امام جمعه موقت زابل

امام جمعه موقت زابل گفت : آنچه باعث نجات ملت ها از فتنه های استکبار گردید و می گردد نیروی بسیج و تفکر بسیجی است

به گزارش گندم خبر حجت الاسلام سید قاسم هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلای المهدی ( عج ) زابل ، ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسکری ( ع ) اظهار کرد : دوران زندگی این امام عزیز همراه با محدویت ها و مشتقات فراوانی بود تاجایی که ایشان را در یک منطقه نظامی در سامرا محدود و محبوس کرده بودند و به این جهت است که ایشان لقب عسکری گرفتند.

امام جمعه موقت زابل افزود : شهر سامرا هنوز هم بوی غربتی از جنس بقیع می دهد و یکی دیگر از نشانه های مظلومیت امام حسن عسکری ( ع ) عمر کوتاه آن حضرت است که در ۲۸ سالگی به شهادت رسیدند .

وی گفت : بعد از شهادت امام حسن عسکری ( ع ) دوران امامت حضرت ولیعصر ( عج ) آغاز شد ، امامی که حاضر و ناظر بر اعمال ماست و متاسفانه ما آنچنان بایسته و شایسته به فکر این امام الان ما نیستیم و ذهن ما فاصله دارد از این امام معصوم و انشالله که خداوند ما رو متوجه کارهایمان نسبت به امام خودمان بکند و ما احساس مسئولیت کنیم .

مسئول دفتر نمایندگی دفتر تبلیعات اسلامی سیستان با گرامی داشت ۵ آذر ماه سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام ( ره ) در سال ۱۳۵۸ بیان کرد: یکی از تصمیمات اساسی و هوشمندانه حضرت امام ( ره ) فرمان تشکیل بسیج مستضعفین بود و ما امروز مشاهده کردیم که آنچه عراق و سوریه را در مقابل داعش به پیروزی رساند همین بسیج مردمی بود .

وی بسیج  را یک فرهنگ تفکر دانست و ادامه داد:  بسیج و بسیجی یعنی مسلمان مومن ،انقلابی ، حاضر در صحنه و آماده مبارزه با نیروهای شیطانی و طاغوتی و از همان ابتدای خلقت تا قیام قیامت هر کسی که در راه حفظ و حمایت از ارزش ها قدمی برداشته باشد بسیجی محسوب میشود .


حجت الاسلام هاشمی گفت : امیرالمومنین علی ( ع ) یکی از بزرگترین بسیجی تاریخ است کسی که تمام وجود خودش را وقف اسلام کرده است و بسیجی یعنی همان یعنی یک نیروی فداکار و با اخلاص و عظیمی است که از ابتدای تشکیل در مقابل توطئه های استکبار و انقلاب اسلامی صیانت و دفاع نموده و در مواقع خطر با ازخودگذشتگی این شجره طیبه را حفظ نموده است .

وی اضافه کرد: آنچه باعث نجات ملت ها از فتنه های استکبار گردید و می گردد نیروی بسیج و تفکر بسیجی است و این تفکر را شما در عراق ، سوریه و یمن مشاهده کردید ، پیروزی مقاومت در مقابل جبهه تکفیری عبری عربی و این پیروزی نیز به فضل الهی و با تکیه بر نیروهای مردمی و انقلابی و با همین گفتمان انقلابی چمهوری اسلامی بود .

وی بیان کرد: سردار سرافراز سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی مانند ذوالفقاری در دست ولی زمان بر سر معاندین و تکفیری ها فرود آمد و اساس آنان را متلاشی نمود و امروز توده های مسلمان و همه آزادی خواهان جهان به نیروهای مقاومت اسلامی افتخار می کنند .

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه