گندمــــ پرس :  اجتماعات بزرگ عاشورائیان استان به صـورت زنده از شبکـه های سراسری پخش می شود.   به گزارش گندمــــ پرس ، محمود دولت کردستانی مدیرکل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان در نشست استانی ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبتهای مذهبی با محوریت همایش همدلی و همزبانی در تعظیم شعائر دینی بیان داشت: […]

گندمــــ پرس اجتماعات بزرگ عاشورائیان استان به صـورت زنده از شبکـه های سراسری پخش می شود.

 

به گزارش گندمــــ پرس ، محمود دولت کردستانی مدیرکل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان در نشست استانی ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبتهای مذهبی با محوریت همایش همدلی و همزبانی در تعظیم شعائر دینی بیان داشت: بسیاری از داشته های ما به برکت نهضت امام حسین علیه السلام است.

 

وی افزود: به واسطه همین برپایی خیمه های امام حسین علیه السلام چشمان شما فردای قیامت گریان نخواهد بود.

 

مدیرکل صدا و سیمای استان با بیان این مطلب که صدا و سیما یکی از ظرفیت های که می تواند در خدمت هیئات مذهبی باشد، ادامه داد: اگر مسائل معرفتی و اعتقادی را از شبکه استانی پخش نکنیم، چیزی برای گفتن نداریم.

 

کـردستانـی ادامـه داد: صـدا و سیما علارغم اینکه آمـادگـی کامل برای پوشش عزاداری های هیئات مذهبی را دارد اما باید یک سری شرط و شروط ها رعایت شود.

 

وی افـزود: اجتماع بزرگ عاشورائیان را 7 و 8 محرم در مسجد الزهرا آزادگان زاهدان خواهیم داشت که این تجمع از شبکه های سراسری و شبکه استانی هامون به صورت مستقیم پخش خواهد شد.

 

این مقام مسئول در استان ادامه داد: بازتاب عزاداری های مردم از شبکه استانی رسالت صدا و سیما است که این امر چهره واقعی استان را در سطح ملی و منطقه ای مخابره خواهد کرد.

 

کردستانی تصریح کرد: ملاک پخش عزاداری ها از شبکه های ملی و استانی منوط بر مشارکت حداکثری مردم است و علم، طبل و قمه زنی جایی در تلویزیون کشورمان ندارد زیرا که این به سوژه ای برای دشمنان اسلام تبدیل می شود و این نوع عزاداری از سوی امام حسین علیه السلام حرام  بوده و رهبری از این رفتار و حرکات در عزاداری ها ناراضی هستند.

 

وی از پخش مستقیم یا ضبط ده ها اجتماع بزرگ عاشورائیان در استان خبر داد و  افزود: در عزاداری ها با رعایت روش سنتی آن، سلیقه و ذوق را چاشنی کار قرار داده و در دکور، نور و فضای برگزاری اجتماعات بزرگ عاشورائیان و عزاداری های هیئات مذهبی دقت لازم را داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه