدعی هستند که افغانستان این دکل را با هدف شنود در ایران احداث می کند اما هیچ منبعی به طور قطعی این ادعا را تایید نکرده است.
روستای حاجی آقاخان افغانستان هم مرز با ایران و در نزدیکی شهر دوست محمد شهرستان هیرمند در شمال سیستان و بلوچستان قرار دارد و بگفته ساکنان شهردوست محمد ، این روستا که یکی از روستاهای قدیمی افغانستان است در حال حاضر خالی از سکنه می باشد .
گفته می شود افغانستان در فاصله دو تا سه کیلومتری ایران ، تعداد زیادی دکل مخابراتی G4 احداث کرده است که با توجه به ارتفاع بلندشان به راحتی قابل دیدن هستند .

377550_674

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=25533

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 6در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۶
  1. اینها بیشتر دکل های مخابراتی می باشد که بیشترمواقع روی خط تلفن همراه می بینیم این پیام می آید خوش آمدید به شبکه افغانستان که مجبور می شوید در روز ویا کلا گوشی را روی حالت دستی قرار داد (انتخاب شبکه مخابراتی )که دیگر پیام شرکت مخابرات افغانستان دریافت نکنی ودرغیر اینصورت اگر حالت دستی را انتخاب نکنی هر دقیقه که بیشتر خط های همراه اول می باشد ارسال می شود وتازه شنیده ام که اگر روی خط افغانستان واردشده اید مکالمه دقیقه ای 800تومان می باشد که رومینگ بین المللی است که از این 400تومان به شرکت مخابرات ایران می رسد حالا ماهم شنیدیم شما بررسی کنید

  2. برق بهشون میدیم اب بهشون میدیم عیبی نداره بهشون اطلاعات هم بدیم واقعا جای تاسف داره که مردمان خودمان بی اب باشن ولی به خاطر منافع مون اب به شهرنو و دیگر شهر های افغانستان بدیم فقط مونده این اجازه رو بهشون بدیم که تو انتخابات شرکت کنن

  3. قطعا برای استراق سمع می باشد ولی در خاک خودشان هست و ما حق اعتراض نداریم

  4. استراق سمع دکل بزرگ نمی خواهد

  5. تو خاک خودشون …………………….. حالا ب ماچه ن اینکه همچین کشور قدرتمندی هسن .گندم پرس خبر کم داری ؟ ک همچین اخباری میزاری ؟ …..

  6. دوستان خیالتان راحت تا وقتی آبدارخانه احداث نکرده اند خطری مارا تهدید نخواهد کرد!!