شهرگندمـــ : رئیس دانشگاه زابل از را‌ه‌اندازی باغ گیاه‌شناسی در محل این دانشگاه خبر داد. به گزارش شهرگندمــــ : دکتر اوکاتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به تصویب طرح انتقال آب بوسیله لوله و آبیاری تحت فشار در ۴۶ هزار هکتار از زمین‌های این منطقه، یکی از […]

شهرگندمـــ : رئیس دانشگاه زابل از را‌ه‌اندازی باغ گیاه‌شناسی در محل این دانشگاه خبر داد.

Okati

به گزارش شهرگندمــــ : دکتر اوکاتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به تصویب طرح انتقال آب بوسیله لوله و آبیاری تحت فشار در ۴۶ هزار هکتار از زمین‌های این منطقه، یکی از اهداف راه‌اندازی باغ گیاه‌شناسی در این دانشگاه معرفی الگوی جدید کشت به کشاورزان است.

رئیس دانشگاه زابل در ادامه افزود: باغ گیاه‌شناسی بزودی و در آینده‌ای نزدیک احداث خواهد شد.

اوکاتی گفت: دانشگاه زابل به فراخور مسئولیت خود با توجه به وجود متخصصان علمی، در حال انجام طرح‌های مطالعاتی، حوزه‌ای و عملیاتی برای بهینه‌سازی آب به زمین کشاورزی است.

وی از انجام مطالعات در قالب پایلوت‌های زیرربط برای جلوگیریری از خطا در آزمایشات و محاسبات انجام شده و تطبیق آن با محیط اجرای طرح خبر داد.

رئیس دانشگاه زابل از این دانشگاه به عنوان یک مرکز علمی معتبر در کشور یاد کرد و افزود: این دانشگاه در راستای تبیین اهداف اقتصاد مقاومتی، استفاده از انرژی‌های نو را در دستور کار خود قرار داده است.

اوکاتی خاطرنشان کرد: همچنین این دانشگاه در زمینه پرورش شترمرغ و آبزیان نیز طی سالهای اخیر به توفیقات ارزنده‌ای دست یافته است.

وی گفت: اعتماد و حمایت از نیروهای انسانی بومی و جوانان مشتاق، حس خودباوری را در آنها بوجود می‌آورد که به این مقوله بیش از هر زمان دیگری باید توجه داشت.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه