گندمـــ پرس : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: آیین تعزیه خوانی در شب های ۶، ۷ و ۸ محرم در زهک برگزار می شود.   به گـــزارش گندمــــ پرس ، حسین مسگرانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با بیان این مطلب  گفت: تعزیه خوانی ریشه در فرهنگ مردم […]

گندمـــ پرس : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: آیین تعزیه خوانی در شب های ۶، ۷ و ۸ محرم در زهک برگزار می شود.

 

به گـــزارش گندمــــ پرس ، حسین مسگرانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با بیان این مطلب  گفت: تعزیه خوانی ریشه در فرهنگ مردم سیستان دارد که همواره در ایام محرم در این خطه از کشورمان به صورت خودجوش پاس داشته می شود.

 

وی افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان زهک  به مناسبت ایام سوگواری سرور وسالار شهیدان آقا ابا عبدالله الحسین علیه السلام نهمین  سوگواره آئینی سنتی و مذهبی تعزیه خوانی استانی را شامل اجرای سه مجلس تعزیه در روزهای  بیست و هفتم، بیست و هشتم و بیست و نهم مهرماه برگزار می کند.

 

مسگرانی گفت: آیین تعزیه خوانی 27 تا 29 مهر مصادف با پنچم، ششم و هفتم محرم در زهک خیابان صاحب خیابان صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه شریف جنب بانک قرض الحسنه مهر ایران ساعت 12 ظهر برگزار خواهد شد.

 

وی افزود: این تعزیه خوانی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون بسیج هنرمندان شهرستان زهک برگزار می شود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: همچنین مراسم تعزیه شام غریبان در بخش جزینک روستای ندام شرقی، مورخه2 آبان ساعت 18برگزار می شود.

 

مسگرانی ادامه داد: مراسم شعر عاشورایی و تجلیل از خادمین عاشورایی، مورخه 4 آبان ساعت 9 صبح در محل مجتمع فرهنگی و هنری برگزار می شود.

 

 وی از عموم ارادتمندان به اهل بیت علیه السلام دعوت کرد تا در این محفل نورانی حضور به هم رسانند. /شبستان

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه