تاریخ : شنبه, ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱ Saturday, 4 February , 2023

اجتماعات عاشورائیان سیستان از شبکه های سراسری پخش می شود

  • کد خبر : 29226
  • ۲۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۳
اجتماعات عاشورائیان سیستان از شبکه های سراسری پخش می شود

گندمــــ پرس :  اجتماعات بزرگ عاشورائیان استان به صـورت زنده از شبکـه های سراسری پخش می شود.   به گزارش گندمــــ پرس ، محمود دولت کردستانی مدیرکل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان در نشست استانی ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبتهای مذهبی با محوریت همایش همدلی و همزبانی در تعظیم شعائر دینی بیان داشت: […]

گندمــــ پرس اجتماعات بزرگ عاشورائیان استان به صـورت زنده از شبکـه های سراسری پخش می شود.

 

به گزارش گندمــــ پرس ، محمود دولت کردستانی مدیرکل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان در نشست استانی ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبتهای مذهبی با محوریت همایش همدلی و همزبانی در تعظیم شعائر دینی بیان داشت: بسیاری از داشته های ما به برکت نهضت امام حسین علیه السلام است.

 

وی افزود: به واسطه همین برپایی خیمه های امام حسین علیه السلام چشمان شما فردای قیامت گریان نخواهد بود.

 

مدیرکل صدا و سیمای استان با بیان این مطلب که صدا و سیما یکی از ظرفیت های که می تواند در خدمت هیئات مذهبی باشد، ادامه داد: اگر مسائل معرفتی و اعتقادی را از شبکه استانی پخش نکنیم، چیزی برای گفتن نداریم.

 

کـردستانـی ادامـه داد: صـدا و سیما علارغم اینکه آمـادگـی کامل برای پوشش عزاداری های هیئات مذهبی را دارد اما باید یک سری شرط و شروط ها رعایت شود.

 

وی افـزود: اجتماع بزرگ عاشورائیان را 7 و 8 محرم در مسجد الزهرا آزادگان زاهدان خواهیم داشت که این تجمع از شبکه های سراسری و شبکه استانی هامون به صورت مستقیم پخش خواهد شد.

 

این مقام مسئول در استان ادامه داد: بازتاب عزاداری های مردم از شبکه استانی رسالت صدا و سیما است که این امر چهره واقعی استان را در سطح ملی و منطقه ای مخابره خواهد کرد.

 

کردستانی تصریح کرد: ملاک پخش عزاداری ها از شبکه های ملی و استانی منوط بر مشارکت حداکثری مردم است و علم، طبل و قمه زنی جایی در تلویزیون کشورمان ندارد زیرا که این به سوژه ای برای دشمنان اسلام تبدیل می شود و این نوع عزاداری از سوی امام حسین علیه السلام حرام  بوده و رهبری از این رفتار و حرکات در عزاداری ها ناراضی هستند.

 

وی از پخش مستقیم یا ضبط ده ها اجتماع بزرگ عاشورائیان در استان خبر داد و  افزود: در عزاداری ها با رعایت روش سنتی آن، سلیقه و ذوق را چاشنی کار قرار داده و در دکور، نور و فضای برگزاری اجتماعات بزرگ عاشورائیان و عزاداری های هیئات مذهبی دقت لازم را داشته باشیم.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=29226

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. خدارا شکر که بعد از ان همه درد و غمی که از طوفانهای صدو بیست روره وبی ابی ناشی از کوتاهی کردن مسولین از گرفتن حق ابه سیستان این بار شانس به ما رو کرد تا شاهد عزا داری مردم بر شاه کربلا امام حسین که مظلوم نبود بلکه مظلومانه کشته شد از طریق رسانه استانی هستیم که جای تقدیر است چنین زحمتهایی که یاد اءمه را زنده نگه می دارد.