امام جمعه زابل

امام جمعه زابل گفت : دشمن برای دانشگاه های ما برنامه دارد زیرا ضربه را از دانشجویان و دانش آموزان در 13 آبان 57 و 58 خورد و برای دانشگاه های ما برنامه دارد.

به گزارش گندم خبر ,حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی اکبر کیخا در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی الهمدی ( عج ) زابل با اشاره به ۱۳ آبان اظهار داشت : دشمن برای دانشگاه های ما برنامه دارد زیرا ضربه را از دانشجویان و دانش آموزان ما در ۱۳ آبان ۵۷ و ۵۸ خورده است.

 

وی گوش به فرمان رهبر انقلاب بودن را یکی از برنامه های نشاط جامعه عنوان کرد و گفت : نشاط جامعه یعنی تزریق نشاط معنوی به جامعه که حتی در سخت ترین لحظات پشت سنگرها و خاکریزها رزمندگان اسلام اهل شوخی و لبخند بودند .

 

امام جمعه زابل اظهار داشت: ما شنیده ایم که در یکی از دانشگاه های این استان کنسرت موسیقی به بهانه های مختلف با چندصد میلیون تومان هزینه برگزار شود ، این یعنی چه ؟ و انشالله که دروغ باشد .

 

حجت الاسلام والمسلمین کیخا گفت : دانشجوی ما نیاز به چه دارد ؟ فلسفه وجودی دانشگاه چه است ؟ فلسفه وجودی دانشگاه این است که در سیستان دانشگاه به آسیب های اجتماعی ورود کند و علمش را در اقتصاد در اختیار ملت قرار بدهد .

 

وی ادامه داد : دانشگاه در سیستان باید بر روی منطقه مرزی ،مزایا و معایب وجود دیوارچه مرزی مطالعه کند ، دنبال یک راهکار علمی برای ۲۰ میلیارد تومان درآمد ماهیانه مرز که وارد خزانه میشود برای چانه زدن با مسئولین در مجلس و دولت باشد که تا اطلاع ثانوی قسمت اعظم آن صرف منطقه شود برای ارتقای سیستان، فلسفه وجودی دانشگاه چه است ؟

 

امام جمعه زابل تاکید کرد : آیا این است که به بهانه ایجادیک نشاط آنی و زود گذر در منطقه محروم که خیلی از دانش اموزها کفش برای رفتن به مدرسه ندارند و یا دانش آموزی که بخاطر سوء تغدیه انرژی برای گوش دادن به کلاس درس را ندارد ما اینجا میخواهیم کنسرت برگزار کنیم و صد میلیون تومان را هزینه کنیم دشمن دنبال همین برنامه ها است .

 

حجت الاسلام والمسلمین کیخا خاطر نشان کرد : آن مسئولی که دنبال اینگونه برنامه ها است چه بخواهد و چه نخواهد در پازل دشمن قرار گرفته و قطعه ای از برنامه و پازل دشمن شده است و خودش هم نمی داند و لبخند آن در کاخ سفید مشاهده می شود.

 

خطیب نماز جمعه شهرستان زابل از ریاست محترم دانشگاه زابل و بسیج دانشجویی آن دانشگاه جهت برگزاری مراسم یادواره شهدا که با حضور یکی از سرداران ۸ سال دفاع مقدس برگزار شد تشکر کرد و اظهار کرد : این برنامه بسیار پرمعنویت ، با نشاط بود و برگزاری اینگونه یادواره های شهدا سنت پیامبر ( ص ) و سند اربعین است .

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه