شهرگندمـــ : معصومه ابتکار در حاشیه ی مراسم بزرگداشت هفته ی پژوهش در مورد سیاست های اتخاذ شده برای نجات منطقه ی سیستان در استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد: ما در پی رایزنی های مهمی با کشور دوست و همسایه افغانستان هستیم تا بتوانیم یک بار دیگر تالاب هامون را زنده کنیم و سطح زندگی […]

شهرگندمـــ : معصومه ابتکار در حاشیه ی مراسم بزرگداشت هفته ی پژوهش در مورد سیاست های اتخاذ شده برای نجات منطقه ی سیستان در استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد: ما در پی رایزنی های مهمی با کشور دوست و همسایه افغانستان هستیم تا بتوانیم یک بار دیگر تالاب هامون را زنده کنیم و سطح زندگی مردم منطقه را تغییر دهیم. این رود در جنوب غربی افغانستان بخش کمی از مرز مشترک ایران و افغانستان را تشکیل می‌دهد و مهم‌ترین منبع تأمین آب دریاچه‌های سیستان و بلوچستان و کشتزارهای شمالی آن است.

 

ابتکار همچنین یکی از اولویت های اجرایی در سازمان محیط زیست استان سیستان و بلوچستان را کنترل و کاهش میزان تاثیر گذاری بادهای سیستان دانست که یکی از عوامل اساسی در آب و هوای ناسالم آن خطه به حساب می آید.

 

در انتها او اشاره کرد: این بی انصافی است اگر تمام عوامل خشک شدن دریاچه ی هامون را بر گردن سازمان محیط زیست بیاندازیم. در یک پدیده ی زیست محیطی علل مختلفی اثر گذار است و نمی توان از تمام آن ها چشم پوشی کرد. اما باید بدانید که بهبود وضعیت اقلیمی در استان سیستان و بلوچستان از اولویت های سازمان حفاظت محیط زیست است.(ایسکانیوز)

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه