تاریخ : پنج شنبه, ۲۰ مرداد , ۱۴۰۱ Thursday, 11 August , 2022

آژیر خطر به صدا در آمد/سالی بد در انتظار مردم سیستان/ روحانی رئیس جمهور ثروتمندان/وزارت امور خارجه ضعیف و ناتوان تر از همیشه

  • کد خبر : 46202
  • ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۹:۳۳
آژیر خطر به صدا در آمد/سالی بد در انتظار مردم سیستان/ روحانی رئیس جمهور ثروتمندان/وزارت امور خارجه ضعیف و ناتوان تر از همیشه
قطع آب رودخانه هیرمند در سال جدید خبر از روزهای سخت و نفس گیر برای مردمان سرزمین رستم و شاهنامه می دهد.

قطع آب رودخانه هیرمند در سال جدید خبر از روزهای سخت و نفس گیر برای مردمان سرزمین رستم و شاهنامه می دهد.

 

گندم خبر, خشکسالی و قطع آب رودخانه هیرمند امسال خبر از نابودی کشاورزی, دامداری و باغات و همچنین با شروع بادهای ۱۲۰ روزه از روزهای سخت و نفس گیر در آلوده ترین شهر جهان می دهد.

 

آژیر خطر نابودی سیستان به صدا در آمد/سالی بد در انتظار مردم

 

متحمل شدن خسارات میلیاردی کشاورزان و دامداران شمال استان که در دو بخش زراعت و دامداری به گفته خود مسئولان دولتی تقسیم میشود.

 

اما هنوز برآوردهای قطعی از عمق این فاجعه بزرگ انجام نشده است.

 

آنچه از شواهد به نظر میرسد با توجه به شرایط بد کشاورزی و درآمدی هامون نشینان سالی بد را در پیش رو خواهیم داشت.

 

آژیر خطر نابودی سیستان با خشکی کامل هامون و قطع آب رودخانه هیرمند و بسته شدن مرز به صدا در آمد تا یک بار دیگر با بی توجهی های دلتمردان،قطعا شاهد شروع سری جدید مهاجرت ها باشیم.

 

روحانی رئیس جمهور ثروتمندان!

 

مردمان سیستان که روزگاری با فراوانی آب و نعمت روبه رو و بی نیاز از هر گونه حمایت از سوی دولتمردان بودند, قهر طبیعت تمام سرمایه های آنها را از آنان گرفت و دولت تدبیر و امید که شعارش سرشار از امیدواری برای مردم بود بعد از گذشت سالها مشخص شد این شعار تنها مختص یک طیف خاص است و آن قشر ثروتمند جامعه است.

دولت روحانی ثروتمندان را ثروتمندتر کرد و به مناطق ضعیف جامعه کاملا بی توجه است و باید به ایشان و دولت ضعیفشان یادآور شد سیستان تنگه احد ایران اسلامی است و برای زنده ماندن منطقه نیاز به عضم جدی دولت است.

 

شاید همین تفاوت در رفتار و بی توجهی های دولت مردان در سیستان بود که با تمام فعالیت هایی که دوست داران دولت برای کسب رای اعتماد مردم انجام دادند اما باز هم نتیجه آراء در این منطقه چیز دیگری بود.

 

وزارت امور خارجه ضعیف و ناتوان تر از همیشه

 

وزارت امور خارجه و شخص وزیر که برجام و گفتگو را بزرگترین افتخار خود می دانند برای گرفتن حق مردم سیستان ناتوان و علیل مانده است و ضعیف تر از همیشه به کار خود ادامه می دهد .

 

گرفتن حق آبه هیرمند براساس معاهده بین المللی سال ۱۳۵۲ حق مسلم مردم سیستان است که وزارت امور خارجه موظف است پیگیر آن شود.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=46202
  • دیدگاه‌ها برای آژیر خطر به صدا در آمد/سالی بد در انتظار مردم سیستان/ روحانی رئیس جمهور ثروتمندان/وزارت امور خارجه ضعیف و ناتوان تر از همیشه بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.