گندم پرس : خبرها حاکی از آن است تیم والیبال شهرداری زاهدان از شرکت در لیگ برتر انصراف می‌دهد.       به گزاش گندم پرس به نقل از ایسنا ،  تیم والیبال شهرداری زاهدان با حضور خود در لیگ برتر دست بکار بزرگی زد. مطرح شدن نام سیستان و بلوچستان آن هم در میان […]

گندم پرس : خبرها حاکی از آن است تیم والیبال شهرداری زاهدان از شرکت در لیگ برتر انصراف می‌دهد.

 

1426107948781_isna-3

 

 

به گزاش گندم پرس به نقل از ایسنا ،  تیم والیبال شهرداری زاهدان با حضور خود در لیگ برتر دست بکار بزرگی زد.

مطرح شدن نام سیستان و بلوچستان آن هم در میان یکی از ورزش‌های مهم کشور کار کوچکی نبود. شاید هیچ کس باور نمی‌کرد که روزی والیبالیست‌های تراز اول جهان پایشان به این منطقه باز شود.

ازهمان روزهای ابتدایی سایه بحران و مشکلات مالی بر سر نماینده استان در لیگ برتر والیبال سنگینی می‌کرد به طوریکه مدیرعامل وقت (ابراهیم صادقی) طی چند مصاحبه جنجالی شدیدا مسئولین را مورد انتقاد قرار می‌داد.

مشکلات مالی به حدی بود که چند بازیکن بدون هماهنگی و به حالت اعتراض اردوی تیم را ترک کردند.

در حالیکه عموم علاقمندان والیبال در این استان در شوک سقوط این تیم طی فصل گذشته به دسته پایین‌تر بودند ناگهان خبری منتشر شد مبنی بر موافقت رئیس فداراسیون والیبال برای حضور مجدد والیبال شهرداری زاهدان در لیگ برتر؛ موضوعی که تعجب همگان را برانگیخت.

داورزنی رئیس فدراسیون والیبال با صراحت گفت برای حضور مجدد سیستان و بلوچستان در لیگ برتر مشکلی وجود ندارد.

وی برای این اقدام دلیلی قاطع داشت و می‌گفت: باتوجه به علاقه شدید جوانان این استان به رشته ورزشی والیبال مانعی بر سر راه حضور مجدد تیم شهرداری زاهدان (در لیگ برتر) وجود ندارد. البته داورزنی حمایت مالی و داشتن امکانات حرفه‌ای را نیز شرط دیگر بقای این تیم در لیگ برتر دانست.

پس از آنکه خبر حضور مجدد نماینده استان در لیگ برتر والیبال رسما منتشر شد موجی از خوشحالی در میان ورزش دوستان منطقه به راه افتاد، خیلی‌ها تصور می‌کردند که دیگر تجربه سال گذشته تکرار نمی‌شود. اما بازهم مسئولین بی تفاوت نسبت به این تیم ظاهر شدند.

با وجود تاخیر چند ماهه در یارگیری و انتخاب کادر فنی، “جبار قوچان‌نژاد” چهره ای شرشناس والیبال کشور هدایت تیم را برعهده گرفت.

قوچان‌نژاد در اولین مصاحبه رسمی خود خطاب به مردم استان مطرح کرد: انتظار معجزه نداشته باشید اما با قاطعیت می‌گویم که تیم شهرداری زاهدان در لیگ برتر می‌ماند.

فصل 92- 93 ایگ برتر آغاز شد سریال سال گذشته قبل از این فصل یعنی 91- 92 همچنان ادامه داشت بازهم بحران مالی مشکلاتی اساسی و حاشیه‌ای برای این تیم بوجود آورد با این وجود نماینده استان بازی‌های نسبتا قابل قبولی را به نمایش کذاشت.

پس از فراز و نشیب گسترده سرانجام دومین فصل حضور شهرداری زاهدان در لیگ برتر پایان یافت منتها با این تفاوت که دیگر خبری از سقوط نبود و قوچان‌نژاد به قولش عمل کرد.

حال باید بگوییم از تیم فصل گذشته 2 میلیارد بدهی مانده و بلاتکلیفی شدید.

“به شور و هیجان جوانان استان احترام بگذاریم” این سخنی بود که سرمربی تیم والیبال شهرداری زاهدان در گفت و گو با ایسنا مطرح کرد.

جبار قوچان‌ژاد با بیان اینکه مشکلات تیم قابل حل است افزود: “از آخرین مسابقه تیم حدود چهار ماه می‌گذرد اما تاکنون تنها یک قسط از قرارداد کادر فنی و بازیکنان پرداخت شده است.”

سرمربی تیم والیبال شهرداری زاهدان با اشاره به عدم دریافت مطالبات کادرفنی و بازیکنان در فصل گذشته خاطرنشان کرد: با توجه به نگاه مثبت شهردار و استاندار به زودی تمامی مشکلات بر طرف می‌شود.

وی در تشریح عملکرد تیمش درفصل گذشته گفت: از چهار تیم مرحله نهایی سه تیم هم گروه شهرداری زاهدان بودند اما ما بازی‌های قابل قبولی را به نمایش گذاشتیم.

قوچان‌نژاد بیان کرد: در خوشبین‌ترین حالت می‌توانستیم به پلی اف صعود کنیم اما در مقابل نماینده ارومیه حذف می‌شدیم.

وی افزود: در بدو ورودم به این استان و قبول هدایت تیم، قول بقا در لیگ را دادم که شکر خدا این مهم محقق شد.

سرمربی تیم والیبال شهرداری زاهدان اظهار کرد: مهم نیست که سال بعد من در تیم بمانم اما باید به شور و نشاط جوانان این منطقه احترام بگذاریم.

در خصوص آخرین وضعیت تیم والیبیال شهرداری زاهدان به سراغ مدیر عامل باشگاه رفتیم تا نظراتش را جویا شویم.

 

مدیر عامل باشگاه شهرداری زاهدان: با دو و نیم میلیارد بدهی تیمداری نمی کنیم

امید راستی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان تصریح کرد: شهرداری در فصل آینده به هیچ عنوان تیم داری نخواهد کرد.

وی بیان کرد: از فصل گذشته بالغ بر دو و نیم میلیارد تومان بدهی داریم با این شرایط تیم داری حرفه ای غیر ممکن است.

وی با تکید بر واگذاری باشگاه به بخش خصوصی بیان کرد: پیگیری‌های لازم را از طریق استانداری و فدراسیون انجام داده‌ایم امیدوارم هر چه سریع‌تر این مشکل ریشه‌دار برطرف شود، اگر ارگان خاصی متولی تیم نشود از لیگ برتر انصراف خواهیم داد.

 

حمایت از تیم های ورزشی در چهارجوب وظایف اداره ورزش و جوانان نیست

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: بودجه سالانه اداره ورزش و جوانان پاسخگوی نیازهای ابتدایی ورزش استان نیست.

حسین ثوری در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: اینکه بخواهیم حمایت از تیم‌های ورزشی را به این اداره کل واگذار کنیم منطقی نیست.

وی بیان کرد: بیشتر هیئت‌های ورزشی که زیر نظر اداره هستند از مشکلات شدید مالی رنج می‌برند.

ثوری افزود: تیم والیبال شهرداری زاهدان با نام ارگانی دیگر در لیگ برتر شرکت می‌کند و هیچ ارتباطی با ورزش و جوانان ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که تکلیف تیم شهرداری زاهدان در فصل جاری چه می‌شود بیان کرد: در این مورد باید شهرداری تصمیم بگیرد حتی اگر نماینده استان از لیگ برتر انصراف دهد ما وارد قضیه نخواهیم شد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه